سفارش طرح توجیهی
ایده هاایده های صنعتی

طرح بازیافت ضایعات EVA

طرح بازیافت ضایعات EVA

اتیلن وینیل استات EVA در واقع کوپلیمری بوده و در دسته لاستیک ها می تواند قرار داده شود (هم کوپلیمر و هم لاستیک آن تعریف شده است ). این لاستیک از واکنش کوپلیمریزاسیون دومنومر اتیلن و وینیل استات بدست می آید . درصد وزنی دومونومر استفاده شده متفاوت می باشد . این تغییر درصدها موجب خواص فیزیکی شده و کاربرد نهایی می گردد .این کوپلیمرها هم خواص کریستالی پلی اتیلن را داراست و هم مانند مواد آمورف عمل می نماید. اگر درصد وزنی وینیل استات افزایش یابد شفافیت و همچنین قابلیت انعطاف کوپلیمرها افزایش می یابد.

از ویژگیهای مهم تولید EVA که در خصوصیات آن تاثیر عمده ای دارد ، دانسیته ، درصد وینیل استات و همچنین شاخص مذاب می باشند .
بیشترین کاربرد کوپلیمرهای EVA شامل چسبنده ها ، قالب گیری دمشی ، کابلها و سیم ها ، تولید فیلم ها ، قالبگیری فومی ، اکستروژنی ، کواکستروژنی ، لامینیشن ، انواع پوشش ، گرما ذوب های بالا و همچنین قطعات تزریقی می باشد .هم چنین بعنوان اصلاح کننده پلیمرها و بهبوددهنده انعطاف پذیری و چقرمگی پلیمرها استفاده می شود . در ساخت لوازم ورزشی مثل اسکیت بوردها و تخته های موج نوردی و نیز در صنایع با تکنولوژی بالا مثل قطعاتی در فضا پیما ها و لباس های فضایی استفاده می شود .

طرح بازیافت ضایعات EVA

پلاستیک ها و لاستیک ها بطور کلی با مقاومت بالا هستند که با اسید ، باز و مواد شیمیایی معمول به سختی واکنش می دهند . این مواد کاملا در برابر میکرو ارگانیزم ها مقاوم بوده ودر نتیجه زیست تخریب پذیر نیستند . لذا دورریز ضایعات پلاستیکی و لاستیکی با فرآیند های عملیاتی مواد جامد و مایعات معمول امکان پذیر نمی باشد . چنان چه مواد پلاستیکی و لاستیکی به شیوه های معمول سوزانده شوند ، گازهای سمی تولید می کنند . در مورد این مواد پلاستیکی و فرآیند های بازیافت به کار برده نمی شوند .
در این طرح پس از بررسی های صورت گرفته این نتیجه حاصل شد که طرح دارای سوددهی مناسب و زمان بازگشت سرمایه قابل قبول می باشد .
جلوگیری از اتلاف منابع مالی و طبیعی کشور که برای تولید پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد ، جلوگیری از ورود مواد اولیه و وابستگی به خارج ، حفاظت محیط زیست و جلوگیری از انتشار آلودگی به آب ، خاک و هوا از محسنات بازیافت پلاستیک است.

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی