سفارش طرح توجیهی
ایده های صنعتیبخش صنعت

طرح توجیهی تولید لوله های درزدار

صفر تا صد مهم‌ترین نکات درباره طرح توجیهی تولید لوله های درزدار

با رشد صنایع مختلف، کاربردهای متفاوتی برای محصولات صنعتی موجود در بازار به وجود آمده‌ است. لوله‌های فولادی به عنوان یکی از اصلی‌ترین و پرکاربردترین محصولات شناخته می‌شوند که به منظورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای تولید این محصولات داشتن اطلاعات درباره نوع و ویژگی‌های آن‌ها می‌تواند به یک انتخاب بهتر بینجامد. انتخابی که سبب شود تا کاربرد مورد نیاز از محصول را به دست آورده و نتیجه مناسبی را به دست آورید.

اگر برای شما سوال است که با توجه به نیازی که دارید، بهترین انتخاب در بین محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید لوله های درزدار چه محصولی است، خواندن این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. با بررسی چیستی این محصولات تا انواع آن‌ها و کاربرد و اهمیتی که دارند، سعی کردیم تا اطلاعات دقیق‌تری را درباره آن‌ها به دست آوریم. این اطلاعات در ادامه به حوزه صادرات و واردات و کشورهای تولید کننده و مصرف کننده این محصول نیز رسید و در این باره هم نکاتی بیان شد. نکاتی که امید است تا با استفاده از آن‌ها بتوانید نتایج مفیدی را برای خود حاصل کنید و انتخاب دقیقی را در رسیدن به اهداف مورد نظرتان رقم بزنید.

برای سفارش طرح توجیهی تولید لوله های درزدار به روز و اختصاصی با نرم افزار کامفار (فایل word , pdf) جهت اخذ جواز تاسیس و تسهیلات بانکی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۰۸۵۲۴۳ تماس حاصل فرمایید.

سه گروه عمده مورد تولید و بررسی در طرح توجیهی تولید لوله های درزدار

زمانی که از تقسیم بندی یک محصول سخن به میان می‌آید، ویژگی مورد نظر به منظور تقسیم بندی محصول از اهمیت بالایی برخوردار است. محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید لوله های درزدار را می‌توان براساس ویژگی‌های مختلفی تقسیم بندی کرد. از اندازه و سایز لوله‌های فولادی درزجوش که معمولا 6 اینچ یا کمتر هستند گرفته تا ابعاد مختلفی که می‌تواند در دسته 2.1 تا 6 اینچ جای گیرد.

این ابعاد مختلف، به منظورهای مختلفی کاربرد دارند که بر این اساس دسته بندی مشخصی برای لوله‌های درزدار صورت گرفته است. اصلی‌ترین دسته بندی مشاهده شده در بازار برای این محصولات عبارت است از:

 1. لوله‌های فولادی درزجوش گالوانیزه برای آب رسانی
 2. لوله‌های فولادی درزجوش گالوانیزه برای گاز رسانی
 3. لوله‌های فولادی درزجوش گالوانیزه برای مصارف خاص ساختمان لوله

مصارف مختلف استفاده از لوله‌های درزدار فولادی

کاربردهای اصلی از محصولات تولیدی در طرح توجیهی تولید لوله های درزدار

همان‌طور که تا به اینجا خواندید، محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید لوله‌های درزدار در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هرکدام برای خود کاربردهای بسیاری را دارند. این تنوع محصول و تنوع کاربرد سبب شده است تا بتوان استفاده از این محصول را در دسته بندی‌های مختلفی قرار دارد. ده مورد از اصلی‌ترین موارد استفاده و به کارگیری این محصول در صنایع مختلف عبارت است از:

1.  صنعت ساختمان سازی

بزرگترین و اصلی‌ترین کاربرد و استفاده از انواع محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید لوله‌های درزدار را می‌توان در بخش مسکن و ساختمان مشاهده کرد. این بازار که چیزی در حدود 87 ردصد از لوله‌های فولادی درزجوش گالوانیزه را به مصرف می‌رساند، روند رشدی بسیاری را در طی سال‌های اخیر داشته است. این روند رشدی متناسب با رشد بازار ساخت و ساز مسکن بوده و می‌تواند تغییرات بسیاری را به خود ببیند. از این محصول برای گازرسانی و توزیع انشعابات گاز و آب برای منازل، ساختمان‌های اداری و تجاری استفاده می‌شود.

2.  صنایع پتروشیمی

دسته دوم از کاربرد محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید لوله‌های درزدار را می‌توان مختص به صنایع پتروشیمی دانست. چیزی در حدود 39 درصد از مواد مصرفی در این طرح را انواع لوله‌های فولادی درزجوش گالوانیزه تشکیل می‌دهند.

3.  تاسیسات صنعتی

تاسیسات صنعتی به عنوان بخش بعدی نیاز به لوله‌های فولادی و درزش جوش گالوانیزه شناخته می‌شوند. انواع لوله مختلفی در این صنعت به کار می‌رود که در حدود 30 درصد از این لوله‌ها را می‌توان لوله‌های فولادی و درزجوش گالوانیزه آن دانست.

4.  مواد اولیه صنایع

برخی از صنایع به عنوان ماده اولیه خود از لوله‌های فولادی استفاده می‌کنند. این موضوع را می‌توان در صنایعی چون صنایع ساخت مبل و صندلی، اثاثیه فلزی و مواردی از این قبیل مشاهده کرد.

5.  اسکلت فلزی و مخازن هوایی

در صنعت اسکلت‌های فلزی و مخازن هوایی نیز استفاده از انواع لوله‌ فولادی کاربرد دارد. در این صنعت حدود 70 درصد از نیاز به لوله‌های فولادی را محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید لوله‌های درزدار تشکیل می‌دهند.

فرایند اجرایی طرح توجیهی تولید لوله های درزدار برای رسیدن به محصولات مورد نظر

برای به تولید رسیدن هر محصولی لازم است تا مراحلی به دقت صورت گیرد. مراحلی که هرکدام بخشی از طرح تولید را به پیش می‌برند و قسمتی از محصول را به تولید می‌رسانند. این موضوع برای طرح توجیهی تولید لوله‌های درزدار نیز امری رایج بوده و فرایند تولید را در این طرح می‌توان شامل چند مرحله دانست. مراحل در نظر گرفته شده عبارت است از:

 1. مرحله پیش نیاز یا اولیه: قرار گرفتن مواد اولیه به صورت خوراک در دستگاه رول باز کن
 2. برش نوار و ورود آن به دستگاه: بریده شدن نوار مورد نظر توسط دستگاه در ابعاد عرضی و طولی متناسب
 3. استفاده از سیستم جوش R.E: ورود نوار ورودی به دستگاه و حالت تخم مرغی گرفتن فشار دهنده جوش
 4. استفاده از سیستم جوش القایی: ورود نوار رول شده به دستگاه القایی و گرفته شدن تیغ‌های خارجی پلیسه لوله

ماشین آلات مورد نیاز برای اجرایی ساختن طرح توجیهی تولید لوله های درزدار

برای ساختن هر محصولی لازم است تا متناسب با فرایند و مراحل مورد نیاز، ماشین آلات مخصوصی مورد استفاده قرار گیرند. این موضوع در خصوص طرح توجیهی تولید لوله های درزدار نیز امری مشخص است که می‌تواند تاثیر بسیاری را بر روی کیفیت نهایی محصول تولید شده داشته باشد. برخی از اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین ماشین آلات مورد نظر برای استفاده در طرح توجیهی تولید لوله های درزدار عبارت است از:

 1. دستگاه 3 اینچ لوله
 2. دستگاه نواربر 25 تن
 3. جوش القایی
 4. موتور دور متغیر با کنترل
 5. تابلو برق و خازن
 6. برج خنک کننده
 7. جرثقیل سقفی
 8. تاسیسات باد و آب

صنایع مختلف، محلی برای کاربرد و استفاده از لوله‌های درزدار

استانداردهای به کار رفته در  حین تولید با طرح توجیهی تولید لوله های درزدار

برای تولید هر محصولی، وجود استانداردهای مشخص شده از اهمیت بالایی برخوردار هستند. محصولات استاندارد در واقع دارای ویژگی‌های مشخصی هستند که سبب می‌شود تا برای به کارگیری بتوانند ویژگی‌ها و خواص منحربه‌فردی را از خود نشان دهند. در این میان انواع محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید لوله های درزدار نیز شامل این استانداردها می‌شوند. در موسسه استاندارد تحقیقات صنعتی ایران، استانداردهای بسیاری برای این محصولات در نظر گرفته شده است تا بتوان از این محصولات بهب هترین شکل و کیفیت ممکن بهره برد. اصلی‌ترین استانداردهای در نظر گرفته شده برای این محصولات عبارت است از:

 1. استاندارد شماره 3392: استاندارد برای لوله‌های فولادی جوشکاری شده
 2. استاندارد شماره 421: استاندارد در نظر گرفتن قطر لوله‌های فولادی
 3. استاندارد شماره 996: استاندارد آزمون انبساط دهانه لوله‌های فولادی
 4. استاندارد شماره 424: استاندارد آزمون انبساط حلقه در مورد لوله فولادی
 5. استاندارد شماره 422 – 1346: استاندارد در نظر گرفتن ضخامت لوله‌های فولادی
 6. استاندارد شماره 1793: استاندارد در نظر گرفته شده به وسیله آزمون ایجاد لبه اتصال روی لوله فولادی
 7. استاندارد شماره 3360: ویژگی‌ها و روش آزمون لوله‌های گازرسانی برای منازل و ساختمان‌ها و واحدهای تجاری و اداری

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده از محصولات طرح توجیهی تولید لوله های درزدار

لوله‌های فولادی و درزجوش گالوانیزه به عنوان یکی از محصولات بسیاری پرکاربرد و مهم شناخته می‌شوند که توانایی‌های بسیاری را برای حضور در صنایع مختلف با خود به همراه دارند. این نیاز بسیار زیاد به استفاده از لوله فولادی و درزجوش گالوانیزه سبب شده است تا کشورهای بسیار در حال تولید ان باشند. با این حال، تمامی کشورهای تولید کننده نیز به منظور آن که بتوانند قیمت این محصول را کنترل کرده و آن را تا حدودی پاینن اورند، معمولا از سیستم واردات این محصول به کشور خود استفاده می‌کنند. این موضوع سبب شده است تا آشنایی با کشورهای اجرا کننده طرح توجیهی تولید لوله های درزدار کمک کننده باشد. از همین رو در دو قسمت، کشورهای عمده تولید کننده و عمده مصرف کننده لوله فولادی و درزجوش گالوانیزه را به شما معرفی خواهیم کرد.

1.  کشورهای عمده تولید کننده لوله فولادی و درزجوش گالوانیزه

کشورهایی مانند ایتالیا، آلمان، کره، چین، بلژیک، ترکیه، انگلستان و ایالات متحده آمریکا

2.  کشورهای عمده مصرف کننده از محصولات لوله‌های فولادی و درزجوش گالوانیزه

کشورهایی مانند عراق، انگلستان، آلمان، قطر، بلژیک، تاجیکستان و امارات متحده عربی

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله های درزدار

زمانی که قرار است تا درباره واردات و صادرات یک محصول سخن بگوییم، در اولین قدم لازم است تا دسته بندی آن محصول شمخص شود. با توجه به اینکه لوله‌های فولادی و درزجوش گالوانیزه در دسته قطعات صنعتی جای می‌گیرند، لازم به ذکر است که این قطعات مشکلی برای واردات خود ندارند. طبق آنچه که در قوانین و مقررات واردات و صادرات بازرگانی آمده است، واردات محصولات و قطعات صنعتی به کشور بدون هیچ مشکلی صورت می‌گیرد و محدودیتی در ورود آن به کشور وجود ندارد. از همین رو برای ورود محصولات طرح توجیهی تولید لوله های درزدار نیز هیچ محدودیتی در کار نیست.

در مورد صادرات این محصول نیز گفتنی است که با توجه به نیاز کشور نسبت به صادرات محصولات غیرنفتی می‌توان آن را بدون هیچ محدودیتی دانست. با این حال، برای آن که بتوان صادرات خوبی را از این محصول داشت و نتایج قابل توجهی را از آن به دست آورد، لازم است تا تاییدیه موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران اخذ شود. ضمن اینکه داشتن رقابت بسیار زیاد در این بازار سبب شده است تا برای حضور در آن و رشد و پیشرفت روز افزون نیاز به استفاده از بهترین مواد اولیه و ساخت محصولات با بهترین کیفیت ممکن در اهمیت بالایی قرار گیرد.

در واقع حضور محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب موضوعی است که می‌تواند سبب صادرات خوبی از محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید لوله های درزدار شود و رشد و پیشرفت را برای صنایع صادراتی کشور به وجود آورد. در کنار تمامی این موارد، برای داشتن صادرات خوب از این محصولات لازم است تا نسبت به نوسانات قیمتی بازار نیز توجه لازم را داشته باشید.

استانداردهای به کار رفته مختلف برای لوله‌های فولادی درزدار

جمع بندی پایانی مقاله

رشد صنایع مختلف در بازار امروزه سبب شده است تا محصولات بتوانند کارایی‌های بیشتری را از قبل پیدا کنند. محصولات تولید شده در طرح توجیهی تولید لوله‌های درزدار نیز پیروی همین موضوع توانسته‌اند تا رشد خوبی را برای خود به دست آورند و کاربرد بیشتری را در بازار جهانی برای خود به ارمغان آورند.

اکنون زمان آن است که بگوییم اگر در پی داشتن یک طرح توجیهی تولید لوله‌های درزدار باکیفیت و تضمین شده هستید، می توانید از ما و کارشناسان خبره ما کمک بگیرید.

سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی