ایده هاایده های صنعتی

طرح تاسیس واحدهای روغن کشی کوچک

سفارش طرح توجیهی

طرح تاسیس واحدهای روغن کشی کوچک

میزان فضای مورد نیاز

کار کردن با دستگاه روغن کشی به فضایی کوچک نیاز دارد . حداقل فضای مورد نیاز ۱۲ متر مربع می باشد .

میزان برق مورد نیاز

حداقل برق مورد نیاز برای ۱ دستگاه ۱۵۰۰ وات می باشد. ( کمتر از مصرف یک جاروبرقی )

میزان نیروی کار مورد نیاز

فقط یک نفر در هر شیفت

دستگاه

این دستگاه از لحاظ حجم به کوچکی یک میز تحریراست و وزنی کمتر از ۱۵۰ کیلوگرم دارد . کارکرد با آن بسیار ساده بوده به طوری که با یک روز آموزش توانایی روغن گیری از انواع دانه های روغنی را خواهید داشت .

طرح تاسیس واحدهای روغن کشی کوچک

لوازم جانبی مورد نیاز برای این کار عباتند از :

  • مخزن برای نگهداری روغن
  • سیلو ی کوچک برای تغذیه مداوم دستگاه
  • پمپ باد ۲۰ لیتری

سرمایه در گردش

میزان سرمایه در گردش این کار تنها ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان می باشد و دوره برگشت آن ۱۵ روز الی ۱ ماه می باشد .

روغن کشی یکی از مشاغل درآمد زا و دارای صرفه اقتصادی بالاست

زمانی که صنایع به ۲ دسته سبک و سنگین تقسیم بندی میشدند این صنعت جزو صنایع سنگین محسوب می شد و احتیاج به سرمایه گذاری های سنگین و هزینه های تولید و کارگری بالا داشت , لذا اشخاص و شرکت های کمی قادر به تاسیس واحد های روغنکشی و بهره مندی از سود آن بودند . صرف هزینه های زیاد تولید و استفاده از روشهای قدیمی باعث میشد تا این صنعت فقط در حجم انبوه و برای تعداد معدودی از دانه ها سود آور باشد .
اکنون برخی شرکت ها با ساخت دستگاه های نوآورانه و با روش های جدید کلیه معادلات روغن کشی را دچار تغییر کرده است . به این ترتیب که هم هزینه های راه اندازی اولیه و هم هزینه های تولید و کارگری را به نحو معنا داری تقلیل داده است به طوری که افراد عادی جامعه با سرمایه های کم که قصد راه اندازی صنایع کوچک و یا بنگاه های اقتصادی زود بازده را دارند نیز میتوانند وارد این صنعت شوند و از مزایای آن بهره مند گردند .علاوه بر حجم سرمایه گذاری پایین , به علت هزینه های تولید کم و راندمان بالای دستگاه ها بازگشت سرمایه نیز بسیار سریع می باشد .

از جمله بزرگترین مزایای برخی از این شرکت ها بعد از در اختیار قرار دادن دستگاه های روغن کشی و نصب و راه اندازی و آموزش , کمک در امر بازاریابی و خرید و فروش مواد اولیه و محصولات است که خود باعث بر طرف شدن بسیاری از موانع عمده تولید برای افراد تازه وارد به این صنعت می باشد .
ماشین آلات ساخت این شرکت ها نه تنها سرمایه گذاری های در حجم کم را به طور کامل پوشش میدهد بلکه برای سرمایه گذاری های در حجم بالا نیز تکنولوژی برتر و پیشرفته به کار گرفته شده کاملا در سطح بین المللی بی رقیب است . اساسا این کار فقط عمل تبدیل دانه روغنی به روغن و کنجاله میباشد که تمام این کار را دستگاه انجام میدهد و شما نقش نظارتی را ایفا می کنید .

امتیاز کاربران: 1.05 ( 2 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی