سفارش طرح توجیهی
مقالات کسب و کار

پیش از راه اندازی یک واحد تولیدی باید چه اقداماتی انجام شود؟

راه اندازی هر کسب و کار نیازمند تأمین زیرساخت هایی است، که بدون آنها کار با شکست مواجه شده و یا حداقل آنطوری که باید پیش نمی رود. تأسیس یک واحد تولیدی نیز مانند هر کسب و کار دیگری، به یک مجموعه از پیش نیازها که باید قبل از شروع کار فراهم شود، احتیاج دارد.

در این مقاله ما به شرح مهم ترین اقداماتی که شما باید قبل از راه اندازی واحد تولیدی خود انجام دهید، می پردازیم:

یک محصول بکر که بازاری بی رقیب دارد، انتخاب کنید

جدای از بحث قیمت و رقابت تنگاتنگی که در بازار محصولات تولیدی وجود دارد، نوع محصول و بازار خاصی که فروش آن را تضمین می کند نیز، نقش مهمی در موفقیت واحدهای تولیدی بازی می کند.

بسیاری از واحدهای تولیدی موفق در واقع حفره ای در بازار کشف کرده و با تولید محصولاتی منحصر به فرد به پر کردن آن و کسب سودهای آنچنانی دست پیدا کرده اند.
کافی است که کمی خلاقیت و نوآوری به خرج بدهید تا بتوانید از موقعیت های فراوانی که در بخش تولید وجود دارد، به نفع واحد تولیدی خود استفاده کنید.

زیر و بم مسیری که در آن قدم گذاشته اید را دربیاورید

وارد شدن به هر کسب و کاری بدون داشتن اطلاعات و دانش کافی در مورد آن مانند رانندگی بدون چراغ در شب است. شما به عنوان یک کارآفرین ملزم به کسب آگاهی و داشتن چشم اندازی وسیع نسبت به کم و کیف مسیری که در پیش گرفته اید، می باشید.

هرچه اطلاعات و دانش شما در زمینه کاری که می خواهید انجام دهید بیشتر باشد، چالش های کمتری در مسیر رسیدن به هدفتان پیش رو دارید، هزینه های کمتری صرف آزمون و خطا می کنید، سرعت رشد و توسعه و رسیدن به مرحله بازدهی و سودآوری در کسب و کار شما بیشتر است و در نتیجه موفق به راه اندازی واحد تولیدی موفق و پرسود می شوید.

فراموش نکنید که با توجه به پیچیدگی های عرصه تولید به روز بودن اطلاعات برای شما اهمیت زیادی دارد. چرا که با رشد لحظه ای تکنولوژی، نیازهای متنوع و رو به تغییر مصرف کننده گان، زنجیره های تو در توی عرضه محصول، بازاریابی دیجیتال و فروشگاه-های آنلاین؛ تنها کارآفرینان به روز می توانند در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشند.

زیر و بم مسیری که در آن قدم گذاشته اید را دربیاورید

یک طرح توجیهی کامل و دقیق بنویسید

نوشتن یک طرح توجیهی کامل که به شما دورنمایی از مراحل مختلف کار می دهد، از اولین اقداماتی به حساب می آید، که برای راه اندازی واحد تولیدی ضروری است. در طرح توجیهی؛ شما به بررسی و شرح اهداف و رویکرد خود از راه اندازی واحد تولیدی، محصولات و بازار فروش آن، کم و کیف استخدام نیروی انسانی، هزینه های اولیه و بودجه ماهانه و سالانه مورد نیاز، ارزیابی مالی و پیش بینی میزان سودآوری و بازدهی، ریسک ها و راه حل های مقابله با آن می پردازید.

شما از طریق این طرح توجیهی می توانید سرمایه گذاران یا همکاران بالقوه را نسبت به کسب و کار خود علاقمند کرده و برنامه ای هدفمند و دقیق جهت کسب رضایت آنان در اختیار داشته باشید.

مطلب مرتبط : چرا برای کسب و کار به طرح توجیهی نیاز داریم؟

اما مهم ترین هدف از ایجاد یک طرح توجیهی، داشتن برنامه ریزی کاری و داشتن تصویری واضح و کاربردی در رسیدن به مطالبات شما، به عنوان یک کارآفرین بخش تولید است.

یک طرح توجیهی کامل و دقیق بنویسید

بهترین مکان را برای تأسیس واحد تولیدی خود انتخاب کنید

مکانی که شما برای راه اندازی واحد تولیدی خود انتخاب می کنید، اهمیت زیادی در موفقیت و یا عدم موفقیت کسب و کار شما دارد.

دقت کنید که مکانی که انتخاب می کنید؛ دارای پتانسیل کافی در بحث تبلیغات و بازاریابی باشد، به بازار مصرف کننده گان دسترسی داشته باشد، مالیات گزافی به آن تعلق نگیرد، قابلیت گسترش و توسعه جغرافیایی در آم موجود باشد و قوانین حفاظت از محیط زیست را نقض نکند.

از تکنیک های ناب تولید بهینه به نفع کسب و کار خود استفاده کنید

اگر می خواهید در بازار رقابتی واحدهای تولیدی حرفی برای گفتن داشته باشید، باید نهایت توان خود را در ایجاد بهره وری، کیفیت و کارآمدی به کار بگیرید.

بهترین رویکرد در این زمینه تحقیق آماری در مورد بازار محصولات، تقاضای مصرف کننده گان، زنجیره های عرضه و نوسان قیمت گذاری محصولات است.

بهترین مکان را برای تأسیس واحد تولیدی خود انتخاب کنید

مناسب ترین افراد را برای همکاری در روند راه اندازی واحد تولیدی خود انتخاب کنید

شما باید به مهارت کسانی که برای راه اندازی واحد تولیدی خود استخدام می کنید، باور داشته باشید. پس تمام تلاش خود را در انتخاب و جذب کادر متخصص و پرتلاش برای پیشبرد اهدافتان به کار ببندبد.

از یک شریک کاری در جهت اطمینان از موفقیت واحد تولیدی خود کمک بگیرید

خیلی از کمپانی های بزرگ تولیدی بعد از رسیدن به موفقیت و در جهت گسترش کسب و کار خود به دنبال زیرمجموعه های کوچکی برای خود هستند، تا در شاخه های دیگر نیز فعالیت کنند.

شما می توانید با تحقیق در این مورد و درخواست همکاری با واحدهای تولیدی بزرگ، کار خود را از یک نقطه محکم و قابل اطمینان شروع کنید.
با این کار می توانید در آینده ای نه چندان دور صاحب برند و کسب و کار مستقل خود بشوید و خیلی از چالش های موجود در این عرصه را پشت سر بگذارید.

مناسب ترین افراد را برای همکاری در روند راه اندازی واحد تولیدی خود انتخاب کنید

حرف آخر و قدم اول

صنعت تولید نقش مهمی در اقتصاد هر کشوری دارد. کسانی که در این زمینه به فعالیت مشغول هستند، علاوه بر سهمی که در رونق اقتصادی کشور و منطقه خود بازی می کنند، حس خوب خلق و تولید نیازمندی های مردم را نیز تجربه می کنند.

اگر شما نیز می خواهید بخشی از چرخه تولید کشور خود باشید و با راه اندازی واحد تولیدی، سودآوری مادی و معنوی برای کشورتان داشته باشید، زمانش رسیده که اولین قدم را بردارید.

وبسایت «ای توجیهی» به آدرس www.etojihi.com آماده ارائه اطلاعات بیشتر و خدمات گسترده در این زمینه به شما است.

امتیاز نویسنده

امتیاز کاربران: 3.99 ( 4 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی