ایده هاایده های خدماتی و گردشگری و تفریحی

ایده راه اندازی پانسیون‌ حیوانات خانگی

سفارش طرح توجیهی

ایده راه اندازی پانسیون‌ حیوانات خانگی

در این مراکز، انواع اسباب‌بازی‌‌، لباس، کفش و غذاهای مخصوص خارجی وجود دارند و خدمات آرایشی و پیرایشی هم‌چون کوتاه کردن مو و ناخن و بال، شستشو و نیز معاینات دامپزشکی ارائه می‌شود. تبلیغات این مراکز در دنیای مجازی صورت می‌گیرد.
دویچه وله در گزارشی با موضوع پانسیون‌های نگاه داری حیوانات خانگی در تهران، به امکانات عرضه شده در این مراکز و هزینه‌های آن ها پرداخته است. این پانسیون‌ها که در شمال شهر قرار دارند، در اصل برای نگاه داری این حیوانات در غیاب صاحبان‌شان دایر شده‌اند اما خدماتی چون فروش وسایل خور و خواب، نظافت و بهداشت و یا آموزش و تربیت سگ و گربه را نیز ارائه می‌دهند.

به گزارش تیک ، در گزارش ها از این پانسیون‌ها با نام “هتل” یاد شده است؛ هتل‌هایی که بر حسب امکانات و سرویس‌های خود تا سطح “هتل پنج ستاره” نیز ارتقاء می‌یابند. شهروند می‌نویسد که این شغل نوظهور به سرعت در حال گسترش است.

در این مراکز، انواع اسباب‌بازی‌‌، لباس، کفش و غذاهای مخصوص خارجی وجود دارند و خدمات آرایشی و پیرایشی هم‌چون کوتاه کردن مو و ناخن و بال، شستشو و نیز معاینات دامپزشکی ارائه می‌شود. تبلیغات این مراکز در دنیای مجازی صورت می‌گیرد.

هزینه‌ها بر اساس کیفیت خدمات و محل پانسیون تعیین شده‌اند. سرویس برخی از آنها به چند قفس و مقداری خوراک محدود می‌شود که در این صورت، هزینه نگاه داری حیوانات روزانه ۵ تا ۱۰ هزار تومان است. در پانسیون‌های لوکس اما بهای نگاه داری به روزی ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان می‌رسد. این قیمت‌ها مربوط به سگ و گربه هستند و مخارج نگاهداری جوندگان و پرندگان ارزان‌تر است.

نوشته های مشابه

شهروند می‌نویسد که هزینه مراقبت روزانه از جوندگان و پرندگان، بین ۲ تا ۱۰ هزار تومان است: «شاغلان مالک حیوان خانگی به صورت ماهانه حداقل ۶۰ هزار و حداکثر ۲ میلیون تومان برای نگاهداری حیوانات‌شان هزینه می‌کنند.»

33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - ایده راه اندازی پانسیون‌ حیوانات خانگی

دوره‌های آموزشی و پرورشی

در این پانسیون‌ها دوره‌های آموزشی نیز برگزار می‌شود. مربی مرکزی در الهیه گفته است که سگ‌ها و گربه‌ها در این دوره‌ها در دو مرحله مقدماتی و پیشرفته تربیت می‌شوند: «در دوره مقدماتی دستورهای ضروری به توله‌ها آموزش داده می‌شود مثل این که کجا دستشویی برود، فرامین بکن و نکن را یاد بگیرد و اوامر صاحبش را بفهمد. مرحله پیشرفته برای اصلاح رفتار حیوان، افزایش اعتماد به نفس او، از بین بردن ترس‌هایش و ترک عادت‌هایی مثل صمیمیت با غریبه‌هاست.»

نرخ دوره یک ماهه کلاس‌های مقدماتی ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان و نرخ کلاس‌های ۱۲ جلسه‌ای پیشرفته یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و۵۰۰ هزار تومان است. این پانسیون‌ها برای صاحبان حیوانات نیز دوره‌های آموزشی دارند تا به آن ها چگونگی تشویق و تنبیه حیوان، تفاوت نژادها و باید و نباید رفتار با حیوان را یاد بدهند. هر جلسه آموزش مالکان، ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

در پانسیون‌های مربوطه، آرایشگاه‌های مخصوص حیوانات نیز به راه هستند؛ آرایشگاه‌هایی که کوتاه کردن ناخن، چیدن بال و سوهان زدن نوک پرنده و مدل دادن به موی سر و تن سگ و گربه را انجام می‌دهند. صاحبان حیوانات برای انتخاب مدل مو، از ژورنال‌های خارجی موجود در پانسیون‌ها استفاده می‌کنند. نرخ پایه آرایش سگ کوچک ۲۵ هزار تومان، سگ بزرگ ۳۵ هزار تومان و گربه ۳۰ هزار تومان است.

خدمات جفت‌یابی و جفت‌گیری

یافتن جفت از دیگر سرویس‌های این پانسیون‌هاست. یک دامپزشک بر روند تولید مثل حیوانات با یافتن جفتی سالم و هم نژاد نظارت می‌کند و البته این امر با انتخاب مالکان و از طریق آلبوم‌هایی انجام می‌شود که از عکس و شناسنامه انواع حیوانات داوطلب تهیه شده است.

برخی از این پانسیون‌ها خدمات کاشت میکروچیپ (برای گم نشدن حیوان) و ثبت رسمی نژاد حیوان‌ را هم ارائه می‌دهند که بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد. قیمت نوزادان سگ و گربه در پانسیون‌ها حداقل حدود ۵٠٠‌ هزار تومان و حداکثر به ٢ تا ٣‌میلیون تومان برای نژادهای کمیاب‌تر می‌رسد.

اصلی‌ترین تعهدات پانسیون‌های یاد شده، شامل تمیز کردن به موقع قفس‌های نگاهداری، بهداشت حیوان، استاندارد بودن خوراک و چکاپ‌های دامپزشکی می‌شوند. صاحب یک پانسیون در منطقه ده تهران به شهروند گفته است: «حیوان خانگی به دلیل وابستگی به مالک خود اگر مدتی طولانی در جای دیگر نگاهدای شود، دچار افسردگی و بی‌غذایی می‌شود. اگر پرنده باشد آواز نمی‌خواند یا پرهایش می‌ریزد. به همین دلیل پانسیون‌ها از پذیرش بیش از یک ماه حیوان به دلیل دردسرهای احتمالی خودداری می‌کنند.»

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x