سفارش طرح توجیهی
ایده هاایده های خدماتی و گردشگری و تفریحی

سودهای کلانی که در بورس پنهان شده اند

تصور اینکه بتوان با سرمایه‌ای اندک سود سرشاری را نصیب خود نمود درگذشته‌ ای نه‌چندان دور محال به نظر می‌رسید، اما سرمایه‌گذاری در بورس توانسته تحولی عظیم را در این عرصه به وجود آورده و با آسان‌ترین و مطمئن‌ترین روش افراد را شریک سودهای عظیم و بزرگ نماید.

نگاه به بازار بورس (tsetmc) برای بعضی افراد، مانند هزار راهی پرپیچ‌وخم است که حتی تصور نزدیک شدن به آن نیز دلهره‌آور می‌باشد، به همین دلیل با آنکه ممکن است دارای سرمایه قابل‌توجهی نیز باشند، هیچ‌گاه جرئت نزدیک شدن به آن را به خود نمی‌دهند.

ما در این مطلب می‌کوشیم تا شما عزیزان را با مهم‌ترین مزایای سرمایه‌گذاری در بورس آشنا کرده و راه‌کارهای اصولی موفقیت در آن را نشان دهیم تا لذت یک تجربه جدید از مشارکت را نصیب شما نماییم.

تعریف جامع بورس و مزایای آن

اگر بخواهیم به‌صورت دقیق بورس را تعریف نماییم ، می‌توانیم آن را سازمانی قدرتمند بدانیم که با جمع نمودن سرمایه‌های اندک، فعالیت‌های اقتصادی سازمان‌ یافته‌ ای را مدیریت می‌کند.

تعریف جامع بورس و مزایای آن

33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - سودهای کلانی که در بورس پنهان شده اند

این مدیریت شامل جنبه‌های مختلف مانند شناخت نوع بازار، رقابت‌های موجود، کشف قیمت و هر فعالیت دیگری است که مشارکت لازمه آن می‌باشد، از این‌ رو می‌توان بورس را به سه دسته کلی بورس کالا، بورس ارز و بورس اوراق بهادار تقسیم نمود و آن را بازاری برای سرمایه‌گذاری بدون نگرانی در مورد کاهش ارزش پول دانست.

متخصصان مزایای مختلف سرمایه‌گذاری در بورس را این‌چنین برمی‌شمارند:

 • نقد شوندگی بالا
 • عدم وجود جنس و کالای تقلبی در آن
 • نوعی سرمایه‌گذاری در حال رشد
 • وجود گزینه‌های متناسب با نیاز شما
 • پویا و هم‌ راستا با صنعت و اقتصاد
 • عدم تأثیر تورم در سود آن
 • افزایش سرمایه‌
 • مدیریت دارائی
 • عدم هدر رفت سرمایه
 • حفظ ارزش پول
 • بازدهی بالا
 • عدم محدودیت در سرمایه اولیه
 • کسب درآمد
 • بازاری شفاف و دائم
 • کاملاً قانونی

سرمایه‌گذاری در بورس و مراحل مختلف آن

بزرگ‌ترین هدف سرمایه‌گذاری در بورس سودآوری است که برای رسیدن به این مطلوب باید مراحل مختلفی را به‌صورت دقیق و اصولی طی نمود تا نتیجه مدنظر کسب شود، ازاین‌رو صاحبان امر و متخصصان این حوزه مراحل پیشرفت سرمایه‌گذاری در این عرصه را بدین گونه شرح می‌دهند.

سرمایه‌گذاری در بورس و مراحل مختلف آن

 1. استفاده از مشاوره‌های افراد خبره و کارگزاران رسمی بورس

  اگر در همان ابتدای راه به سراغ افراد حرفه‌ای و کار بلد بروید، آن‌ها با مشاوره‌های کارساز خود مقدمات پیشرفت شمارا مهیا خواهند کرد و با برنامه‌ریزی‌های تخصصی سرمایه‌گذاری بلندمدت و سودآوری قابل قبولی را برایتان رقم خواهند زد.

  استفاده از مشاوره‌های افراد خبره

  به‌هرحال بازار بورس دارای نوساناتی است که اگر شتاب‌زده به آن‌ها توجه کنید، قادر نخواهید بود به سود مدنظر خود دست پیدا کنید، پس با آرامش کامل و اختصاص سرمایه‌ای اندک در ابتدا خود را به دریای خروشان بورس بسپارید و مطمئن باشید اگر سود سرشاری نیز نصیبتان نشود به‌هیچ‌وجه سرمایه ابتدایی خود را از دست نخواهید داد، صرف زمان کافی و اعتماد به کارگزاران رسمی بورس و کسب مشاوره از آن‌ها یعنی یک مشارکت پرسود در بورس.

 2. کد معاملاتی راه ورود به بورس

  قبل از ورود به بازار بورس باید به‌عنوان یک فعال در این زمینه شناخته‌شده و خود را به کارگزاران رسمی بورس معرفی نمایید، برای این منظور کافی است ابتدا در سایت سجام ثبت نام کرده و بعد از دریافت کد رهگیری با در دست داشتن مدارک شناسایی خود به مراکز رسمی بورس و یا دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و پس از ثبت‌نام یک کد معاملاتی اختصاصی برای خود دریافت نمایید.

  مراحل ثبت نام در سایت سجام

 3. خرید و فروش سهام به مدد روش‌های مختلف

  شرکت‌های کارگزاری توانسته‌اند گام‌های بزرگی در جهت سهولت سرمایه‌گذاری در بورس برای علاقه‌مندان بردارند، کارگزاری ها پس از ثبت سفارش توسط سرمایه‌داران، عملیات خرید و فروش را بر اساس خواست آن‌ها انجام می‌دهند.

  خرید و فروش سهام

  مراجعه حضوری، سفارش تلفنی، سفارش اینترنتی، خرید یا فروش از طریق سامانه معاملات آنلاین همگی جزء روش‌های دسترسی به این کارگزاران و درنهایت خرید و فروش سهام است.

چگونگی تخمین درآمد از بورس

این حقیقت غیرقابل‌اجتناب است که فضای حاکم بر معاملات موجود در بورس با هیچ‌یک از فضاهای دیگر قابل‌مقایسه نبوده و نمی‌توان برای آن‌یک روند ثابت را پیش‌بینی نمود، بسیاری از افراد سرمایه‌گذاری در بورس را باهدف کسب درآمد ماهیانه آغاز می‌کنند و هنگامی‌که در چند ماه اول با درآمد قابل‌توجهی روبرو نمی‌شوند سرخورده و مأیوس می‌گردند، کسب درآمد ماهیانه آن‌هم از بازار غیرقابل‌پیش‌بینی چون بورس کاملاً غیرمنطقی و محال است، نگاه کردن به این بازار به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری با سوددهی بلندمدت و نه به‌عنوان منبع درآمد بهترین شگرد برای رسیدن به نتیجه موردنظر می‌باشد.

درآمدهای میلیونی و میلیاردی در بورس واقعیت دارد

از طرف دیگر کسب درآمدهای میلیونی نیز رؤیایی است که تحقق آن در بازارهای بورس انتظار می‌رود، اما آیا واقعاً چنین جوی بر فضای بورس حاکم است، میزان ورود سرمایه افراد در کنار افزایش دانش، تخصص و مهارت در این عرصه دو بازوی قدرتمند هستند که می‌توانند معاملات بازار سرمایه را به سمت شما چرخانده و سود آن را به جیبتان واریز نمایند و این به معنی داشتن یک استراتژی موفق برای رسیدن به سود مستمر و پایدار سالیانه در سایه بورس است، به‌هرحال باید نگرشتان را در مورد نحوه سرمایه‌گذاری در بورس تغییر داده تا سودهای چند صددرصدی را نصیب خود نموده و بتوانید از امکانی که این فرصت سرمایه‌گذاری در اختیارتان قرار می‌دهد نهایت بهره را ببرید.

نکات مهم در هنگام انتخاب یک سهم

معیارهای متفاوتی وجود خواهد داشت که نشان می‌دهند آیا یک سهم سودآوری موردنظر را داشته و آیا شرکت ارائه‌دهنده آن سهام قابلیت اعتماد و مشارکت را دارد، مسلماً فهرست بدهی‌های یک شرکت ملاک خوبی برای رد صلاحیت آن محسوب می‌شود یا درصد سودی که برای سهم خود در نظر گرفته نیز می‌تواند از موارد مهم در انتخاب آن سهام محسوب شود.

نکات مهم در هنگام انتخاب یک سهم

اما نکته مهم‌تر بررسی تداوم فرآیند سودآوری یک شرکت است که می‌تواند آن را در میان رقیبانش شاخص نماید و همچنین دقت در قیمت سهامی که ارائه داده و بررسی این مطلب که آیا نسبت به سودی که در نظر گرفته ارزشمندی قابل ‌توجهی را دارد؟

البته نمی‌توان نوع صنعتی که شرکت مربوطه در آن مشغول به فعالیت است را نیز نادیده گرفت و سهام را متناسب با این موضوع خریداری نه نمود، درنهایت قدرت نقدینگی شرکت در نقد نمودن هر سهم است که تا حد قابل‌توجهی بر ارزش آن می‌افزاید، این موارد از اصولی هستند که قبل از خرید هر سهم باید به آن‌ها توجه ویژه شود، شما عزیزان نیز با رعایت این نکات می‌توانید تا حد زیادی سرمایه‌گذاری سودآوری را در بورس تجربه نمایید.

آمار و ارقام عجیب نقدینگی در بورس

آمار و ارقام ذکرشده در بورس امروزه همگی را شگفت‌زده می‌کند، با اطلاع از شاخص کل بورس تهران متوجه می‌شویم که با تغییر از رقم 23 هزار و 295 واحد به رقم 26 هزار و 100 واحد از ابتدای سال جاری تاکنون 12 درصد رشد داشته است که این موضوع ارزش بازار سرمایه را 124 هزار میلیارد تومان و ارزش معاملات بورس را بیش از 11 هزار میلیارد تومان اعلام می‌کند که رشد 62 درصدی را در مدت 5 ماهه ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

ارزش فرا بورس نیز با 3 هزار و 400 میلیارد تومان و رشد 213 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و 580 هزار دفعه معامله انجام‌ شده رشد 1556 درصدی را نشان می‌دهد،

میزان معاملات آتی بورس کالا نیز از ابتدای سال تاکنون به بیش از 2 هزار و 100 میلیارد تومان رسیده که این میزان در سال گذشته معادل 165 هزار میلیارد تومان بوده است، بنابراین رشد 1178 درصدی را برای آن شاهد هستیم.

میزان معاملات بازار نقدی بورس کالا نیز از ابتدای سال تاکنون 6 هزار و 500 میلیارد تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 48 درصد رشد داشته است، هم‌اکنون بیش از 25 درصد معاملات بورس کالا به معاملات آتی اختصاص‌ می‌یابد، بدین‌صورت معاملات آتی در بورس کالا را یکی از ارکان مهم معاملات این بورس محسوب می‌شود.

رشد شاخص های بورس

تعداد شرکت‌های فعال در بورس و نحوه رتبه‌بندی آن‌ها

صدور مجوز برای 4 شرکت تأمین سرمایه در سال جاری و وجود 3 شرکت که درگذشته مجوز آن‌ها صادرشده است، تعداد این شرکت ها را به عدد 7 رسانده است.

همچنین واگذاری مجوز به 5 شرکت مشاور سرمایه‌گذاری در کنار 3 شرکت سبد گردانی و 2 مجوز برای شرکت پردازش اطلاعات مالی که همگی در قالب‌های مختلف چون معامله‌گری مالی، معامله‌گری بورس کالا، معامله‌گری اوراق مشتقه و تحلیل گری بازار سرمایه صورت گرفته، تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را به 69 صندوق، با ارزشی معادل 1810 میلیارد تومان رسانده است.

با توجه به مقررات رتبه‌بندی کارگزاران بورس کالا 6 کارگزار حائز رتبه «الف»، 13 کارگزاری حائز رتبه «ب»، 23 کارگزاری حائز رتبه «ج»، 18 کارگزاری حائز رتبه «د» و 4 کارگزاری نیز توانستند رتبه «ه» را کسب کنند.

بدین ترتیب کارگزارانی که توانسته‌اند رتبه «الف» را کسب کنند در فرا بورس فعالیت خواهند کرد و بعد از گذشت 6 ماه درصورتی‌که بتوانند رتبه «الف» خود را حفظ کنند می‌توانند در بورس اوراق بهادار فعالیت کنند، برای این سری کارگزاران ورود در بورس انرژی و فعالیت در آن نیز آزاد خواهد بود.

وضعیت امروز کاربران آنلاین در بورس

با توجه به علاقه‌مندی حضور کاربران در بورس به‌صورت آنلاین تعداد کاربران مجازی بورس که در حال حاضر 25 هزار نفر می‌باشند در آینده‌ای نزدیک به 100 هزار کاربر خواهد رسید.

باکمی توجه درمی‌یابیم که امروزه 12 درصد از حجم معاملات روزانه توسط معامله گران آنلاین به ثبت می‌رسد که تعداد آن‌ها به 49 هزار نفر رسیده است .

دلیل عمده رشد تعداد دفعات معامله در بازار بورس در 45 ماه گذشته، افزایش تعداد این نوع معامله گران بوده است که دلیل افزایش استقبال سهامداران از معاملات آنلاین ، رفع محدودیت‌هایی است که در ابتدا در این معاملات وجود داشته است.

مشتریانی که درگذشته باید با مراجعه حضوری به کارگزاری درخواست خرید یا فروش خود را به ثبت می‌رساندند اکنون همانند یک کارگزار، شخصاً‌ به معامله می‌پردازند که این امر باعث رونق بازار بورس گشته است.

امتیاز کاربران: 4.6 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x