ایده هاایده های دام و طیور

آشنایی با تغذیه زالوها

سفارش طرح توجیهی

آشنایی با تغذیه زالوها

در این مقاله به صورت جامع با نحوه تغذیه انواع زالوها (برای آشنایی با زالو این مطلب را بخوانید) آشنا خواهید شد.
برای ورود به هر شغلی لازم و ضروریست که با دانش و آگاهی و تخصص لازم به آن حرفه وارد شوید. پرورش زالو نیز از این قاعده مستثنی نیست. پرورش و فروش زالو شغلی ضریب سودآوری بالاست. برای پرورش زالو به طور صحیح که مناسب برای فروش باشد باید نکاتی را هنگام پرورش رعایت کرد. که تغذیه زالو یکی از مهم ترین نکات است. زیرا تغذیه و شرایط پرورش زالو در تولید مثل و تعداد پیله ها و جنین ها تاثیر می گذارد. بنابراین کسانی که اقدام به شغل پرورش زالو کرده اند ابتدا باید از تمامی موارد مانند تغذیه زالو ها ، تولید مثل زالو و همچنین تکثیر آن ها آگاهی و دانش لازم را داشته باشند تا بتوانند با پرورش زالو و تکثیر آن و فروش زالو سود مورد انتظار را کسب کنند.

با پرورش اصولی و صحیح زالو ها و تولید زالوی مناسب نباید نگران خرید زالو از سمت متقاضیان بود. چراکه امروزه با توجه به خواص فراوان کشف شده از زالو ، روز به روز به تعداد متقاضیان افزوده میشود.از عمده خریداران زالو می توان به شرکت های داروسازی و تولید لوازم آرایشی و بهداشتی اشاره کرد.

انواع گونه های زالو و تغذیه آنها

ردیف گونه شیوه تغذیه
1 آکانتوبدلیدها انگل ماهی
2 برانشیوبولیدها همه چیز خوار و دارای میزبانی وسیع
3 رینکوبدلید کم تاران آبزی و لارو حشرات ، نرم تنان و حتی برخی ماهیها
4 آرهینکوبدلیدا خونه مهره داران
5 پیسیکولیدها ایزوپودهای دریایی و اختاپوس
6 گونه اسب (هموپیس سانگی سوژا) کرم خاکی و ماهیان
7 زالوی طبی آمریکا،ماکروبدلادکورا قورباغه های باردار و وزغها در بهار و از پستانداران در پاییز
8 هیرودومدیسینالیس و هیرودووربانا در ماههای اول از دوزیستان و در سن بلوغ از پستانداران همچون گراز ، گاومیش، انسان و …

زالوها خون را به سرعت جذب نمی کنند و مقدار کمی از آنزیم های هضمی خودشان تولید می کنند اما در عوض ، بر آنزیم های تولید شده توسط فلورمیکروبی هم سفرگان داخلی، تکیه می کنند. زالوها دارای باکتری هایی در روده هستند که آنزیم های خاصی را تولید می کنند به جز آنزیم های
درون زا که در همه زالوهای مطالعه شده یافت شده است و باکتری هایی هم سفره که گونه های خاصی دارند، آنزیم های تخصصی تولید می کنند.
آشنایی با تغذیه زالوها

زالوهای خونخوار مانند زالوی هیرودومدیسینالیس ، یک گونه باکتری به نام آئروموناس هیدروفیلا را در خود دارد که دو وظیفه مهم آن عبارتند از:

نوشته های مشابه
  • این باکتری یک ماده آنتی بیوتیکی ترشح می کند که از رشد سایر باکتری های ممانعت کرده و به دنبال آن تجزیه خون را که به مدت طولانی در سیستم گوارش آنها باقی می ماند به تعویق می اندازد.
  • این باکتری واجد مواد آنزیمی است که نقش مهمی در هضم و جذب مواد غذایی زالو ایفا می کنند. به نظر می رسد بخشی از نیاز ویتامینی زالوها به کمک باکتری های روده آنها تامین می شود که مصداق دقیقی از رابطه همسفرگی داخلی است.

زالویی که مشغول تغذیه است باید آب خون را از خون مکیده شده استخراج و حذف نماید که این عمل از همان ابتدای مکش خون شروع می شود به طوری که از دیواره های بدن زالو به بیرون تراوش می کند. مواد مترشحه شامل مایع لزج ، سرم خون و آمونیاک می باشد.


33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - آشنایی با تغذیه زالوها

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x