سفارش طرح توجیهی
ایده های صنعتیبخش صنعت

طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو

آشنایی کلی با محصولات فراوری شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو

در دنیای داروسازی و صنعت داروسازی استفاده از صنایع دیگر بسیار ضروری است. پیوند صنعت داروسازی با صنایع بسته بندی به منظور داشتن بهترین بسته بندی برای هر دارو، موضوع مهمی است که می‌تواند بر روی سلامت جسم و سلامت روانی تاثیر گذار بوده و در نحوه تاثیر داروهای مختلف نیز تغییرات بزرگی را ایجاد کند.

از همین رو توجه به انتخاب محصولات متناسب با نوع دارو برای بسته بندی آن از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان یکی از نکات مهم در صنایع داروسازی شناخته می‌شود. این موضوع سبب شد تا در این بخش به سراغ طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو برویم و درباره محصولات تولید شده در این طرح به گفت‌وگو بنشینیم.

با بررسی محصولات این طرح و فرایند تولید محصولات در آن، تصویری کلی از محصولات فراوری شده و نحوه بسته بندی انواع دارو ارائه دادیم. انواع مختلفی که هریک به صورتی نیاز دارند تا مورد بسته بندی قرار گیرند تا به شکلی سالم به استفاده برسند. اگر دانستن درباره این مراحل و فرایند، مسیر طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو و کاربرد و ماشین آلات مورد استفاده در این طرح برای شما از اهمیت برخوردار است، می‌توانید در این مقاله همراه ما باشید و اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید.

برای سفارش طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو به روز و اختصاصی با نرم افزار کامفار (فایل word , pdf) جهت اخذ جواز تاسیس و تسهیلات بانکی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۰۸۵۲۴۳ تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

اصلی‌ترین ویژگی‌های محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو

برای آن که بتوانید اطلاعات بهتر و دقیق‌تری را از محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو داشته باشید، لازم است تا اطلاعاتی را درباره ویژگی‌های اصلی تیوپ آلومینیومی مناسب برای نگهداری دارو داشته باشید. این تیوپ‌ها ظرفی مخروطی یا استوانه‌ای شکل هستند که معمولا جنسی نرم دارند. به وسیله فشار وارد کردن بر روی این تیوپ، مقداری لازم و مناسب از دارو، بدون برخورد با آلودگی از ظرف خارج شده و به مصرف می‌رسد. به این ترتیب بدون ایجاد هیچ گونه آلودگی ناشی از تماس با هوا یا رطوبت، دارو از ظرف مورد نظر خارج می‌شود.

معمولا آلومینیوم مصرفی در ساخت انواع تیوپ نگهداری دارو، دارای ویژگی‌های مشخصی است تا بتواند نیازهای تولید این محصول را برطرف نماید. از همین رو درصد خلوص و آلیاژ مشخصی را دارد. درصد خلوص استفاده از آلومینیوم مناسب برای این محصول چیزی در حدود 7.99 درصد بوده که در کنار نوع آلیاژ 1070 یک ترکیب کاملا کاربردی و مناسب را برای استفاده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو به وجود آورده است.

البته علاوه بر این مدل از آلومینیوم و این درصد خلوص، از آلومینیوم دیگری نیز می‌توان استفاده کرد و بهره لازم را برد. آلومینیوم 5.99 درصد انتخابی است که می‌تواند در کنار یک نوع آلیاژ مناسب آن به انتخابی مناسب و کاربردی تبدیل شود و نیازهای محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو را برطرف نماید.

اهمیت استفاده از تیوپ آلومینیومی برای نگهداری سالم محصولات

بررسی اجزای اصلی محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو

زمانی که به سراغ بررسی طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو بروید، متوجه خواهید شد که محصولات تولید شده در این طرح دارای اجزای مشخص و متفاوتی هستند. هریک از این اجزا کاربردی داشته که سبب می‌شود تا تیوپ‌های آلومینیومی تولید شده بتوانند قابلیت‌های خود را به خوبی نشان دهند. 4 بخش اصلی و مهم محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو عبارت است از:

1.دهانه

دهانه تیوپ آلومینیومی در واقع همان جایی است که از آن محصول داخل تیوپ خارج می‌شود. در واقع این دهانه فضایی برای خروج محصول بوده که به صورت کاملا تمیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند محصولات دارویی، آرایشی و بهداشتی را به دست مخاطب برای استفاده برساند.

2.پرده دهانه

پرده دهانه، یک فضایی است که بر روی دهانه خروج مواد قرار گرفته و می‌تواند روی دهانه را به صورت کامل بپوشاند. معمولا استفاده از پرده دهانه به منظور عدم نفوذ مواد آلوده به داخل تیوپ بوده و از ورود هرگونه آلودگی به داخل آن جلوگیری لازم را به عمل می‌آورد. البته لازم به ذکر است که پرده دهانه از خروج مواد داخل تیوپ نیز جلوگیری به عمل آورده و تا زمان اولین مصرف مواد محتوی تیوپ، به صورت کامل روی دهانه تیوپ را پوشانده است.

3.کلاهک

کلاهک به عنوان یک در پیچی شناخته می‌شود که به صورت کامل بر روی دهانه قرار می‌گیرد و روی آن را به شکلی کامل و محکم میپوشاند. معمولا پیش از اولین مصرف، این کلاهک به صورت پلمپ بوده و لازم است تا پلمپ آن برای استفاده باز شود.  مسدود کردن دهانه پیش از استفاده و در حین استفاده از مواد داخل تیوپ، مهم‌ترین وظیفه و دلیل استفاده از کلاهک بر روی دهانه تیوپ است.

4.سرشانه

سرشانه را می‌توان فاصله اصلی بین دو دیواره و دهانه تیوپ آلومینیومی از هم دانست. این فاصله در محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو با نام سرشانه شناخته می‌شوند.

کاربرد اصلی برای محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو

همان‌طور که از نام محصول تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو مشخص است، استفاده از این محصول به منظور کاربرد و استفاده در نگهداری دارو مورد توجه است. در واقع برای آن که بتوان دارو و محصولات بهداشتی و آرایشی را به خوبی نگهداری کرد، لازم است تا از تیوپ‌های مناسب و مختلف کاربردی استفاده کرد. تیوپ‌هایی که بتوانند در عین سالم نگه داشتن محصول، قابلیت استفاده از آن را نیز برای مخاطب به همراه داشته باشند. محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو علاوه بر نگهداری سالم انواع دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی، قابلیت این را دارند که استفاده بهتر و بهینه‌تری را نیز از محصولات به ارمغان آورند. از همین رو در استفاده از این محصولات لازم است تا به درصد خلوص و نوع آلیاژ به کار رفته در آن توجه داشته باشید.

فرایند اجرایی طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو در صنعت

برای به تولید رسیدن هر فرایندی، لازم است تا مراحلی به دقت پیش روند. در تولید و اجرای طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو نیز مراحلی وجود دارند که هرکدام به شکلی پیش می‌روند. با استفاده از شناخت این مراحل می‌توانید محصولات تولید شده در طی این فرایند و طرح تولید را بهتر بشناسید و نتایج بهتری را در این زمینه برای خود رقم بزنید.

مراحل مختلف در فرایند تولید تیوپ آلومینیومی

13 مرحله اصلی در فرایند اجرایی طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو عبارت است از:

1.پیش تولید

در اولین قدم از تولید لازم است تا ماده اولیه تولید تیوپ مشخص شود. این ماده برای تولید تیوپ‌های آلومینیومی قرص‌هایی از جنس آلومینیوم هستند که ضخامت و قطر هریک به منظور تولید هر سری از محصولات مناسب است. در این مرحله لازم است تا قرص‌ها با پودر زینک استئارات آغشته شوند و برایس مراحل بعدی مورد استفاده قرار گیرند.

2.پرس

در مرحله دوم از تولید، لازم است تا پودر زینک بر روی دستگاه پرس قرار گرفته و در قالب هم اندازه خود جای گیرد. به این ترتیب با استفاده از پرس و وارد آمدن ضربه بر روی آن، قرص‌ها به شکل دلخواه درآمده و برای استفاده مناسب می‌شوند.

3.دستگاه تراش

در قسمت بعدی لازم است تا با استفاده از دستگاه تراش، یتوپ‌ها به اندازه مورد نظر خود برش خورده و رزوه مورد نظر برای سر تیوپ بر روی آن قرار گیرد.

4.کوره آنیل

حال برای آن که تیوپ‌ها بتوانند به نرمی مورد نظر برسند، لازم است تا در کوره آنیل قرار گیرند. در این مرحله از فرایند، تیوپ‌ها در دمایی بالا قرار می‌گیرند و پودر زینک استئارات از روی سطوح آن تبخیر می‌شوند. به این ترتیب نرمی مورد نظر برای تیوپ‌ها به وجود می‌آید.

5.خنک کن

برای آن که تیوپ‌ها بتوانند وارد مراحل بعدی شوند، لازم است تا دمای بالا رفته آن‌ها در مراحل قبلی کاهش یابد. از همین رو در مرحله خنک کن قرار می‌گیرند تا دمای مناسبی را برای ورود به مراحل بعدی به دست آورند.

6.دستگاه لاک داخل

در مرحله ششم از فرایند لازم است تا سطوح داخلی تیوپ پوشانده شوند. از همین رو در قسمت داخلی تمامی تیوپ‌ها چند نازل لاک داخل پاشیده می‌شود.

7.کوره پخت لاک

حال برای آن که لاک پاشیده شده بتواند تثبیت شود، لازم است تا لاک داخل تیوپ‌ها در مجاورت گرما قرار گیرد و به صورت پلیمریزه درآید تا به این ترتیب زنجیره محافظ را تشکیل دهد.

8.کوره پخت لاک خارج

در مرحله بعدی لازم است تا پوشش روی تیوپ‌ها در مجاورت گرما قرار گیرد و به صورت خشک شده تثبیت شود.

9.دستگاه چاپ

حال برای آن که بتوان هر تیوپ را از تیوپ دیگر تفکیک کرد، لازم است تا طرح مورد نظر خریدار بر روی آن چاپ شوند.

10. کوره پخت چاپ

پس از اجرای چاپ مورد نظر خریدار بر روی تیوپ، لازم است تا تیوپ در داخل کوره قرار گیرد و طرح مورد نظر نیز پخته و  تثبیت شود.

11.کپ بندی

در مرحله کپ بندی، تیوپ‌ها به صورت کاملا خودکار دربندی می‌شوند.

12.دستگاه پاشش لاتکس

در این مرحله در انتهای هر تیوپ به اندازه یک سانت مایع آب بندی پاشیده می‌شود تا مانع از نفوذ مواد از انتهای تیوپ به داخل آن شوند.

13.بسته بندی

به عنوان آخرین مرحله و استفاده از تیوپ تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو لازم است تا بسته بندی محصولات به شکلی دقیق و کاملا متناسب صورت گیرد.

 

ماشین آلات مورد نیاز در اجرای فرایند طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو

برای تولید هر محصولی، لازم است تا برخی از ماشین آلات حضور داشته باشند و مورد استفاده قرار گیرند. در طی طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو نیز حضور و استفاده از برخی ماشین آلات از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند موجب تولید محصولات متناسب و کاربردی شود. از همین رو لازم دیدیم تا به سراغ اصلی‌ترین ماشین آلات مورد نیاز برای تولید تیوپ آلومینیومی برویم و این ماشین آلات را برای شما معرفی کنیم. ده مورد از مهم‌ترین ماشین آلات استفاده شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو عبارت است از:

  1. پرس اکستروژن
  2. ماشین تراش تیوب
  3. کوره آنیل کردن
  4. ماشین لاک داخل
  5. کوره خشک کن لاک داخل
  6. انباری حوله
  7. ماشین لاک خارج
  8. ماشین چاپ افست
  9. کوره پخت چاپ و لاک خارج
  10. ماشین کپ بندی

جمع بندی پایانی مقاله

اگر به دنبال استفاده از محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو هستید، داشتن اطلاعات درباره آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری را داشته باشید. با استفاده از نکات بیان شده در این مقاله، از چیستی این محصول تا اجزای سازنده آن را رصد خواهید کرد و در ادامه به فرایند تولید و به‌کارگیری آن نیز شناخت نسبی را پیدا خواهید کرد.

امید است با خواندن این مقاله، انتخاب درستی را برای تولید این محصول داشته باشید. همچنین برای آن که بتوانید یک طرح توجیهی تولید تیوپ آلومینیومی نگهداری دارو باکیفیت و با 6 ماه ضمانت داشته باشید، می‌توانید با ما تماس گرفته و از کارشناسان ما کمک بگیرید.

سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی