سفارش طرح توجیهی
کارآفرینیمقالات کسب و کار

بهترین نصیحتهای بیل گیتس و وارن بافت برای دانشجویان دانشگاه

هر روز شما با استادی چیره‎دست در زندگی و کسب و کار (بیل گیتس و وارن بافت) برخورد نمی‎کنید.

هم همه ‎هایی هیجان ‎زده راه روهای سالن کنفرانس دانشگاه کلمبیا را در بعد از ظهر جمعه قبلی پر کرده بود و دانشجویان مشتاقانه منتظر پاسخ پرسشهای خود توسط دو تاجر میلیاردر مشهور بودند.

این برنامه توسط چارلی رز از برنامه The Week شبکه PBS اداره می‎شد و در این برنامه این دو شخص تجربه‎های زندگی، افکارشان در مورد انسان دوستی و سیاست و چگونه مدیریت امپراتوری خود را با دیگران به اشتراک گذاشتند.

در صورتی که شما پخش زنده فیسبوکی این برنامه را از دست داده‎اید، در اینجا هفت نکته‎ای آورده شده است که گیتس و بافت به کارآفرینان مشتاق و جوان امروزی پیشنهاد دادند.

1.اجازه دهید تا کنجکاویتان شما را راهنمایی کند.

طبق صحبتهای بافت، آن چیزی که او و گیتس به آن تمایل داشتند، حس تمایل به یادگیری بیشتر در مورد جهان بود.

33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - بهترین نصیحتهای بیل گیتس و وارن بافت برای دانشجویان دانشگاه

ارضای حس کنجکاوی بافت از طریق خواندن کتاب و آزمایشها برآورده می‎شد. «من در کتاب خانه همین دانشگاه کلمبیا بودم که تمام زندگی من تغییر کرد». او گفت: «می‎توانید چیزهای بسیاری را یاد بگیرید.”

گیتس موافق بود و بر اهمیت خواندن و یادگیری تاکید می‎کرد. «تلاش می‎کنید و آنچه که باید اتفاق بیفتد را پیش‎بینی خواهید کرد و سپس وقتی که آن اتفاق رخ نمی‎دهد به این فکر می‎کنید که چه چیزی در مورد مدل من از جهان اشتباه است».

2.جبران خوبی دیگران با خوبی کردن به انسان‎های دیگر.

“من بسیار شگفت‎زده بودم که او چگونه به این مدل گسترده از جهان رسیده است” گیتس در تمجید از تواضع و حس شوخ‌طبعی بافت گفت «او از کاری که انجام می‎دهد لذت می‎برد و آن را با افراد دیگر تقسیم می‎کند».

3.اجازه ندهید تا شکست شما را از خطتان خارج کند.

زندگی می‎تواند مانند یک رولر کوستر باشد، که این استعاره را بافت و گیتس به خوبی درک می‎کردند. اگر گیتس پس از یکی از اولین سرمایه‎گذاری‎هایش متوقف می‎شد، شرکت Traf-O-Data کاملا شکست می‎خورد و او هرگز قادر به تاسیس شرکت مایکروسافت نبود.

4.سعادت خود را دنبال نمایید.

بافت هم چنین بر نیاز به پیدا کردن شغلی تاکید داشت که اشتیاق شما را افزایش دهد. «من همیشه به دانشجویان توصیه می‎کنم به‎دنبال کاری بگردید که اگر کاری هم نیاز نداشتید آن را انجام می‎دادید». او گفت: «تا زمانی که آن را پیدا نکرده‎اید، دست از تلاش برندارید».

5.تلاش کنید تا بر ترس‎های خود غلبه کنید.

هنگامی که بافت در دانشکده بازرگانی کلمبیا حضور داشت، وی از صحبت کردن در ملاء عام «وحشت داشت». به جای امتناع از صحبت کردن، تصمیم گرفت تا مهارتی که بیشتر از همه در آن کمبود دارد را توسعه دهد.

«یک آگهی [برای شرکت در یک کلاس گفت‎وگوی عمومی] را در نیویورک تایمز خواندم و برای شرکت در یک دوره نام‎نویسی کردم”. بافت گفت: «من ۱۰۰ دلار پول نقد به آن مرد دادم. این امر زندگی من را تغییر داد».

6.شانس تنها تا یک جایی مهم است.

شاید اگر یک کامپیوتر به مدرسه او آورده نمی‎شد، گیتس هرگز شرکت مایکروسافت را ایجاد نمی‎کرد. با بازگشت به عقب، گیتس دریافت که اشتیاق او و معرفی تراشه کامپیوتری کاملا همزمان اتفاق اقتاده است.

اما گیتس به بیش از فقط شانس وابسته یود. برنامه‎ریزی استراتژیک نیز به او کمک کرد تا در زمان تاسیس مایکروسافت «ریسک گریز» باقی بماند. او گفت: «همیشه مطمئن بودم که پول کافی برای پرداخت حداقل یک سال دستمزد همه کارکنان را داریم» و افزود که به عنوان مدیر عاملی ۲۰ ساله کمی احساس عجیبی داشت.

هم چنین بافت گفت که از سن ۷ یا ۸ سالگی برای سرمایه‎گذاری «مشتاق» بود و داشتن خلق و خویی مناسب به او این اجازه را می‎داد تا برای خودش تصمیم‎گیری کند.

7.اجازه دهید تا روابط تان به شما کمک کند.

هم بافت و هم گیتس، اهمیت حفظ روابط خوب را به مخاطبان یادآوری کردند. بافت گفت: «شما در جهت مردمی حرکت می‎کنید که با شما شریک هستند”. “شما باید با افرادی معاشرت کنید که می‎خواهید شبیه به آنها باشید».

گیتس کاملا موافق بود و سپس در مورد همسرش ملیندا و کاری که او برای بنیاد گیتس انجام می‎دهد، صحبت کرد. «تو همیشه برای کمک به آن ها در آن جا هستی و بالعکس».

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که به این مطلب رای می دهد!
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x