سفارش طرح توجیهی
ایده های صنعتیبخش صنعت

طرح توجیهی تولید شمش استیل

مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکات درباره طرح توجیهی تولید شمش استیل

بازار آلیاژهای بر پایه آهن آنقدر پررنگ و کاربردی هستند که هرروزه با تنوع بالایی روبه‌رو می‌شوند. در این میازن برخی از محصولات مورد استفاده و آلیاژهای مشخص، دارای تنوع بیشتری هستند و کاربرد و استفاده بیشتری را نیز در صنایع مختلف و متعدد دارند. در این میزان استیل یا همان فولاد ضد زنگ به عنوان یکی از این موارد شناخته می‌شود که قابلیت‌های خود را به خوبی در صنایع‌ مختلف نشان داده است و کیفیت خوبی را در کاربردهای متفاوت به بازار عرضه کرده است.

از همین رو شناخت و آگهی نسبت به طرح توجیهی تولید شمش استیل می‌تواند به شما کمک کند تا تولید بهتری را داشته باشید و به این وسیله بتوانید نیازهای خود اعم از وام، سرمایه و… را برطرف نمایید. در این مقاله و در ادامه با بیان تاریخچه تولید اولین فولاد ضد زنگ در دنیا، در باره مواد اولیه و ویژگی‌های اصلی آن به گفت‌وگو خواهیم نشست و از اصلی‌ترین مراحل فرایند و ماشین آلات مورد نیاز برای این محصولات نیز نکاتی را بیان خواهیم کرد. نکاتی که سبب شود تا با آگاهی بیشتری به سراغ استفاده از طرح توجیهی تولید شمش استیل بروید.

برای سفارش طرح توجیهی تولید شمش استیل به روز و اختصاصی با نرم افزار کامفار (فایل word , pdf) جهت اخذ جواز تاسیس و تسهیلات بانکی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۰۸۵۲۴۳ تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه تولید اولین فولاد ضد زنگ در دنیا برای استفاده در طرح توجیهی تولید شمش استیل

اگر بخواهید از دنیای فولاد ضد زنگ در دنیا سردرآورید، لازم است تا به یک قرن قبل برگردیم و به سراغ اولین حضور آن در دنیا باشیم. برای اولین بار فولاد ضد زنگ به صورت آلیاژ توسط یک دانشمند انگلیسی به تولید و استفاده رسید. هاری بررلی دانشمندی انگلیسی تبار بود که در سال 1912 توانست به عنوان اولین نفر در دنیا فولاد ضد زنگ را تولید کرده و به استفاده برساند. این اختراع در یک سال بعد و در سال 1913 توسط ریخته گری به بهره برداری رسید و در شفیلد انگلستان تولیدات آن به صورتی دقیق و کامل انجام گرفت. چند سال بعد و در سال 1916، حق ثبت آمریکایی به آقای هاری بررلی رسید و این حق ثبت به نام ایشان در دنیا ثبت شد.

نوشته های مشابه

 

استفاده از محصولات موجود در طرح تولید شمش استیل

از همین رو از آن زمان تا به امروز، استفاده از فولاد ضد زنگ یا همان استیل، با نام هاری بررلی انگلیسی در دنیا شناخته می‌شود و تمامی محصولات ساخته شده از این ماده اولیه را می‌توانیم مدیون زحمات و تلاش‌های او بدانیم. تلاش‌هایی پر نتیجه که تا به امروز کاربردهای بسیاری را برای خود به ارمغان آورده و سبب رشد و پیشرفت بیشتری در صنایع مختلف شده است.

مواد اولیه مورد استفاده در طی فرایندهای مختلف برای طرح توجیهی تولید شمش استیل

زمانی که از یک ماده به عنوان ماده مهم و کاربردی در صنایع نام برده می‌شود، لازم است تا به ماده اولیه برای تولید آن نیز دقت و توجه لازم صورت گیرد. شمش استیل یا همان فولاد ضد زنگ، ماده‌ای است که به عنوان یک آلیاژ از آهن شناخته می‌شود و ترکیبات بسیاری را در درون خود جای داده است.

اصلی‌ترین ترکیب آن را می‌توان آهن دانست اما در کنار آهنف عناصر بسیار دیگری نیز در فرایند تولید آن نقش دارند و قابلیت‌های خود را به معرض نمایش می‌گذارند. کروم را می‌توان یکی از این مواد دانست که معمولا چیزی حداقل در حدود 10.5 درصد از ترکیب این آلیاژ را تشکیل می‌دهند. در کنار کروم، نیکل نیز یکی دیگر از عناصری است که دارای استفاده بسیاری در طی فرایند تولید شمش استیل است.

در طرح توجیهی تولید شمش استیل، استفاده از نیکل به منظور بهبود خواص استیل بوده و می‌تواند بر روی کارکردهای آن تاثیر بگذارد. کربن به عنوان یکی دیگر از این مواد اولیه شناخته می‌شود که معمولا مقادیر اندکی در طی فرایند تولید طرح توجیهی تولید شمش استیل مشاهده می‌شوند. استفاده از کربن به منظور افزایش میزان مقاومت و استحکام شمش استیل بوده و می‌تواند بر روی میزان دوام آن تاثیر مستقیمی را داشته باشد.

مقادیر موجود از کربن در طی فرایند تولید شمش استیل معمولا در حدود 0.03 درصد تا یک درصد هستند که می‌تواند نشان دهنده میزان مقاومت این شمش نیز باشند. این بازه مواد اولیه متناسب با نیاز و کاربرد استیل کاملا می‌تواند متغیر و متفاوت باشد و مقادیر مختلفی را تجربه کند.

استفاده از کوره به منظور پیاده سازی طرح تولید شمش استیل

ویژگی‌های اصلی محصولات تولید شده در طی فرایند طرح توجیهی تولید شمش استیل

زمانی که به دنبال تولید و استفاده از محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید شمش استیل هستید، لازم است تا محصول مورد نظر خود را براساس نیازها و ویژگی‌های متناسب با نیاز خود شناسایی کنید. با این حال، به صورت کلی محصولات تولید شده در طی فرایندهای مختلف طرح توجیهی تولید شمش استیل دارای ویژگی‌های خاص و متناسبی بوده که معمولا در بین تمامی این محصولات مشترک هستند. داشتن مقاومت بالا در برابر خوردگی و خواص مکانیکی و فیزیکی معمولا یکسان هستند.

با این حال، نسبت به استفاده از مواد اولیه براساس درصدهای مختلف، ممکن است این میزان مقاومت متفاوت باشد. معمولا آلیاژهایی که میزان کربن بیشتری را در بین ترکیبات خود دارند، مقاومت و سختی بیشتری از خود نشان می‌دهند. این در حالی است که در صورت استفاده از نیکل بیشتر در ترکیبات ممکن است انعطاف پذیری شمش استیل افزایش یابد و درصد بالاتری را تشکیل دهد.

مراحل فرایند اصلی برای پیاده سازی طرح توجیهی تولید شمش استیل در صنایع مختلف

اگر به دنبال داشتن اطلاعات بیشتر نسبت به چگونگی انجام فرایند طرح توجیهی تولید شمش استیل هستید، لازم است بدانید که در اولین قدم برای این کار، نیاز به کوره القایی دارید. اولین قدم مسیر با کوره القایی دارای درجه حرارت 1400 تا 1450 درجه سانتی‌گراد صورت می‌گیرد و در این مرحله فولاد کربن‌دار وارد کوره می‌شود. پس از ورود به کوره، لازم است تا کروم و کربن با یکدیگر واکنش نشان دهند. با انجام این واکنش، ماده‌ای به نام کاربید کروم تولید می‌شود که خواص منحصربه‌فردی دارد. این ماده می‌تواند در امتداد مرز دانه‌ها رسوب کرده و در ناحیه مرزی قرار گیرد. به این ترتیب مراحل آلیاژسازی به اتمام می‌رسند و مراحل بعدی آغاز می‌شود.

درمراحل بعدی لازم است تا مذاب تولید شده در مراحل قبلی، به خط نورد گرم منتقل شوند. در این مرحله و پس از آن، قالب زنی صورت می‌گیرد و شمش‌ها در این مرحله قالب زده می‌شوند و برای تولید آن‌ها، مواد مذاب در قالب‌های قطعات مربوطه ریخته گری مرتبط ریخته می‌شوند.

استانداردهای به کار رفته برای تولید محصولات مورد نظر در طرح توجیهی تولید شمش استیل

استفاده و به کارگیری هر فرایندی نیازمند آن است که مورد تایید قرار گیرد تا به این وسیله محصولات باکیفیت‌تر و بهتری را تولید کرده و به بازار عرضه کند. در طی فرایند طرح توجیهی تولید شمش استیل نیز، استانداردهایی قرار دارند که در صورت توجه به آن‌ها محصولات باکیفیت‌تری را مشاهده خواهید کرد.

اصلی‌ترین استاندارد اساسی و مهم برای در طرح توجیهی تولید شمش استیل، استاندارد اروپایی 1.4301 است که برای فولاد زنگ نزن 304 مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل از فولاد به عنوان یکی از پرفروش‍ترین و پرکاربردترین انواع فولاد زنگ نزن در بازار شناخته می‌شود، در صنایع مختلفی به استفاده می‌رسد و می‌تواند نتایج قابل توجهی را به دنبال داشته باشد. توجه به این استاندارد می‌تواند موجب افزایش و بهبود زمینه استفاده از محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید شمش استیل شود.

ماشین آلات مورد نیاز به منظور اجرای مراحل مختلف فرایند طرح توجیهی تولید شمش استیل

برای اجرایی کردن فرایندهای طرح توجیهی تولید شمش استیل لازم است تا از برخی از ماشین آلات به صورت دقیق و کاربردی استفاده شود. این ماشین آلات توانایی آن را دارند که مراحل مختلف فرایند را به دقت پیش برند و ویگی‌ها و خواص متناسب و مورد نیاز را برای محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید شمش استیل به وجود آورند. اصلی‌ترین ماشین آلات برای تولید محصولات در طرح توجیهی تولید شمش استیل عبارت است از:

 1. کوره‌های القایی
 2. خط ریخته گری عمود ریز
 3. برج خنک کننده مربوطه
 4. سیستم آزمایشگاه
 5. جرثقیل سقفی
 6. پرس ضایعات دهانه 80
 7. خطوط نورد گرم
 8. خط مونتاژ
 9. سیستم خنک کننده کوره‌ها یا همان برج خنک کننده

مراحل مختلف در طی فرایند تولید شمش استیل

هزینه‌های ثابت مورد نیاز جهت اجرایی سازی فرایند طرح توجیهی تولید شمش استیل

در هر طرحی برای تولید محصولات، هزینه‌هایی وجود دارند که لازم است تا پیش از شروع طرح آن‌ها را بشناسید و نسبت به آن‌ها مطلع باشید. داشتن شناخت نسبت به این هزینه‌ها می‌تواند سبب شود تا در طی فرایند تولید بهتر پیش روید و بتوانید با دقت عمل بیشتری مسیر را طی کنید.

در این بخش با بررسی هزینه‌های ثابت برای اجرایی ساختن طرح توجیهی تولید شمش استیل به شما کمک خواهیم کرد تا در این باره اطلاعات بیشتری را داشته باشید. البته باید دقت کنید که هریک از این هزینه‌ها در بازه‌های زمانی مختلف، ممکن است میزان متفاوتی را داشته باشد و نسبت به میزان آن باید آگاهی کافی را داشته باشید. اصلی‌ترین این هزینه‌ها برای اجرایی ساختن طرح توجیهی تولید شمش استیل عبارت است از:

 1. هزینه خرید زمین
 2. محوطه سازی و بهبود زمین
 3. عملیات عمرانی و احداث ساختمان
 4. ماشین آلات و تجهیزات تولیدی
 5. تجهیزات خدماتی و جانبی یا اداری
 6. هزینه تاسیسات
 7. لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی
 8. وسایل نقلیه
 9. هزینه‌های پیش بینی شده دیگر

وضعیت واردات و صادرات برای محصولات موجود در طرح توجیهی تولید شمش استیل

محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید شمش استیل به عنوان محصولاتی پرکاربرد در صنایع شناخته می‌شوند که در تمامی دنیا حضور دارند. این محصولات برای آن که بتوانند به استفاده برسند، گاهی ممکن است نیاز به واردات به کشور داشته باشند. از این رو مشکلی برای ورود محصولات به کشور وجود ندارد و به راحتی می‌توان این کار را صورت داد.

با این حال، در برخی از سال‌ها ایران به عنوان یکی از اصلی‌ترین صادرکننده‌های شمش استیل در دنیا شناخته می‌شود که قابلیت‎‌های بسیاری را در این بازار از خود نشان داده است. از همین رو پیش از شروع به کار، لازم است تا نسبت به واردات و صادرات این محصول در زمان مورد نظر خود اطلاعاتی را کسب کنید تا بتوانید نتایج بهتری را از تولید و استفاده خود به دست آورید و کاربرد بهتری را نیز به ثبت برسانید.

جمع بندی پایانی مقاله

زمانی که به دنبال استفاده از محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید شمش استیل هستید، باید بدانید که این محصولات به چه صورت به عنوان محصولات نهایی به دست شما می‌رسند. استفاده از این طرح می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد که شناخت آن‌ها نیازمند شناخت طرح اصلی است. از همین رو در این مقاله با بررسی طرح اصلی و بیان اطلاعاتی درباره آن سعی کردیم تا به شما برای داشتن یک انتخاب کامل کمک کنیم. امید است با خواندن این مقاله، بتوانید به انتخابی مناسب و باکیفیت برسید. انتخابی که بتواند نیازهای شما را تامین کرده و ضمانت کالایی مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد.

سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی