سفارش طرح توجیهی
ایده هاایده های صنعتی

طرح بازیافت ضایعات EVA

طرح بازیافت ضایعات EVA

اتیلن وینیل استات EVA در واقع کوپلیمری بوده و در دسته لاستیک ها می تواند قرار داده شود (هم کوپلیمر و هم لاستیک آن تعریف شده است ). این لاستیک از واکنش کوپلیمریزاسیون دومنومر اتیلن و وینیل استات بدست می آید . درصد وزنی دومونومر استفاده شده متفاوت می باشد . این تغییر درصدها موجب خواص فیزیکی شده و کاربرد نهایی می گردد .این کوپلیمرها هم خواص کریستالی پلی اتیلن را داراست و هم مانند مواد آمورف عمل می نماید. اگر درصد وزنی وینیل استات افزایش یابد شفافیت و همچنین قابلیت انعطاف کوپلیمرها افزایش می یابد.

از ویژگیهای مهم تولید EVA که در خصوصیات آن تاثیر عمده ای دارد ، دانسیته ، درصد وینیل استات و همچنین شاخص مذاب می باشند .
بیشترین کاربرد کوپلیمرهای EVA شامل چسبنده ها ، قالب گیری دمشی ، کابلها و سیم ها ، تولید فیلم ها ، قالبگیری فومی ، اکستروژنی ، کواکستروژنی ، لامینیشن ، انواع پوشش ، گرما ذوب های بالا و همچنین قطعات تزریقی می باشد .هم چنین بعنوان اصلاح کننده پلیمرها و بهبوددهنده انعطاف پذیری و چقرمگی پلیمرها استفاده می شود . در ساخت لوازم ورزشی مثل اسکیت بوردها و تخته های موج نوردی و نیز در صنایع با تکنولوژی بالا مثل قطعاتی در فضا پیما ها و لباس های فضایی استفاده می شود .

طرح بازیافت ضایعات EVA

پلاستیک ها و لاستیک ها بطور کلی با مقاومت بالا هستند که با اسید ، باز و مواد شیمیایی معمول به سختی واکنش می دهند . این مواد کاملا در برابر میکرو ارگانیزم ها مقاوم بوده ودر نتیجه زیست تخریب پذیر نیستند . لذا دورریز ضایعات پلاستیکی و لاستیکی با فرآیند های عملیاتی مواد جامد و مایعات معمول امکان پذیر نمی باشد . چنان چه مواد پلاستیکی و لاستیکی به شیوه های معمول سوزانده شوند ، گازهای سمی تولید می کنند . در مورد این مواد پلاستیکی و فرآیند های بازیافت به کار برده نمی شوند .
در این طرح پس از بررسی های صورت گرفته این نتیجه حاصل شد که طرح دارای سوددهی مناسب و زمان بازگشت سرمایه قابل قبول می باشد .
جلوگیری از اتلاف منابع مالی و طبیعی کشور که برای تولید پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد ، جلوگیری از ورود مواد اولیه و وابستگی به خارج ، حفاظت محیط زیست و جلوگیری از انتشار آلودگی به آب ، خاک و هوا از محسنات بازیافت پلاستیک است.

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی