سفارش طرح توجیهی
چگونه راه اندازی کنم؟

چگونه یک بستنی‌فروشی راه‌اندازی کنیم؟

چگونه یک بستنی‌فروشی راه‌اندازی کنیم؟

بستنی یکی از معروف‌ترین مواد غذایی است. فروشگاه‌ها و دستفروش‌های زیادی هستند که از بستنی سنتی و ماست یخ‌زده گرفته تا کاستارد یخی و ژلاتو ایتالیایی می‌فروشند. راه اندازی بستنی فروشی یک سرمایه‌گذاری تجاری وسوسه‌برانگیز است. آیا شما به راه‌اندازی فروشگاه خود فکر می‌کنید؟ اگر اینطور است، باید پیش از برنامه‌ریزی برای کسب‌وکار، گزینه‌های خود را بررسی کنید. چیزهای زیادی را باید درنظر بگیرید که شامل تحقیق راجع به بازار، تجهیزات، تأمین‌کنندگان و نوشتن یک برنامه کسب‌وکار برای راه اندازی بستنی فروشی می‌شود. با ایـ توجیهی همراه باشید.

راه اندازی بستنی فروشی

1

تحقیق در حوزه کسب‌وکار

 1. تصمیم بگیرید که آیا یک کسب‌وکار کوچک مناسب شما هست یا نه.
  مطمئناً راه‌اندازی یک کسب‌وکار کوچک به نظر کار فوق‌العاده‌ای است. شما می‌توانید ایده‌های خودتان را به کار بیندازید. خودتان تصمیم‌گیرنده هستید و به صورت مستقل کار می‌کنید و این یعنی که شما رئیس هستید. همچنین شما از اینکه چیز ماندگار را خلق می‌کنید، رضایت درونی دارید. اما این کار مناسب هر کسی نیست. درواقع، اداره کردن یک کسب‌وکار کوچک سرشار از استرس خواهد بود و احتمالاً بیشتر از آنچه فکرش را بکنید، کار برای انجام دارید. پیش از اینکه تصمیم بگیرید که آیا مناسب این کار هستید یا نه، به دقت فکر کنید.
  راه اندازی بستنی فروشی
 • آیا از چالش‌ها خوشتان می‌آید؟ برای مثال، آیا در شرایط سخت می‌توانید رشد کنید؟ آیا با انجام تصمیم‌گیری‌های دشوار راحت هستید؟ در این صورت، شروع یک کسب‌وکار کوچک ممکن است مناسب شما باشد.
 • از سوی دیگر، آیا شما ریسک‌گریز هستید؟ آیا نسبت به حس ششم خود بی‌اعتماد هستید؟ آیا از استرس و تصمیمات بزرگ اجتناب می‌کنید؟ شما باید دوباره به نقشه خودتان فکر کنید زیرا همه این عوامل – ریسک، استرس و تصمیم‌گیری – بخش بزرگی از مالکیت یک کسب‌وکار کوچک هستند.
 • یک مدل کسب‌وکار انتخاب کنید
  شما انتخاب کرده‌اید که این کار را انجام دهید. کار بعدی که باید انجام دهید این است که چه نوع بستنی‌فروشی می‌خواهید راه‌اندازی کنید. شما چند گزینه دارید. برای مثال، آیا می‌خواهید یک فروشگاه آینده‌دار بخرید یا در آن سرمایه‌گذاری کنید، فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید و یا احتمالاً یک حق امتیاز (فرانچایز)بخرید؟ هر یک از این گزینه‌ها ریسک و فرصت‌های خود را دارند.
 • راه اندازی بستنی فروشی

  • در باره فواید داشتن حق امتیاز کسب‌وکار خود مطالعه کنید. کار کردن با یک شرکت بزرگتر مانند ایس پک باعث می‌شود که در شروع کار شما کمک دریافت کنید. آنها برای دکوراسیون، مواد و مواد اولیه غذایی برای ساخت محصولات و همچنین آموزش کارمندان به شما راهنمایی می‌دهند.
  • مطالب پیشنهادی : شروع کسب و کار جدید یا خرید فرانچایز،کدام را انتخاب کنیم؟

   33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - چگونه یک بستنی‌فروشی راه‌اندازی کنیم؟
  • اما هزینه‌های حق امتیاز می‌تواند نسبتا بالا باشد.
  • راه اندازی بستنی فروشی شخصی خودتان هم یک گزینه دیگر است. ممکن است این گزینه هزینه کمتری داشته باشد. هزینه راه اندازی بستنی فروشی بسته به امکانات و متراژ فروشگاه حداقل 30 میلیون تومان به بالا سرمایه نیاز است. اما در این صورت پشتیبانی کمتری خواهید داشت. برخلاف حالت خرید حق امتیاز، شما باید همه کارها را خودتان انجام دهید.
 • تحقیق، تحقیق، تحقیق
  تا آنجا که می‌توانید راجع به جزئیات کسب‌وکار خود و نحوه کار آن تحقیق کنید و اطلاعات جمع‌آوری کنید. این کار را با بررسی بستنی‌فروشی‌ها و همچنین فروشگاه‌های ماست یخی و ژلاتو در محله خود انجام دهید. آنها چه چیزی می‌فروشند؟ آنها چگونه برای محصول خود بازاریابی می‌کنند؟ آنها چگونه تبلیغات می‌کنند؟ همچنین لازم است که تحقیقی راجع به صنعت بستنی نیز انجام دهید.
 • راه اندازی بستنی فروشی

  • در مورد بازار تحقیق کنید. اطلاعات دموگرافیک خود، رقبای خود و اطلاعات آماری بستنی‌فروشی‌ها را بررسی کنید. کدام مشتریان را هدف خود قرار می‌دهید؟ شاید بچه‌ها و یا جوانان؟
  • انتظار دارید که چه میزان فروش در محله خود داشته باشید؟ بستنی خود را چگونه قیمت‌گذاری می‌کنید؟ فروش و قیمت‌گذاری ممکن است به چند دلیل از جمله فصل، محل شما، وجود رقبا و تأمین‌کنندگان، متغیر باشد.
  • همچنین باید درباره تأمین‌کنندگان مناسب برای نیازهای خود تحقیق کنید. قیف بستنی، دستمال، شکلات و خود بستنی باید از عمده‌فروش‌ها و یا تأمین‌کنندگان خریداری شود.
  2

  برنامه‌ریزی برای کسب‌وکار

  1. همه مجوزهای لازم را کسب کنید
   الزامات قانونی شما به شهر و یا استان شما بستگی دارد. برای شروع کار ابتدا این مجوزات را اخذ نمایید
  • هنگام راه اندازی بستنی فروشی، شما احتمالاً باید با دپارتمان بهداشت محل خود، اداره مالیات فروش شهر خود جهت اخذ مجوزات در ارتباط باشید.
  • همانطور که می‌بینید، هنگام راه‌اندازی یک کسب‌وکار کوچک موارد قانونی زیادی مطرح است. شما احتمالاً باید با یک وکیل که در حوزه کسب‌وکار تخصص دارد مشورت کنید.

  راه اندازی بستنی فروشی

 • مشخص کنید که چه تجهیزات و موادی نیاز دارید و هزینه آنها چقدر می‌شود
  شما باید همه تجهیزات و مواد مناسب برای راه اندازی بستنی فروشی را داشته باشید. با توجه به محل و نوع فروشگاه شما، این امکانات ممکن است شامل یک یا دو سینک، یک قفسه کوچک بستنی و انبار خشک برای وسایل و ماشین‌ها و قفسه‌های بستنی، کامپیوتر و سیستم خنک‌کننده، ژنراتور پشتیبان و پنجره‌های خشک‌کننده باشد.
  • فراموش نکنید که علاوه بر تجهیزات، شما به تأمین روزانه موادی مانند بستنی، قیف بستنی، قاشق پلاستیکی، کاسه و دیگر لوازم دارید.
 • مکانی را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید.
  محل مناسب و در دسترسی را برای راه اندازی بستنی فروشی انتخاب کنید. شما باید آن را در نزدیکی یک منبع مشتریان قرار دهید، مثلاً نزدیک بازارها، پارک‌ها، مرکز شهر و یا نزدیک کسب‌وکارهای خرده‌فروشی دیگر. در دسترس بودن و راحتی مشتریان یک نکته کلیدی است. به ترافیک خودروها و یا شلوغی آن محل توجه کنید و همچنین بررسی کنید که آیا در همان نزدیکی بستنی‌فروشی‌های دیگری وجود دارند که بخواهند رقیبان شما باشند.
 • راه اندازی بستنی فروشی

  • فروشگاه شما ممکن است کوچک یا بزرگ بوده و بین ۴۰ تا ۴۰۰ مترمربع باشد. به خاطر داشته باشید که شما علاوه بر فضای فروش، به فضایی برای نگه‌داری کردن بستنی نیاز دارید.
 • یک طرح کسب‌وکار بنویسید
  هر چیزی را که هنگام تحقیقات خود یاد گرفته‌اید در نظر گرفته و طرح خود را روی کاغذ بنویسید. یک طرح کسب‌وکار موفقیت مالی و عملی فروشگاه شما را مشخص می‌کند. همچنین می‌تواند یک بانک و یا سرمایه‌گذار را مجاب کند تا به شما کمک مالی کنند. طرح شما باید مشخص کند که فروش شما چقدر خواهد بود، فروش شما به جز هزینه‌های عملکردی را برای مدت چند سال، مثلاً ۳ تا ۵ سال، مشخص کند.
  • داده‌های خود را براساس تحقیقاتی که انجام داده‌اید بنا کنید: اندازه بازار محلی، رقبای شما، قیمت‌گذاری شما، برنامه‌های بازاریابی و اجرایی و روندهایی در صنعت این حوزه. هزینه‌های خود برای تأمین مواد، قرارداد اجاره، دستمزد کارگران، بیمه کسب‌وکار و دیگر موارد را مشخص کنید.
  • طرح‌های کسب‌وکار معمولاً یک فرمت مشخص دارند. آنها با یک خلاصه کوتاه آغاز می‌شوند (که به ان خلاصه اجرایی می‌گویند)، و سپس استراتژی کسب‌وکار شما و برنامه‌های شما برای رشد، استراتژی بازاریابی، برنامه‌های اجرایی، برنامه‌های منابع انسانی، موارد مالی و تحلیلی از نقاط قوت، نقاط ضعف و خطرهای احتمالی (که به آن تحلیل SWOT می‌گویند) را در بر دارند. اگر تخصصی در نوشتن طرح توجیهی راه اندازی بستنی فروشی ندارید کارشناسان ایـ توجیهی طرحتان را می نویسند.
  • طرح توجیهی بستنی فروشی

  3

  شروع کار

  1. کسب‌وکار را ساختاربندی کنید
   برای شروع یک کسب‌وکار جدید، شما باید کاری را انجام دهید که به آن ساختاربندی می‌گویند. این کار به معنای آن است که شما یک شرکت قانونی را ایجاد می‌کنید. ساختاربندی همان شکلی است که شما تصمیم می‌گیرید به آن دهید که می‌تواند بر مواردی مانند میزان مالیات پرداختی شما، میزان کار اداری شما و نحوه کسب درآمد شما تأثیر داشته باشد.
  • مالکیت یگانه رایج‌ترین ساختار کسب‌وکار است. شما می‌توانید به سادگی آن را ایجاد کنید و این نوع به شما به عنوان مالک و مجری کار، کنترل کامل می‌دهید. با این حال، شما همچنین باید مسئولیت کامل برای تمام هزینه‌های کسب‌وکار را تقبل کنید. مشارکت به کسب‌وکاری می‌گویند که شما با شخص دیگری کار می‌کنید. این کار باعث تقسیم شدن هزینه‌ها و سود حاصل می‌شود.
  • راه اندازی بستنی فروشی

  • برخی کسب‌وکارها شکل شرکتی به خود می‌گیرند. برخلاف دو نوع اول، یک شرکت، نهادی است که از افراد مؤسس خود از نظر قانونی مستقل است. به صورت جداگانه مالیات به آن تعلق می‌گیرد و می‌تواند مانند یک شخص در دادگاه حاضر شود و از نظر قانونی مسئول باشد. بزرگترین فایده یک شرکت این است که شما در مواردی که مشکل ایجاد می‌شود، از مسئولیت قانونی اجتناب می‌کنید. بزرگترین مشکل آن نیز این است که این ساختار هزینه بالایی دارد و باید مدارک زیادی در آن نگه‌داری شوند.
 • یک محل مناسب را بخرید یا اجاره کنید
  یک مشاور املاک پیدا کنید که در حوزه فروش تجاری متخصص باشد تا برای پیدا کردن و تهیه یک محل مناسب برای کسب‌وکار جدید خود به شما کمک کند. براساس تحقیقات اولیه خود، شما باید ایده خوبی از محل مناسب خود داشته باشید. اکنون زمان آن رسیده که بیشتر تحقیق کنید. تلاش کنید تا بدون هیچ پیش‌فرضی راجع به محل‌ها قضاوت کنید.
  • همراه با یک مشاور املاک، محل موردنظر را بررسی کنید تا برنامه‌های توسعه آینده را ببینید. ممکن است متوجه شوید که قسمتی از شهر پروژه‌های جدیدی خواهد داشت که شما از آنها آگاه نبودید. ترافیک محل را نیز در نظر بگیرید.
  • با دیگر صاحبان کسب‌وکار صحبت کنید. از آنها بپرسید که چه نکته‌ای راجع به محل مهم است. آیا نزدیکی آن به مدرسه یا یک پارک مهم است؟ فراموش نکنید که در دسترس بودن، شامل دسترسی به پارکینگ و یا حمل‌ونقل انبوه را نیز در نظر بگیرید.
 • فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید و مواد موردنیاز خود را خریداری کنید
  اکنون یک فروشگاه دارید و به راه اندازی بستنی فروشی خود نزدیک شده‌اید. باید همه مواد مورد نیاز را تهیه کنید. با تأمین‌کنندگان تجهیزات و پیمانکاران محل خود ملاقات کنید و برای تأمین مواردی مانند قفسه‌های بستنی، فریزر و یا هرگونه تجهیزات موردنیاز راهنمایی بگیرید. از مالکان دیگر کسب‌وکارها که فروشگاه خود را طراحی کرده‌اند بخواهید تا برای دکوراسیون مناسب به شما راهنمایی دهند و یا از دیگر فروشگاه‌ها دیدن کنید تا ایده بگیرید. ببینید که از چه چیزی خوشتان می‌آید و آن را یادداشت کنید و سپس در فروشگاه خود آن را پیاده‌سازی کنید.
 • راه اندازی بستنی فروشی

  • مواد مربوط به بستنی را نیز تهیه کنید. تلاش کنید تا با بهترین قیمت‌ها نسبت به عمده‌فروشی بستنی خرید کنید و چندین طعم بستنی تهیه کنید تا جوابگوی ذائقه متفاوت مشتریان باشید. شما همچنین به خامه و شکلات، ظروف مخصوص، لیوان و دیگر موارد نیاز دارید. تأمین‌کننده‌های مناسبی برای این موارد نیز پیدا کنید.
 • کارکنان خود را استخدام کنید
  اگر نمی‌خواهید که کل موارد اجرایی را خودتان انجام دهید، باید چندین کارگر استخدام کنید. اما از کجا شروع کنید؟ برای استخدام کارکنان خوب می‌توانید چند کار را امتحان کنید. می‌توانید به خدمات استخدامی مراجعه کنید که می‌توانند از بین شبکه خودشان افراد مناسب را به شما معرفی کنند اما از شما هزینه دریافت می‌کنند. شما همچنین می‌توانید در اینترنت، بخش‌های خصوصی، نمایشگاه‌های دانشگاهی و یا با تبلیغات توسط خودتان این کار را انجام دهید.
 • راه اندازی بستنی فروشی

  • استخدام فراتر از پیدا کردن یک شخص مناسب است. به یاد داشته باشید که شما باید دستمزد آنها را پرداخت کنید و مدارک آنها را به منظور پرداخت مالیات نگه‌داری کنید و هر سال این اعداد را گزارش دهید.
  • همچنین ممکن است الزامات دیگری به کارکنان در حوزه‌هایی مانند استانداردهای شغلی، مراقبت‌های پزشکی و مالیات داشته باشید. مطمئن شوید که کاملاً طبق قانون پیش می‌روید تا از مشکلات دوری کنید. بهتر است که با یک وکیل کسب‌وکار مشورت کنید تا وظایف و حقوق خود را بهتر بشناسید.

  کپی بخش یا کل این مطلب تنها با کسب مجوز مکتوب و لینک فعال منبع امکان پذیر است.

  امتیاز کاربران: 4.35 ( 1 رای)
  سفارش طرح توجیهی
  دانلود رایگان طرح توجیهی

  نوشته های مشابه

  دنبال کردن این پرسش و پاسخ
  اطلاع از
  guest
  2 Comments
  جدید ترین
  قدیمی ترین بیشترین رای
  فرهاد
  فرهاد
  3 ماه قبل

  باسلام خسته نباشید من الان در حال راه اندازی یک‌بستنی فروشی هستم وخودم کار انچنانی بلد نیستم .ایا کسی استاد کار خوب سراغ داره که به مدت یه ماه بتونه آموزش بده

  ویراستار
  ویراستار
  مدیر
    فرهاد
  3 ماه قبل

  سلام نه متاسفانه در این زمینه نمیتونیم کمکی کنبم بهتون

  دکمه بازگشت به بالا
  Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
  2
  0
  ()
  x