سفارش طرح توجیهی
استراتژی و رشدمقالات کسب و کار

اگر درحال کاوش در بازارهای نوپا هستید باید ۶ نکته را بدانید

به دنبال مشتری بعدی خود هستید؟

امروزه، اکثریت قریب به اتفاق مصرف‌کنندگان جهان خارج از ایالت متحده زندگی می‌کنند و بخش درحال‌ رشدی از این افراد در بازارهای نوظهور زندگی می‌کنند. مکان هایی مانند رواندا، جنگلهای بارانی فیلیپینی و برزیلی ممکن است برای یک کسب وکار کوچک آمریکایی با منابع محدود غیرقابل‌دسترسی به نظر برسد اما من در کار خود در بازارجهانی، کسب‌وکارهای آمریکایی کوچکی دیده‌ام که کار خود را با سرمایه‌گذاری موفق در تمام این مکان ها گسترش داده‌اند و خدمات ارزشمند و صنایع تبدیلی را معرفی کرده‌اند درعین‌حال توانسته‌اند فعالیت خود را در ایالت متحده رونق بدهند.

درحالی که کشورهای درحال‌ توسعه نشان‌دهنده یک فرصت قابل توجه هستند ، اغلب دارای منحنی یادگیری با شیب تند نیز هستند. در متن زیر مواردی آورده شده است که کسب‌وکار کوچک شما قبل از گسترش کار خود به یک بازار نوظهور باید درنظر بگیرد.

پیش‌بینی نوسانات نرخ ارز

به این دلیل که شما در نهایت موفقیت کسب‌وکار خود را از نظر درآمد تولیدی ارزیابی می‌کنید، لازم است نوسانات نرخ ارز را از ابتدا برآورد کنید. کسب‌وکارهای آمریکایی به طور معمول منابع مالی پروژه های خارج از کشور را باتوجه‌به دلار ایالت متحده کسب می‌کنند و به احتمال زیاد مجبورند وام های خود را به دلار بازپرداخت کنند. در این میان آنها کسب‌وکار خود را با توجه به ارزهای محلی اداره می‌کنند که در برابر دلار نوسان دارد. عدم موفقیت در پیش‌بینی تاثیر این نوسانات نرخ ارز می‌تواند هزینه استقراض را افزایش دهد.

خود را برای مواجهه با بوروکراسی آماده کنید

کسب‌وکارها اغلب به این موضوع پی می‌برند که کشورهای کمتر توسعه‌ی افته دارای بوروکراسی به شدت توسعه‌ یافته‌ای هستند که می‌تواند سرعت انجام انواع فرآیندهای معمول از اخذ مجوز برای کسب‌وکار گرفته تا ثبت مالکیت و پرداخت مالیات را کاهش دهد. یک روش خوب برای مدیریت تمام این خطوط قرمز این است که حداقل تا زمانیکه از برخی از این وظایف عبور کنید، بهتر است کار را با یک کسب‌وکار کوچک و انتظارات رشد متوسط شروع کنید. اما دل سرد نشوید. کشورهای درحال‌توسعه در تمام جهان درحال بکارگیری اصلاحاتی برای انجام آسانتر کسب‌وکار هستند. بانک جهانی درآخرین گزارش خود مربوط به انجام کسب‌و‌کار اعلام کرد؛ تعداد کشورهای جنوبی صحرای آفریقاکه در یک یا چند برنامه مربوط به اصلاح قوانین شرکت کرده‌اند، در طول دهه گذشته دوبرابر شده است.

نوآورانه‌ترین محصولات

تناقض انجام کسب‌وکار در بازارهای نوظهور در این موضوع است که ؛ با این که این مکان ها نسبت به ایالت متحده کمتر توسعه‌یافته هستند، اشتیاق برای برخی از محصولات و تکنولوژی های پیشرفته ممکن است بیشتر باشد. تکنولوژی حرکت‌به‌سمت‌جلو پدیده‌ای ست که در آن محصولات پیشرفته مانند تلفن های همراه در مکان های کمتر توسعه‌ یافته به شکل گسترده‌ای پذیرفته می‌شود و هرگز به تکنولوژی قبلی مانند تلفن های ثابت برنمی‌گردد. بنابراین چنان چه کسب‌وکار شما روش جدید و بهبود‌یافته‌ای برای جابجایی بار، تولید فرآیند یا بهبود ارتباطات ایجادکرده است، ممکن است به این موضوع پی ببرید که در بازارهای کمتر توسعه‌ یافته تقاضای بسیار زیادی برای آن ها وجود دارد.

برای مشتریان شما خلق ارزش می‌کنند

یکی از دلایلی که کسب‌وکارهای ایالت متحده از بازارهای نوظهور دوری می‌کنند این است که در وجود یک بازار واقعی برای کالاها و خدمات عرضه‌شده خود تردید دارند و البته این موضوع درست است که تقاضا برای برخی اقلام لوکس در فقیرترین کشورهای جهان اندک است، روی دیگر سکه این است که حتی مردم فقیر و مشخصا دولت های فقیر برای مواردی که نیازمند هستند مانند برق، بهداشت ودرمان، مسکن، آموزش و حتی خدمات مالی هزینه خواهند کرد. در واقع، تقاضا برای مواردی مانند خانه یا ارتباطات اینترنتی در کشورهای فقیر که عرضه این موارد محدود است، می‌تواند بسیار قوی باشد. اگر محصول متناسب با این بازارها قیمت گذاری شود، مصرف‌کنندگان برای آن هزینه خواهند کرد. ترفند کسب‌وکار صرف زمان برای درک بازار، نیازهای واقعی مصرف‌کنندگان و چیزی است که استطاعت مالی برای خرید آن را داشته باشند.

«آخرین مایل» را بخاطر داشته باشید

کسب‌وکارها در کشورهای درحال توسعه اغلب قوی‌ترین تقاضا را در مناطق روستایی پیدا می‌کنند، در این مناطق کمبود جاده و برق‌کشی محدود می‌تواند برقراری ارتباط با مشتریان را دشوار سازد. کسب‌وکار شما ممکن است برای معرفی دسترسی به اینترنت در مناطق روستایی یا برقراری ارتباط کشاورزان روستایی با بازارهای بزرگتر، ایده عالی داشته باشد اما از چالش های مربوط به این کار آگاه باشید و بدانید که یک راه‌حل عملی چیزی فراتر از تحویل محصول یا خدمت است. شما همچنین به یک شیوه پایدار برای دستیابی به مشتری نیاز دارید.

غریبه نباشید

تکنولوژی برای پرکردن فاصله‌های فیزیکی طولانی راه درازی را طی می‌کند اما برای کسب موفقیت واقعی در کسب‌وکار و آماده‌سازی تکنولوژی در یک بازار نوظهور زمان زیادی صرف می‌شود. حضور شما بر روی زمین یک منطقه نه تنها به آشناشدن با فرهنگ محلی کمک می‌کند بلکه در ارتباط با مشتریان بالقوه برای شما اعتبار نیز کسب می‌کند. سایر روش های کلیدی برای ایجاد یک حضور محلی معتبر و محترمانه شامل به کارگیری و آموزش کارگران محلی و همکاری با سرمایه‌گذاران خارج از کشور در ایالت متحده است، این سرمایه‌گذاران باید قادر به ارائه بینشی ارزشمند نسبت به فرهنگ و شرایط کسب‌وکار باشند.

امتیاز کاربران: 1.7 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x