ایده هاایده های صنعتی

طرح تولید گارد ریل کامپوزیتی

سفارش طرح توجیهی

طرح تولید گارد ریل کامپوزیتی

اگر می خواهید کسب و کاری داشته باشید که به کار هر دو دنیایتان بیاید، گارد ریل کامپوزیتی تولید کنید. هم جاده ها را ایمن می کنید و هم نسبت به رقبای سنتی بازار بهتری پیش رو دارید. تردید نکنید در این سرمایه گذاری شکست نمی خورید.

معرفی محصول

گاردریل وسیله‌ای است برای ممانعت از خروج وسایل نقلیه از جاده و جلوگیری از بروز موقعیت خطرناک. گاردریل بزرگراه رفتاری شبیه به یک کابل کشیده طویل دارد. هنگامی که یک ماشین به گاردریل برخورد می‌کند، اجزای گاردریل ناچار به حمل یک بار خمشی هستند.

ویژگیهای فنی محصول

محصولات کامپوزیتی پایه پلیمر از رزینهای گرما سخت تقویت شده با شیشه و به نحوی طراحی و ساخته می شوند که یکپارچگی سازه ای آنها با انواع فولادی و آلومینیمی رقابت میکند؛ با این تفاوت که مشکلات خوردگی، سنگینی وزن و هدایت الکتریکی آن‌ها را ندارند. این محصولات در برابر اسیدها، نمک ها، قلیاها و محدوده وسیعی از محیطها و مواد شیمیایی خورنده که بر آلومینیوم و فولاد گالوانیزه اثرات شدیدی دارند، مقاومند. حتی محصولات آلومینیومی یا فولادی پوشش داده شده نیز ممکن است به علت خراشهای کوچک ایجاد شده حین نصب یا پس از آن، در معرض آسیب باشند. این محصولات در مقایسه با فولاد یا آلومینیوم، دارای نسبت استحکام به وزن بسیار بالایی هستند درحالی که یکپارچگی سازه ای مشابهی با آنها دارند. پروفیلهای کامپوزیتی پالترود شده که در این سیستم ها به کارگرفته می‌شوند دارای وزن مخصوصی حدود یک چهارم فولاد و یک سوم آلومینیوم هستند که این امر حمل و نقل و برپا کردن آن ها را تسهیل می کند. برخلاف فولاد زنگ نزن این قطعات را می‌توان در محل و با وسایل دستی برید و سوراخ کرد. گاردریل وسیله‌ای است برای ممانعت از خروج وسایل نقلیه از جاده و جلوگیری از بروز موقعیت خطرناک. گاردریل بزرگراه رفتاری شبیه به یک کابل کشیده طویل دارد. هنگامیکه یک ماشین به گاردریل برخورد می‌کند، اجزای گاردریل ناچار به حمل یک بار خمشی هستند.

مشخصات فنی گاردریل

هر گاردریل از سه جز اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

طرح تولید گارد ریل کامپوزیتی

 1. سپری:
  طول سپری ۴۲۰ سانتیمتر است. (امکان تولید طول ۳۸۰ سانتیمتر وجود دارد)
  طول مفید سپری ۳۹۰ سانتیمتر است.
  عرض گسترده ورق ۴۸ سانتیمتر و عرض فرم دهی شده ۳۳ سانتیمتر است.
  هر طرف سپری دارای ۸ عدد سوراخ مخصوص جهت اتصال سپری به یکدیگر است.
  هر طرف سپری دارای ۱ عدد سوراخ اتصال سپری به فاصله انداز (یا پایه) است.
 2. پایه:
  طول پایه۱۵۰ سانتیمتر است.
  پایه به شکل ناودانی نمره ۱۲ سانتیمتر است.
  در سیستم جدید پایه به فاصله انداز متصل می شود. در سیستم قدیم پایه به سپری متصل می شود.
 3. فاصله‌انداز:
  این قطعه فی مابین پایه و سپری نصب شده و باعث جذب انرژی تصادف می شود.
  این قطعه در دو حالت یک طرفه و دوطرفه تولید می شود.

موارد استفاده از گاردیل های کامپوزیتی

موارد استفاده از گاردیل ها کامپوزیتی را می توان در جاده ها و بزرگراه ها و… نام برد و با توجه به ویژگی‌های این نوع گاردریل در تحمل بار خمشی جایگزین بسیار مناسبی برای گاردریل‌های فولادی فعلی خواهند بود.

بررسی بازار

متوسط افزایش طول آزاد‌راه‌های کشور چیزی در حدود ۲،۰۰۰ کیلومتر در سال است که با در نظرگیری گاردریل برای تنها ۲ طرف آن نزدیک به ۴،۰۰۰ کیلومتر گاردریل در سال مورد نیاز است که نزدیک به ۱ میلیون شاخه گاردریل برای تامین آن مورد نیاز است و این در حالی است که میزان تولید نمونه گالوانیزه این محصول در کشور نزدیک به ۸۵۰ هزار شاخه گاردریل در سال است. لذا تولید محصول علاوه بر آنکه از بازار مناسبی برخوردار است، مزیت نسبی جهت جایگزینی با نمونه‌های گالوانیزه را نیز دارا می‌باشد.

سرمایه گذاری مورد نیاز

بر اساس محاسبات انجام گرفته به صورت حدودی، شما برای احداث یک واحد صنعتی تولید گارد ریل به ۶۶ میلیارد ریال سرمایه اولیه نیاز دارید. بازدهی طرح ۳۶درصد بوده و در کمتر از ۳ سال پول خود را برداشت می کنید. از دیگر مزایای این طرح اشتغالزایی بالای آن می باشد. در ادامه خلاصه‌ای نیازمندهای احداث یک واحد با ظرفیت عملی تولید ۶۴٫۰۰۰ شاخه در سال ارائه شده است:

45454 - طرح تولید گارد ریل کامپوزیتی

مزایای اجرای طرح

از نظر جغرافیایی حاشیه جنوبی و شمالی ایران دارای شرایط اقلیمی خورنده است که فلزاتی هم چون آهن و فولاد را به سرعت می‌پوساند. برای مبارزه با این مشکل، راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد.می‌توان از فولادهای ضد زنگ که بسیار گران‌قیمت هستند استفاده نمود و یا آنکه پروفیل‌ آهنی را با روش‌های متداول محافظت الکتروشیمیایی کنیم.

به‌کارگیری پوشش‌های ضد زنگ مانند رنگ‌های اپوکسی نیز از دیگر راه‌حل‌های متداول است. اما هر کدام از راه‌حل‌های فوق هزینه‌بر و زمان‌گیر و گاه بسیار دشوار یا غیرممکن هستند. اگر این قبیل هزینه‌های تعمیر و نگهداری و عمر کوتاه پروفیل‌های آهنی را در ملاحظات اقتصادی لحاظ کنیم، خواهیم دید که استفاده از آهن ارزان ‌قیمت چندان هم به‌صرفه‌تر از گاردریل کامپوزیتی نمی‌باشد.
با توجه به نوع دانش فنی ساخت گاردیل‌های کامپوزیتی و جایگزینی آن‌ها با نمونه‌های فلزی را می‌توان از جذابیت و مزایای طرح نام برد. همچنین سودآوری، بازده و دوره بازگشت مناسب سرمایه‌گذاری، عواملی مناسب برای جذابیت فرصت سرمایه‌گذاری می‌باشند.

امتیاز کاربران: 4 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی