آشنایی با ماشین آلاتبخش صنعت

آشنایی با فرایند تولید کیسه های پلاستیکی و حباب دار

سفارش طرح توجیهی

آشنایی با فرایند تولید کیسه های پلاستیکی و حباب دار

نایلون حباب دار از درون کاملا لطیف و صاف ولی از بیرون دارای پوسته ای حباب دار میباشد که جهت بسته بندی کالاهای ظریف، حساس و یا شکستنی و هر نوع کالا که نیاز به جابجائی دارد اعم از خانگی، صنعتی، سبک، سنگین، حساس و ….. با قابلیت ضربه گیری عالی و کاهش صدمات در حمل و نقل کالا استفاده می شود. این کالا از مواد پلی اتیلن تولید می شود.
نایلونهای حبابدار در انواع مختلف عرضه می گردد که در زیر ذکر می گردد.

کیسه حباب دار ۲ بعدی ( نوع معمولی)

که برای بسته بندی تقریباً تمامی کالاهای غیر مکعب شکل استفاده می شود. مانند: قطعات الکترونیکی، درب آسانسور، درب ضد سرقت، ظروف چینی و بلور، شیر آلات بهداشتی، شیر آلات صنعتی، پایه پنج پر صندلی، قاب عکس، تابلو فرش، لوازم یدکی خودرو ( چراغ ، آینه ، داشبورد ، سپر و … )

کیسه حباب دار ۳ بعدی

کیسه حباب دار مکعب شکل برای بسته بندی تمامی کالاهایی که شکل منظم و مکعب شکل دارند. مانند:
اجاق گاز، یخچال فریزر، کمپرسور های اسکرو، چیلر، انواع کمد و تخت خواب، فایل و بایگانی، کتابخانه، مبلمان اداری و منازل

کیسه های حباب دار با خاصیت ضد الکتریسته ساکن

کیسه های حباب دار با قابلیت بسته شدن مجدد

جهت بسته بندی کالاهای ظریف، حساس و یا شکستنی و هر نوع کالا که نیاز به جابجائی دارد اعم از خانگی، صنعتی، سبک، سنگین، حساس و ….. با قابلیت ضربه گیری عالی و کاهش صدمات در حمل و نقل کالا کاربرد دارد. با توجه به نوع مصرف جهت کالاهای شکستنی و حساس از حباب پلاستیک کوچکتر و برای کالاهائی که از حساسیت کمتر و مقاومت بیشتر نیاز دارند از حباب پلاستیک بزرگتر استفاده می شود.
علاوه بر موارد ذکر شده برای کاربرد، این کالا با وجود لایه متالایز توانایی انعکاس گرما را داشته و می تواند به عنوان پشم شیشه در سوله کارخانجات استفاده شود هم چنین با وجود آلومینیوم برای وسایلی که دارای حرارت غیر مستقیم می باشند مانند آبگرمکن به عنوان عایق حرارتی کاربرد داشته و نقش بسزایی را در بهینه سازی مصرف انرژی ایفا نماید.

آشنایی با تولید کیسه های پلاستیکی و حباب دار

تکنولوژی تولید نایلون (فیلم پلی اتیلنی) در واقع یکی از ساده ترین تکنولوژی تولید بوده که در داخل کشور به آسانی قابل دسترسی است .
مواد اولیه این طرح به نسبت مورد نیاز توزین گردیده و جهت مخلوط شدن به مخلوط کن هدایت می گردند. سپس مواد مخلوط شده به دستگاه اکسترودر هدایت شده و با استفاده از تسمه نقاله مواد به درون کلندر جهت ضخامت دادن به فیلم پلی اتیلن عبور داده می شود . با عبور از خشک کن دمای فیلم کاهش مییابد. در نهایت به صورت رول پیچیده شده کناره های آن برش داده شده و ضایعات حاصل از برش به آسیاب اولیه برگشت داده می شود و فیلم (نایلون) پلی اتیلن آماده می گردد.
پی اتیلن سبک به اکسترودر تولید تغذیه می شود. دستگاه با دریافت ماده اولیه و با اعمال حرکت مارپیچی شکل، آن را فشرده می کند و با عبور از منطقه گرم به صورت مذاب در می آید. در حالت تحت فشار این مذاب را به سوی دایس تی شکل دو لایه می راند . دو ورقه فیلم ،شکل گرفته و به طور آزاد و جداگانه بر روی سیلندر شکل دهی می افتند. یکی از فیلم ها به سیلندر چرخان شکل دهنده می رود که به طور مداوم به وسیله خلا داخلی غلطک به فیلم حباب دار تبدیل و لایه دیگر فیلم پس از این که لایه قبلی از خلا آزاد شد بر روی آن پوشش داده می شود سپس این دو لایه توسط یک غلطک از جنس لاستیک سیلیکون که به صورت هیدرولیکی عمل می کند به یکدیگر فشرده میشوند و بدین ترتیب ورقهای حبابدار ساخته می شود. سپس ورق حبابدار به سیلندر خنک کننده و سپس غلطک رول کردن فرستاده می شود.

آشنایی با تولید کیسه های پلاستیکی و حباب دار

برای تولید ورق حبابدار سه لایه رزین مذاب از کلگی دایس تخت یک اکسترودر دیگر بصورت ورقه ای دیگر بر روی سطح حبابدار فیلم قرا ر می گیرد. دو غلطک رزین مذاب را پرس می کنند تاورق سه لایه حبابدار بوجود آورند غلطکهای خنک کننده معمولاً دارای پوسته دو لایه ای هستند که کنترل دمای سطح آنها را میسر میسازد سیال سردکننده معمولاً آب است که دمای آن بدقت کنترل می گردد. هر دو فرآیند فوق باید با پیچش و برش به پایان برسند . چارچوب بخش پیچش باید تقریباً بدون لرزش باشد وبالاخره محصول بر روی رول کاغذی یک قرقره دور محور پیچیده می شود هوای خنک و آب تصفیه شده نیز در این فرآیند شکل دادن بکارمی روند

امتیاز کاربران به این مطلب

- 100%
امتیاز کاربران: 4.73 ( 2 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی