سفارش طرح توجیهی
ایده هاایده های خدماتی و گردشگری و تفریحی

معرفی تعدادی از مشاغل خانگی پر سود

معرفی تعدادی از مشاغل خانگی پر سود

مشاغل خانگی و کارهایی که در منزل و به دور از محیط های رسمی انجام میشود، دامنه وسیعی دارند و طیف گسترده ای از کارهایی را که با ابزار ساده انجام می شوند و احتیاج به مهارت زیادی ندارند، شامل می شود. کسب وکارهای کوچک مخصوص افرادی است که در سنین فعال هستند یا اینکه منبع درآمدی ندارند و دخل و خرج شان با هم نمی خواند. این افراد برای گذران زندگی و ایجاد یک کاسبی کوچک، فقط به کمی همت، مهارت و اگر امکانش فراهم شود تسهیلات خرد کم بازده نیاز دارند.

خرد کردن و بسته بندی قند

یکی از این مشاغل که بیشتر حالت محلی و منطقه ای دارد، خرد کردن قند برای مصارف منزل و بیرون از خانه است. این کار یک کار خدماتی و راحت بوده که اگر با استقبال مواجه شود، بازدهی مطلوبی خواهد داشت. نیاز چندانی به سرمایه زیاد ندارد و با هزینه کم هم می توان به راحتی در این حرفه نسبتا کم زحمت فعالیت و کاسبی کرد.

خرد کردن و بسته بندی قند

امیر دانشور یکی از افرادی است که در این حرفه به کار مشغول و سه سال است که به اتفاق همسرش این شغل را دنبال میکنند. محل کار این زوج جوان پارکینگ خانه شان در اطراف شهرستان هشتگرد است. وی زمان فعالیتش را تقسیم کرده و به غیر از این کار، به کشاورزی مشغول است و تولیداتش را عرضه می کند. دانشور از سه سال پیش به این فکر افتاد که سوای کار کشاورزی، منبع درآمد دیگری هم داشته باشد.

33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - معرفی تعدادی از مشاغل خانگی پر سود

خودش در این باره می گوید: کار کشاورزی شغل همیشگی نیست و در همه فصول سال قابل اجرا نیست. در فصل سرما عملا کار کشت وکار می خوابد و فعالیتی صورت نمی گیرد. زمستان سال 1392 بود که تصمیم گرفتم در زمانی که کار متوقف شده است، درآمدی داشته باشم که با آن بتوان سه ماه زمستان را گذراند. مدتی مسافرکشی می کردم و در آژانس مشغول بودم تا اینکه ضمن مشورت با یکی از دوستان به این فکر افتادم که باید به طور جدی دست به کار شوم.

چند شغل را بررسی کردم ولی از عهده اش برنیامدم یا اینکه پول کافی نداشتم. خلاصه به هر زحمتی بود وارد کار فعلی ام شدم. اوایل سخت بود. البته نه خود کار، بلکه فروش محصول و قندهایی که خرد شده بودند. بازاریابی و فروش کار راحتی نبود و زمان می برد.به تدریج به سفارش این و آن در محله مان توانستم به دو سه مغازه قند بفروشم. در ابتدای کارم چند نفر از اقوام هم بودند که چون شاغل بودند وقتی برای انجام این کارها نداشتند و مستقیم سراغم می آمدند. هرچند مقدار مورد نیازشان محدود بود.

دانشور درباره فعالیتی که می کند، می گوید: از کارم راضی هستم چون درآمد نسبتا مناسبی دارد و وقتم بی خودی تلف نمی شود. وی به همه توصیه می کند: اگر دنبال کسب و کار خانگی یا شغل دوم هستید، نگران نباشید. شما هم می توانید کسب و کارتان را شروع کنید. این روزها مردم به دلیل مشغله زیاد کاری فرصت چندانی برای تهیه مربا، قند خرد شده، سبزی پاک شده و آبلیموی تازه ندارند.

به همین دلیل ترجیح می دهند این محصولات را به صورت آماده و البته تازه تهیه کنند. تجهیزات این مشاغل ارزان قیمت را می توان با کمتر از 10 میلیون تومان تهیه کرد. با در نظر گرفتن هزینه مواد اولیه، شما حداکثر به 15 تا 20 میلیون تومان سرمایه نیاز دارید. فضای مناسب برای تهیه مواد 12 – 10 متر است و در این فضا کار شما به خوبی پیش می رود. اگر بازاریابی خوبی داشته باشید، می توانید ماهانه 2 تا 3 میلیون تومان درآمد داشته باشید.

وی در مورد نحوه کاری که انجام می دهد می افزاید: قدم اول این است که وسایل و ابزار مناسب تهیه کنید. تعدادی ماشین آلات کوچک خانگی بخرید. برای مثال خرد کردن قند می توانید دستگاهی کوچک بخرید با حدود 2 تا 5 میلیون تومان. این دستگاه ها در هر ساعت و روی سرعت متوسط حدود 200 کیلو قند خرد می کنند.

وی در مورد قند مورد نیازش می گوید: قند مورد نیاز را از فروشگا ه های بزرگ و مغازه ها نخرید. در عوض می توانید به کارخانه های قند مراجعه کنید. کافی است در اینترنت جست وجو کنید و با آنها تماس بگیرید. بعضی از آنها حاضر می شوند حتی مقادیر کمتری از میزان معمول را به شما بفروشند. حتی اگر کمی به دلال ها پول بدهید و سبیل شان را چرب کنید، باز هم هزینه تمام شده برای شما کمتر از زمانی است که از افراد دلال خرید می کنید.

ضمن اینکه در حین کار ضایعات قند به صورت خاک قند در می آید و معمولاً 10 تا 15 درصد از کل قندها به خاک قند تبدیل می شود. شما می توانید آنها را به قنادی ها و مراکز آموزش شیرینی پزی برای مصرف بفروشید. اکنون هر کیلو قند در کارخانه 2200 تا 2500 تومان است. برای تهیه یک تن قند تقریبا 2/5 میلون تومان نیاز دارید. با کسر این میزان ضایعات یک تن، قیمت هر کیلو قند برای شما حدود 2800 تا 3000 هزار تومان می شود. با توجه به وضعیت بازار سود مناسب برای هر کیلو قند 100 تا 150 تومان است. بنابراین با 5 ساعت کار در روز، سود ماهانه شما حدود 2 تا 2/5 میلیون تومان می شود.

بسته بندی

نایلون مورد نیاز برای بسته بندی را می توانید با مبلغی معادل 200 تا 300 هزار تومان از فروشندگان مواد پلاستیکی تهیه کنید. این در حالی است که قند بسته بندی شده 400 گرمی آن هم با بهترین کیفیت تقریبا 4 هزار تومان برای مشتری خرج دارد. شما می توانید برای هر کیلوگرم قند سودی معادل 100 تا 150 تومان در نظر بگیرید و معادل این سود را هم تقریبا به مغازه دارها بپردازید. در انتها هزینه یک بسته قند یک کیلویی حدود 3200 تا 3400 تومان تمام می شود. می بینید که مشتریان زیادی ترجیح می دهند قند بیشتری بخرند، اما برای بسته بندی پول بیشتر ندهند.

برای بهبود کار می توانید: پیش از اقدام به کار و عرضه مواد غذایی، سفارش بگیرید تا خیال تان از بابت مشتری یابی راحت باشد، به ویژه برای مواد فاسد شدنی مثل سبزی. با مغازه های محل خود صحبت کنید و از آنها سفارش بگیرید. از طریق فضای مجازی اقدام به فروش کنید. همچنین می توانید برای گرفتن سفارش به رستوران ها، کافی شاپ ها و ادارات مراجعه کنید. با سرمایه کم شروع کنید. کافی است توانایی های تان را بروز دهید تا به خواسته های مالی خود برسید.

مشاغلی که می توان بدون سرمایه راه انداخت

در گذشته بیشتر مشاغل خانگی برای زنان تعریف شده بود و آنها با خیاطی، آشپزی و کارهایی از این قبیل به کسب درآمد می پرداختند، اما در عصر جدید تنها با داشتن یک سیستم کامپیوتری و آشنایی با دنیای دیجیتال، می توان مشاغل خانگی جدیدی را تعریف کرد که پیش از این وجود نداشتند. در این گزارش به برخی از مهم ترین مشاغل خانگی که در سطح جهان تعریف شده اند، اشاره کرده و میزان دستمزد و مزایای هر یک از آنها را برمی شماریم.

دستیار مجازی

از آنجایی که خریدوفروش الکترونیکی به یکی از روش های شناخته شده خرید در سطح جهان تبدیل شده است، دستیار مجازی از جمله مشاغلی است که در ارتباط با آن می توان ایجاد کرد. وظیفه اصلی یک دستیار مجازی، تماس با مشتریان، پاسخ دادن ایمیل های آنها و به طور کلی ارائه خدمات پشتیبانی به کاربران مجازی است و تمام این وظایف را می تواند در منزل خود نیز انجام دهد. البته این فرصت شغلی جدید در اختیار افرادی قرار می گیرد که به کامپیوتر و دنیای اینترنت مسلط هستند.

دستیار مجازی

نسخه نویسی

اگرچه بسیاری از افرادی که نسخه های پزشکان را پیاده سازی می کنند در بیمارستان ها مشغول به کار هستند، اما این شغل را می توان در منزل نیز انجام داد. تنها با داشتن یک کامپیوتر و میز تحریر می توان به ثبت و پیاده سازی نسخه های پزشکی پرداخت. بنابراین نسخه نویسی نیز از جمله مشاغلی است که دستاورد دنیای دیجیتال و علوم کامپیوتری است و افراد می توانند در منزل خود به این شغل بپردازند. طبق آمار ارائه شده، متوسط درآمد یک نسخه نویس در سال 2013، به ازای هر ساعت 16دلار بوده است.

ترجمه

مترجمان نیز از جمله افرادی هستند که می توانند کار خود را در منزل انجام دهند. شرایط احراز چنین شغلی تسلط فرد بر هر دو زبان و داشتن مدرک کارشناسی است. طبق آماری که در سال 2013 گرفته شده بود، حدود 20درصد از مترجمان خوداشتغال بودند به این معنا که کار خود را به صورت آزاد و در منزل خود انجام می دادند و در نهاد و موسسه خاصی حضور نداشتند. همچنین طبق آمار موجود متوسط درآمد سالانه یک مترجم نیز حدود 42هزار دلار بوده است.

سازنده وب سایت

یکی از مشاغل مهمی که دستاورد دنیای الکترونیک است، ساختن وب سایت است. در دنیای امروز که بسیاری از کسب وکارها به اهمیت حضور در فضای مجازی پی برده اند، داشتن یک وب سایت تخصصی برای هر یک از آنها ضروری به نظر می رسد و بنابراین افرادی که با فضای اینترنت آشنایی کامل دارند، می توانند در منازل خود به کسب درآمد و ساختن وب های مورد نظر مشتریان شان بپردازند.

سازنده وب سایت

طبق آمار موجود، در سال 2012 حدود 20درصد از سازندگان وب سایت، خوداشتغال بوده و در منزل خود به این کار می پرداختند. متوسط درآمدی که برای این شغل در نظر گرفته شده نیز بین 63هزار دلار تا 110هزار دلار است.

ثبت داده

با توجه به اینکه بسیاری از سیستم های اداری در جهان به صورت کامپیوتری درآمده اند، ثبت کامپیوتری اطلاعات یکی از ارکان اساسی این شرکت هاست، بنابراین افرادی که آشنایی لازم را با سیستم های کامپیوتری داشته باشند و همچنین قدرت تایپ کردن آنها نیز بالا باشد، می توانند شغل مذکور را احراز کرده و داده های مورد نظر را در منزل خود وارد سیستم کنند.

طبق آمار ارائه شده متوسط درآمدی که برای این شغل در سال 2013 تخمین زده شده بود حدود 28هزار دلار بوده است که البته 10درصد از این افراد تا سقف 42هزاردلار را نیز کسب کرده بودند که این امر بستگی به میزان مهارت و کارایی آنها دارد.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که به این مطلب رای می دهد!
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x