سفارش طرح توجیهی
ایده هاایده های خدماتی و گردشگری و تفریحی

۱۴ گام برای راه اندازی کارواش اتوماتیک + لیست قیمت

مقدمه

راه اندازی کارواش می تواند کسب و کاری جالب و سود آور باشد که برای افراد علاقه مند سرگرم کننده نیز می باشد. راه اندازی چنین کاری نیازمند انجام اقداماتی می باشد که مرحله به مرحله از برنامه ریزی گرفته تا راه اندازی و توسعه کار، باید انجام پذیرد. مکان مناسب، بازاریابی خوب و خدمات ویژه می توان مشتریان زیادی را که در پی کارواشی سریع، کارآمد و قیمت مناسب هستند، جذب نمود. با این حال، راه اندازی یک مجموعه شستشوی ماشین نیاز به یک سرمایه گذاری قابل توجه، برنامه ریزی خوب و توجه به جزئیات دارد تا بتواند کاری سودآور باشد. راه اندازی کارواش اتوماتیک دارای ۱۴ گام می باشد که به سه بخش تقسیم شده اند. این سه مرحله کلی شامل برنامه ریزی اولیه، راه اندازی و در مرحله آخر توسعه و درآمد زایی بیشتر می باشد که در ادامه شرح داده خواهند شد.

مرحله اول: برنامه ریزی برای راه اندازی کارواش اتوماتیک

این مرحله شامل اقدامات اولیه و جمع آوری اطلاعات برای راه اندازی کسب و کار جدید می باشد. در این مرحله اطلاعات لازم برای خرید دستگاه و محل احداث جمع آوری گردیده، سرمایه لازم تامین می شود و بازار و رقیب ها مورد ارزیابی قرار می گیرند. بدین طریق مقدماتی از کار آماده می شود.

  1. تحقیق در مورد این شغل
   اگر فرد اطلاعات زیادی در مورد دستگاه کارواش بداند اما لازم است در جریان آخرین روند ها و تکنولوژی ها نیز قرار گیرد. مطالعه و بررسی تکنولوژی های جدید و بازدید از دیگر کارواش ها و روند کاری آن ها بسیار مهم خواهد بود. دانستن آمار فروش خودرو در منطقه مورد نظر نیز می تواند کمک زیادی در پیش بینی میزان موفقیت نماید. گفتگو با صاحبان این نوع مشاغل و تامین کنندگان تجهیزات کارواش می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار گذارد.
  2. بررسی بازار رقابتی در منطقه
   برای شناسایی و ارزیابی بازار رقابت، باید اطلاعات کاملی در مورد سایر کارواش ها به دست آورد. در صورتی که محل کارواش مشخص شده است، می توان تا شعاع ۱۰ کیلومتری را بررسی نمود. در مورد خدمات، قیمت، بازاریابی و تعداد مشتریان هر یک کارواش ها باید تحقیق نمود. علت شلوغی برخی کارواش ها بررسی شود و باید دید که آیا در کنار یک مرکز خرید شلوغ یا در کنار یک بزرگراه واقع شده اند.
  3. ایجاد یک نقشه دقیق کاری
   نقشه کاری به تامین مالی و بررسی جزئیات کار کمک خواهد نمود. نقشه کاری باید شامل مقدمه، ارزیابی بازار، توصیف شرکت، سازمان و مدیریت، بازاریابی و استراتژی های فروش، محصولات و خدمات، جذب سرمایه و در نهایت اطلاعات اقتصادی و مالی باشد.
  4. تامین سرمایه مورد نیاز برای کارواش
   سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کارواش را می توان به وسیله وام های بانکی یا جذب سرمایه گذار تامین نمود.
  5. انتخاب محل مورد نظر برای راه اندازی کارواش
   انتخاب محل مناسب برای احداث کارواش بسیار مهم است و می تواند موجب رونق و یا به خطر انداختن موقعیت کاری گردد. یک محل مناسب می تواند در نزدیکی مرکز خرید، محلی با ترافیک بالا، منطقه مسکونی و همچنین جاده ای با دسترسی آسان بوده و دارای موقعیتی مناسب برای رشد کسب و کار و فضایی بزرگ برای صف و تجمع خودرو ها باشد.

مرحله دوم: بازگشایی و راه اندازی کارواش

پس از جمع آوری اطلاعات و انجام اقدامات اولیه، مرحله دوم آغاز می شود. مرحله دوم شامل تهیه مجوز های لازم، خرید دستگاه و تجهیزات لازم می باشد. یافتن نیروی متخصص و کارمندان و استخدام آن ها در این مرحله انجام می شود. سپس نوبت به تبلیغات مختلف به صورت حضوری، تبلیغات محلی، کاغذی و حتی دنیای مجازی می رسد. در ادامه ۵ گام برای این مرحله شرح داده می شود.

  1. گرفتن مجوز ها و پروانه های لازم
   برای راه اندازی یک کار جدید قطعا نیاز به مجوز ها و گواهی های لازم می باشد. بعد از دریافت مجوز های لازم و انجام امور اداری مربوطه، بهتر است از تمامی مدارک یک کپی گرفته شود و تاریخ های لازم برای تمدید آن ها در تقویم یادداشت شود. بدین طریق نظم کاری به خوبی رعایت می شود. مجوز خود را باید در محلی قرار داد که در معرض دید مشتریان باشد.
  2. خریدن تجهیزات مورد نیاز
   حال نوبت به تهیه دستگاه های لازم می باشد. تجهیزاتی که خریداری می شود بستگی به نوع شستشوی ماشین و نوع خدمات دارد. سرویس کامل کارواش، کارواش سلف سرویس و کارواش اتوماتیک نیاز به دستگاه های متفاوتی دارند. به طور معمول نیاز به خرید یک سیستم شستشو (مانند دستگاه کارواش اتوماتیک، واترجت، تجهیزات سلف سرویس، لنس های شستشو، دستگاه کفش شوی)، مایع شستشو (مواد شوینده، واکس)، خشک کن، دمنده، جاروبرقی، برس، دستمال، کمپرسور، پمپ، سیستم آب (گرم کننده آب، تصفیه کننده) و سیستم صدور صورتحساب می باشد. در خرید تجهیزات مورد نیاز باید دقت لازم به عمل آید و دستگاه ها حتما از شرکت های معتبر که دارای خدمات پس از فروش مناسبی هستند تهیه گردد. تجهیزات خریداری شده معمولا تا ۱۰ سال می توانند کارایی لازم را داشته باشند.
  3. انجام تبلیغات و بازاریابی
   برای معرفی کار خود به دیگران و تبلیغ خدمات، نیاز به آگهی، پوستر و حتی بازاریابی حضوری می باشد. نماد کارواش بهتر است یک طرح رنگی همراه با یک پیام واضح باشد، هم چنین باید به گونه ای باشد که رانندگان تابلوی آن را به خوبی در کنار خیابان یا جاده مشاهده نمایند. یک راه برای جذب مشتری های جدید ایجاد بن های تخفیفی برای شستشوی ماشین است که می تواند بسیار مفید واقع شود. هم چنین توجه دیگر باید بر روی مشاغل و شرکت های اطراف کارواش باشد و روابط خوبی با آن ها برقرار شود. امروزه رسانه ها و شبکه های اجتماعی یکی از موارد مهم برای تبلیغات و بازاریابی هستند. ایجاد وبسایت، حضور در تلگرام، اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و غیره برای شناساندن کارواش به دیگران بسیار قابل اهمیت است. باید روی تمامی تبلیغات کاغذی نیز آدرس شبکه های اجتماعی قید شود. در وبسایت بهتر است مطالبی در مورد نگهداری از خودرو و سایر نکات مربوطه به خوانندگان و مشتریان ارائه شود.
  4. استخدام کارکنان
   کارواش یک شغل مشتری مدار است، به همین دلیل کارکنان چنین محیطی باید دقیق، کارآمد، ماهر در کار و دارای مهارت های ارتباطی عالی باشند. در هنگام مصاحبه با متقاضیان باید به زبان بدن و مهارت های ارتباطی آن ها توجه شود تا اطلاعات لازم در مورد ارتباط فرد با مشتریان به دست آید.
  5. بازگشایی کارواش
   قبل از بازگشایی کامل کارواش، بهتر است مدتی محدود مثلا حداقل یک ماه فعالیت کارواش آغاز گردد تا یک مناسبت پیش آید. بهتر است بازگشایی کلی کارواش مصادف با یک مناسبت و جشن بزرگ باشد. جشن افتتاحیه با دعوت از دوستان و آشنایان، شرکت ها و مشاغل همسایه برگزار گردد. شستشوی رایگان و تبلیغاتی در این روز توصیه می شود.

توسعه و درآمد زایی کارواش

آخرین مرحله از مراحل راه اندازی کارواش ، رونق کسب و کار و درآمد زایی بیشتر می باشد که به منظور توسعه کسب و کار انجام می پذیرد. این بخش در ۴ گام انجام می پذیرد که در ادامه شرح داده شده است. اضافه نمودن امکانات دیگر در مجموعه کارواش، خدمات ویژه شستشوی خودرو مانند نظافت داخل و همچنین تبلیغ و تخفیف های مناسبتی از جمله اعمالی است که می توان برای توسعه مجموعه کارواش انجام داد. در ادامه گارم های این مرحله توضیح داده شده است.

نوشته های مشابه
 1. افزودن خدمات جدید
  افرودن خدمات و امکانات دیگر در کارواش باعث درآمد زایی بیشتر می شود. امکانات بیشتر در محل کارواش باعث جذاب شدن کارواش برای مشتریان شده و جمعیت زیادی را به خود جذب می کند. فروشگاه، رستوران، کافی شاپ یا حتی یک سالن انتظار که شامل تلویزیون، چای رایگان و صندلی راحت باشد، می تواند ایده مناسبی برای امکانات اضافی در یک کارواش باشد. قبل از سرمایه گذاری برای اضافه نمودن امکانات و خدمات اضافی باید حتما به چند نکته توجه نمود و اطلاعات مهمی را جمع آوری کرد.در اختبار داشتن فضای کافی برای افزودن امکانات دیگر بسیار مهم است. در صورتی که این فضا در اختیار نباشد، باید بررسی شود که آیا امکان افزودن فضای اضافی به کارواش وجود دارد یا خیر. در قدم بعدی باید هزینه مورد نیاز برای افزودن فضا و همچنین امکانات اضافی برآورد شده و تامین گردد. در گام بعد بهتر است در مورد بازگشت هزینه ها فکر شود تا بتوان تخمین زد در چه مدت زمانی سرمایه ای که در کار گذاشته شده است بازمی گردد. در آخر باید توجه نمود که چه امکانات و خدماتی به این محل افزوده خواهد شد، و آیا مورد استقبال مشتریان واقع می شود یا خیر. پس از بررسی این موارد می توان امکانات دلخواه را به محل کارواش اضافه نمود.
 2. ارائه خدمات ویژه
  خدمات ویژه و نظافت های دقیق و جزئی مانند واکس و بتونه که تنها در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام می شوند و برای بهتر شدن ظاهر خودرو انجام می شود. در صورت داشتن فضا و تجهیزات لازم می توان این خدمات را با قیمتی پایین تر از حد معمول ارائه نمود. مشتریان نیز اگر بتوانند در زمانی که خودرو شستشو می شود به تفریح بپردازند و مشغول امور دیگری باشند، بسیار راحت تر خواهند بود. بهتر است سعی شود خدمات تا حد ممکن سریع به مشتریان ارائه شود، زیرا سرعت بالا و هزینه پایین مواردی هستند که برای مشتریان بسیار جذاب هستند. باید توجه نمود که جزئیات تمام خدمات همراه با تبلیغات به مشتریان ارائه شود. با اطلاع از قیمت ماشین شوی ، خدمات و فروشگاه های مشابه، می توان برای خدمات خود تعیین قیمت نمود.
 3. استفاده از سیستم پیام کوتاه برای ارتباط با مشتریان
  بازاریابی متنی با سیستم پیام کوتاه می تواند یکی از شیوه های مؤثر برای جذب مشتری باشد. به وسیله سیستم پیام کوتاه می توان تخفیف هایی نیز به مشتریان داد. به طور مثال می توان گفت شعار تبلیغاتی ما را به این شماره ارسال کنید تا از تخفیف ویژه بهره مند شوید، و یا می توان پیامی به این شماره ارسال نمایید، تا از تخفیف ۲۰ درصدی برای مراجعه بعدی استفاده نمایید. بهتر است ماهی یک بار پیامی با یک موضوع خاص برای مشتریان ارسال شود.
 4. پیشنهاد (عضویت) های ماهانه یا نامحدود
  مراحل احداث کارواشتخفیف هایی که به صورت ماهانه یا نامحدود ارائه می شوند می توانند مشتریان ثابتی را به خود جذب نمایند. به میزان تخفیف ها باید توجه نمود و قیمت مناسبی را انتخاب کرد. قیمت باید به اندازه کافی کم باشد که مشتری ترغیب به استفاده از خدمات گردد و باید به گونه ای باشد که برای ارائه دهنده خدمات نیز سود کافی را داشته باشد.

لیست قیمت کارواش

کارواش آنووی ریوربری مدل HOT 2021N

 


33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - ۱۴ گام برای راه اندازی کارواش اتوماتیک + لیست قیمت
 • نوع موتور:القایی
 • بازه توان:2000-25000
 • کاربرد:صنعتی
 • بازه حداکثر دبی آب:150-200

قیمت: ۶۷/۸۷۰/۰۰۰ تومان

کارواش آنووی ریوربری مدل HOT 2021N

کارواش ای اند ال کد 3503

 

 • نوع موتور:القایی
 • بازه توان:2000-25000
 • بازه حداکثر دبی آب:0-50

قیمت: ۵/۸۷۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش ای اند ال کد 3503

کارواش ای ام سی مدل QL-3100DP

 

 • نوع موتور:القایی
 • بازه توان:1000-1500
 • کاربرد:خانگی، نیمه صنعتی
 • بازه حداکثر دبی آب:0-50

قیمت: ۱/۹۵۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش ای ام سی مدل QL-3100DP

کارواش هیوندای مدل HP1430

 

 • ابعاد
  25× 25× 35 سانتی متر
 • وزن
  5 کیلوگرم
 • نوع موتور
  ذغالی
 • توان موتور
  1400 وات
 • قدرت فشار آب
  100 بار
 • حداکثر گرمای آب
  40 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  5.5 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۰۱۴/۰۰۰ تومان

خریدکارواش هیوندای مدل HP1430

کارواش هوم لایت مدل HPW120E

 

 • ابعاد
  30 × 23 × 53 سانتی متر
 • وزن
  8 کیلوگرم
 • توان موتور
  1600 وات
 • قدرت فشار آب
  120 بار
 • حداکثر گرمای آب
  50 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  6 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۴۱۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش هوم لایت مدل HPW120E

کارواش هیوندای مدل HP1320

 

 • ابعاد
  25× 25× 35 سانتی متر
 • وزن
  4.1 کیلوگرم
 • نوع موتور
  ذغالی
 • توان موتور
  1300 وات
 • قدرت فشار آب
  100 بار
 • حداکثر گرمای آب
  40 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  5.5 لیتر در دقیقه

قیمت: ۱/۴۱۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش هیوندای مدل HP1320

کارواش استنلی مدل SXPW16

 

 • ابعاد
  71 × 28 × 23 سانتی متر
 • وزن
  6.7 کیلوگرم
 • توان موتور
  1600 وات
 • قدرت فشار آب
  125 بار
 • حداکثر گرمای آب
  50 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  6 متر
 • حداکثر دبی آب
  420 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۷۹۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش استنلی مدل SXPW16

کارواش رونیکس مدل RP-U100E

 

 • ابعاد
  41 × 17 × 23 سانتی متر
 • وزن
  4.2 کیلوگرم
 • نوع موتور
  ذغالی
 • توان موتور
  1400 وات
 • قدرت فشار آب
  100 بار
 • حداکثر گرمای آب
  40 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  6.5 لیتر در دقیقه

قیمت: ۱/۸۰۲/۰۰۰ تومان

خرید کارواش رونیکس مدل RP-U100E

کارواش کرشر مدل K2 Basic

 

 • ابعاد
  20 × 32 × 40 سانتی متر
 • وزن
  4 کیلوگرم
 • نوع موتور
  ذغالی
 • توان موتور
  1400 وات
 • قدرت فشار آب
  110 بار
 • حداکثر گرمای آب
  20 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  3 متر
 • حداکثر دبی آب
  6 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۱۰۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش کرشر مدل K2 Basic

کارواش آنووی ریوربری مدل Mirage 131 TSS

 

 • ابعاد
  30 × 34 × 73 سانتی متر
 • وزن
  9.5 کیلوگرم
 • توان موتور
  1800 وات
 • قدرت فشار آب
  130 بار
 • حداکثر گرمای آب
  50 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  6.2 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۲۰۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش آنووی ریوربری مدل Mirage 131 TSS

کارواش شیلدر مدل SH1515

 

 • ابعاد
  12 × 14 × 35 سانتی متر
 • وزن
  10 کیلوگرم
 • توان موتور
  1500 وات
 • قدرت فشار آب
  150 بار
 • طول شلنگ
  8 متر
 • حداکثر دبی آب
  8 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۵۳۷/۰۰۰ تومان

خرید کارواش شیلدر مدل SH1515

کارواش هیوندای مدل PW-1410IM

 

 • ابعاد
  طول: 28، عرض: 25، ارتفاع: 43 سانتی متر
 • وزن
  6.1 کیلوگرم
 • نوع موتور
  ذغالی
 • توان موتور
  1400 وات
 • قدرت فشار آب
  100 بار
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  5.5 لیتر در دقیقه

قیمت: ۱/۵۹۵/۰۰۰ تومان

خرید کارواش هیوندای مدل PW-1410IM

کارواش کنزاکس مدل KPW-1100

 

 • ابعاد
  طول: 20، عرض: 18، ارتفاع: 35 سانتی متر
 • وزن
  5.8 کیلوگرم
 • نوع موتور
  ذغالی
 • بازه توان
  1000-1500 وات
 • توان موتور
  1400 وات
 • قدرت فشار آب
  100 بار
 • حداکثر گرمای آب
  50 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  6.5 لیتر در دقیقه
 • کاربرد
  خانگی
 • بازه حداکثر دبی آب
  0-50 لیتر در دقیقه

قیمت: ۱/۴۹۵/۰۰۰ تومان

خرید کارواش کنزاکس مدل KPW-1100

کارواش آنلو مدل APW-VG-110P

 

 • ابعاد
  80x36x38 سانتی متر
 • وزن
  16 کیلوگرم
 • نوع موتور
  القایی
 • بازه توان
  1500-2000 وات
 • توان موتور
  2000 وات
 • قدرت فشار آب
  165 بار
 • حداکثر گرمای آب
  40 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  7 متر
 • حداکثر دبی آب
  6 لیتر در دقیقه
 • کاربرد
  خانگی
 • بازه حداکثر دبی آب
  0-50 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۴۹۹/۰۰۰ تومان

خرید کارواش آنلو مدل APW-VG-110P

کارواش هیوندای مدل HP2056-PW

 

 • ابعاد
  24 × 30 × 48 سانتی متر
 • وزن
  10.8 کیلوگرم
 • نوع موتور
  ذغالی
 • توان موتور
  2000 وات
 • قدرت فشار آب
  150 بار
 • حداکثر گرمای آب
  40 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  7.2 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۱۴۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش هیوندای مدل HP2056-PW

کارواش هیوندای مدل HP1820

 

 • ابعاد
  33× 35× 46 سانتی متر
 • وزن
  9.1 کیلوگرم
 • نوع موتور
  ذغالی
 • توان موتور
  1800 وات
 • قدرت فشار آب
  140 بار
 • حداکثر گرمای آب
  40 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  6 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۱۸۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش هیوندای مدل HP1820

کارواش رونیکس مدل RP-0100

 

 • ابعاد
  47 × 28 × 35 سانتی متر
 • وزن
  9.35 کیلوگرم
 • توان موتور
  1400 وات
 • قدرت فشار آب
  100 بار
 • حداکثر گرمای آب
  40 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  6.5 لیتر در دقیقه

قیمت: ۱/۹۳۷/۰۰۰ تومان

خرید کارواش رونیکس مدل RP-0100

کارواش کرشر مدل K7 Premium Full Control Plus

 

 • ابعاد
  طول: 46.3، عرض: 33، ارتفاع: 66.7 سانتی متر
 • وزن
  20 کیلوگرم
 • توان موتور
  3000 وات
 • قدرت فشار آب
  180 بار
 • حداکثر گرمای آب
  60 درجه سانتیگراد
 • طول شلنگ
  10 متر
 • حداکثر دبی آب
  10 لیتر در دقیقه

قیمت: ۱۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش کرشر مدل K7 Premium Full Control Plus

کارواش رونیکس مدل RP-U130

 

 • ابعاد
  27.5 × 26.5 × 47 سانتی متر
 • وزن
  9.3 کیلوگرم
 • نوع موتور
  ذغالی
 • توان موتور
  1600 وات
 • قدرت فشار آب
  130 بار
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  7.2 لیتر در دقیقه

قیمت: ۲/۰۲۹/۰۰۰ تومان

خرید کارواش رونیکس مدل RP-U130

کارواش رونیکس مدل RP-1160

 

 • نوع موتور
  القایی
 • توان موتور
  2200 وات
 • قدرت فشار آب
  160 بار
 • طول شلنگ
  5 متر
 • حداکثر دبی آب
  7.3 لیتر در دقیقه

قیمت: ۴/۵۰۰/۰۰۰ تومان

خرید کارواش رونیکس مدل RP-1160

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
منبع
شرکت پیشرو پاکران
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x