سفارش طرح توجیهی
مارکتینگ و برندینگمقالات کسب و کار

چهار استراتژی که سبب توسعه وفاداری به برند شما می شود

آیا شما یک استارت آپ بزرگ نسل بعدی را هدایت می کنید ؛ آیا شما بخشی از یک تیم اجرایی در یک شرکت معروف هستید ؟ در حالی که نیازهای اجرایی در هر سازمانی به طور چشم گیری متفاوت است ، چیزی که در صنایع گوناگون از اهمیت زیادی برخوردار است اهمیت وفادارای به برند است .

یک دلیل بزرگ برای این مطلب این است که یک قدم اشتباه یا یک تجربه بد از سوی مشتری می تواند شهرت برند شما را خراب کند. پس ، اگر شما یک بازاریاب یا کارآفرین هستید ، شهرت نام تجاری باید اصلی ترین معیار شما برای تصمیم گیری باشد.

یک برندی مانند دیزنی را در نظر بگیرید که پیشرو سرگرمی های خانوادگیست . برند دیزنی به خودی خود ایجاد نشده است. تنها بسیاری از فعالیتهای سخت کوشانه سبب ساخت یک برند نمی شود بلکه باید در جهت حفظ آن نیز کوشش کرد . تمامی کارکنان (یا اعضای تیم تولید که نام دیگر آن ها است)، تمامی مواد بازاریابی و تمامی ارتباطات داخلی و خارجی شامل یک پیغام واضح است آن هم این است که هدف ما یک تفریح سالم خانوادگی و خدماتی عالی است.

شرکت تمام تلاش خودش را می کند تا برند و پیغام خودش را از طریق تمامی کانال ها انتشار دهد.

در حالی که همه برندها اندازه دیزنی در کانون توجهات نیستند ، هر کسی در این سازمان ها باید در مورد اثر تصمیمات فعلیش و آینده طرفداران برند از هر جنبه از کسب و کار فکر کند.

33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - چهار استراتژی که سبب توسعه وفاداری به برند شما می شود

پیغام : کاری که شما می کنید تعیین می کند که آیا شما دارای رابطه خوبی با مشتریهایتان خواهید بود یا خیر . پس از همه این ها ، بدون مشتریهایی که به شما کنند که برند خودتان را تبلیغ کنید ، زیاد کسب و کاری نخواهید داشت ، درست است؟

پس در اینجا ما چهار استراتژی که می تواند سبب وفاداری به نام تجاری شما شود را ذکر می کنیم.

1.استفاده از فناوری برای ایجاد تجربه بهتری برای مشتریان

فناوری می تواند به عنوان یک ابزار ارزشمند برای کمک به بهبود رابطه برند با مشتری هایش عمل کند . زمانی که مشتریها به شما اعتماد می کنند که شما در حال ارائه خدمات منحصر به فردی و بیش از حد برای رفع نیازهای آن ها هستید ، آن ها سعی می کنند که این لطف شما را با رغبت و با دادن اطلاعات خودشان به شما جبران نمایند . این رابطه هم زیستی بسیار ارزشمند است – زیرا سبب ایجاد اعتماد می شود ، که به عنوان هدف نهایی هر نام تجاری مطرح است.

داده های شخصی به دست آمده می تواند سبب افزایش ارزش برند شما شود . بر اساس یک بررسی صورت گرفته توسط Infosys 86 درصد از مصرف کنندگان گفته اند که شخصیت آن ها نقش زیادی در تصمیمات خرید آن ها را ایفا می کند . علاوه بر این ، ۷۳ درصد از مصرف کننده ها گفته اند که آنها ترجیه می دهند که با برندهایی کسب و کار داشته باشند که از اطلاعات شخصی آن ها برای تجربه خرید مرتبطی بتواند استفاده کند.

زمانی که یک برند اعتماد مشتری هایش را جلب کند ، و اطلاعات آنها را داشته باشد ، آنها می توانند مشخصات از پلت فرم های تولید پروفایل کاربری مانند ، AutoGraph ، استفاده کنند تا بینش هوش هیجانی و راه حل های بهینه بر اساس مشتری را داشته باشند. این پلت فرم مصرف کننده ها را قادر می سازد تا پروفایل خودشان را ایجاد ، ویرایش و حذف کنند و هر وقت و در هر جایی که بخواهند بتوانند از آن استفاده کنند.

در عوض کاربران می دانند که – آنها برای چه چیزی ثبت نام می کنند ، و به طور کامل می توانند این فرآیند را با رابط کاربری مبتنی بر آیکون ها کنترل کنند.

با بدست آوردن یک پروفایلی از مصرف کنندگان ، اجرا کنندگات C-Suite دارای دسترسی به بینشی ارزشمند در مورد ارتباط عاطفی و ترجیحات فردی مشتریهایشان هستند . به وسیله درگیر شدن خود مشتری با داده های که با ترجیحات آن ها تراز شده است ، برند شما می تواند یک تجربه بهتر برای مشتری را ایجاد کند.

۲ . این پیغام را با سیاست امکان دریافت ایمیل شخصی سازی کنید.

چگونه شما می توانید به طور موثری به مخاطبان هدف خودتان برسید ؟ پاسخ این است که : به وسیله به اشتراک گذاری اخبار برند خودتان که طنین انداز نام تان است و رسیدن به سطحی از تاکید بر روی ارزش های منحصر به فرد شرکت خودتان به مشتری هایتان است.

استقرار سیاست انتخاب دریافت ایمیل سبب ایجاد اعتماد می شود تا شما مطمئن شوید که مشتریهای شما در مورد اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته است دارای کنترل کاملی هستند . تنها چون مشتری هایتان به شما اعتماد کرده اند به این معنی نیست که آنها به شما دسترسی کامل داده اند . داده های مشتریها یک ابزار بسیار قدرتمند است ، اما قدرت بیشتر مسئولیت پذیری بیشتری را نیز طلب می کند.

داده های اول شخص سبب می شود که برند شما با ترجیحات مشتریها تجهیز شود و آن ها را قادر می سازد که پیغامی که می فرستند را شخصی سازی کنند . یک برند به سرعت می تواند با پیغام های غیر مرتبط مشتریهایش را از دست بدهد (یک مجموعه ای از تبلیغات ، محتوایی که مرتبط نیست ، پیشنهاد هایی که واقعیت ندارد ). مشتری شما به اینکه شما چگونه خدمات و محصولات مرتبط با آن ها را فراهم می سازید اهمیت می دهد . آن ها می خواهند بفهمند که شما متوجه نیاز ها و ترجیحات آن ها می شوید.

همیشه از خودتان بپرسید که “چگونه من می توانم اطلاعات دقیقی برای مشتریهایم فراهم کنم؟ و آن ها را از مشارکت خودم مطلع سازم؟” مصرف کننده ها تمایل دارند که اطلاعات خودشان را با برندهای مورد اعتماد خودشان به اشتراک بگذارند . مشتریهای شما بیشتر پذیرای پیغام های شما خواهند بود زمانی که پیغام شما مطابق با علایق آن ها شخصی سازی شده باشد.

از رسانه های اجتماعی برای نشان دادن ارزش نام تجاری خودتان و قدردانی از مشتری هایتان استفاده کنید.
رسانه اجتماعی یک راه بسیار خوب برای ایجاد وفاداری به برند است . مطالعه BRANDfog دریافته است که زمانی که عوامل اجرایی یک برند حرفی برای گفتن دارند ، اشخاصی که در رسانه های اجتماعی هستند به حرف آن ها گوش می دهند . در حقیقت ، ۸۱ درصد از پاسخ دهندگان در این مطالعه گفته اند که آن ها زمانی اعتماد بیشتری به یک شرکت دارند که عوامل اجرایی آن از رسانه های اجتماعی استفاده کنند.

زمانی که برند ها قدردانی خود را از مصرف کنندگان در رسانه های اجتماعی نشان می دهند ، این کار به وفاداری به نام تجاری کمک می کند ، و آن گروه از مشتریانی که تبدیل به سفیر وفادارترین مشتریان شما می شوند – در سراسر کانال های شبکه های اجتماعی هستند.پاسخ دادن با یک پیغام شخصی یا نظر دهی در مورد یک پست در رسانه اجتماعی یک راه عالی برای انسانی سازی و عمیق تر کردن روابط یک برند است .

در اینجا یک نکته حرفه ای را بیان می کنیم : سازمان شما دارای تعدادی از طرفداران نام تجاری شما هستند که به طور مداوم درگیر رسانه های اجتماعی هستند . پس، آن ها را شگفت زده کنید . فراتر از یک پاسخ معمول بروید و آن ها را با یک هدیه ویژه و یا ارتقاء افتخاری روبرو کنید . هزینه این کار حداقل است و شما حداقل می توانید تضمین کنید که این مشتری پستی در مورد این کار شما منتشر می کند که به گوش بقیه نیز برسد.

سپاس گزاری در شبکه های اجتماعی سبب به ارمغان آوردن مشتری های جدیدی می شود و سبب گسترش نام تجاری شما به شکل مثبتی می شود – و نیازی برای اشاره به PR خوب نیست . نشان دادن این که شرکت شما در مورد تجربیات خارج از معاملات کسب و کار نیز اهمیت می دهد سبب جدا شدن نام شما از سایر رقبایتان می شود.

4.فروش شرکت ، فروش شما است.

از مدیران اجرایی داخل برند خودتان و برند آن ها استفاده کنید تا نام برند خودتان را نشان دهید . مثلا نشان دهید که مدیران اجرایی یا سایر مدیران شما افرادی مثل Elon Musk در Tesla motor یا space X بوده اند ، یا Tim cook در اپل ، در برند شما در تراز بالا به پایین قرار دارند . این مدیران اجرایی سبب می شوند که نام تجاری شما دارای یک چهره شخصی باشد .

من زمانی را صرف تعامل با فالوئرهای خودم در شبکه های اجتماعی می کنم تا آن ها از مصاحبه های من و قرار های کاری من آگاه باشند. این که یک دید مختصری از کارهای روزانه خودتام به فالوئرهایتان بدهید می تواند برای تلاش شما برای دسترسی به مرحله جدیدی از اعتماد نیز مفید باشد . بگذارید آن ها پشت پرده را ببینند.

توسعه اعتماد و تاکید دوباره بر روی ماموریت شرکت نشان از ارتباط با مخاطبان هدف از طریق رسانه های اجتماعی است که بسیار حیاتی است . ارزش های اصلی شرکت برای مصرف کنندگان بسیار مهم است و طنین انداز ترویج نام تجاری شما برای نشان دادن ارزش های مشابه است .

هم چنین داشتن تعداد فالوئرهای بالا و قوی برای شرکت شما سبب مزیتهایی در درآمد زایی می شود که یکی از شرایط رضایت من است . ارسال اطلاعات و ارزش های شرکت بسیار حیاتی است ، پس بی امان به دنبال این باشید که وعده های نام تجاری خودتان را هر روز ارائه کنید.

اطمینان حاصل کنید که در مسیر خودتان ، مشتری هایتان همیشه بالاترین اولویت شما در طول تصمیم گیری های شرکت باشند ، و همواره شفافیت کامل در مورد چگونگی استفاده از داده های آن ها داشته باشید.

اگر شما یک برند هستید ، آیا به دنبال توسعه وفاداری به برندتان هستید ؟ اگر شما مشتری هستید ، از برندها انتظار انجام چه کاری برای خودتان را دارید؟

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که به این مطلب رای می دهد!
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x