سفارش طرح توجیهی
آشنایی با ماشین آلاتبخش صنعت

فرآیند تولید جلو پنجره خودرو

فرآیند تولید جلو پنجره خودرو

در حال حاضر تنها روش موجود تولید جلوپجره، استفاده از فرآیند تزریق پلاستیک میباشد، با استفاده از این فرآیند امکان تولید جلو پنجره در ابعاد، اشکال و وزن های مختلف وجود دارد.

روش اجمالی تولید جلو پنجره با تزریق پلاستیک

 1. ترکیب مواد

  ترکیب نمودن مواد مستربچ و آسیابی با یکدیگر.

 2. قسمت تزریق

  در این قسمت عمل ذوب،اختلاط وتزریق موادانجام می گیردکه شامل قسمتهای زیر می باشد:

  1. قیف خوراک دهی (موادگازگیر)

   قیف خوراکدهی مواد بر روی سیلندر تزریق نصب شده و وظیفه تأمین خوراکبر ایسیلندر تزریق و گازگیری)جهت جلو گیری از رگه بر روی محصول)رادارد.

  2. سیلندر و ماردون دستگاه تزریق

سیلندر تزریق

سیلندر تزریق که ماردون در درون آن قرار می گیرد،مهمترین قسمت بخش تزریق است .زیرا تمام فعل و انفعالات مواد پلاستیک در داخل آن انجام می گیرد .جنس سیلندر تزریق از فولاد ضد زنگ و بسیار سخت انتخاب می شود تا درصورت آسیب پذیرفتن ماردون، به سیلندر صدمه ای وارد نشود . زیرا ساختن سیلندر به مراتبط گران تر ازساخت ماردون است.

ماردون تزریق

یکی از حساس ترین قطعات ماشین تزریق، ماردون تزریق است. زیرا اصولا ماشین تزریق با تمام دستگاه هاو قطعاتی که روی آن نصب شده است وظیفه ای جز ذوب مواد و تزریق آن به قالب را ندارند . قسمت اعظم این وظیفه بر عهده پیچ می باشد.

کنترل کننده های دستگاه تزریق

ابزارهای کنترل،ابزاری هستند که از آن ها برای محدود کردن دما و فشار در دستگاه تزریق استفاده می شود .برای کنترل دما از حرارت سنج استفاده می شود و برای کنترل فشار از ابزارهای ویژه کنترل فشار. حرارت سنج دستگاه کوچکی است برای اندازه گیری و تنظیم و تعیین درجه حرارت که در تابلو برق ماشین نصب می شود.
قبلا دًرجه حرارت مورد لزوم را روی حرارت سنج مشخص میکنیم و بعد از رسیدن درجه حرارت سیلندر به حد مورد نیاز، برق گرمکن با دخالت حرارت سنج قطع می شود.

 • قالب تزریق
 • برای تولید قطعات پلاستیک به روش تزریق از ابزاری به نام قالب تزریق پلاستیک استفاده مینماییم،که این ابزار متناسب با شکل مورد نظر برای محصول می باشد.

  امتیاز نویسنده

  امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که به این مطلب رای می دهد!
  سفارش طرح توجیهی
  دانلود رایگان طرح توجیهی

  نوشته های مشابه

  دنبال کردن این پرسش و پاسخ
  اطلاع از
  guest
  0 Comments
  دکمه بازگشت به بالا
  Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی