ایده هاایده های صنعتی

آشنایی با ایده تولید ماشین آلات راهسازی

سفارش طرح توجیهی

آشنایی با ایده تولید ماشین آلات راهسازی

صنعت تولید ماشین آلات راهسازی صنعت پولسازی است. البته سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد ولی با توجه برنامه های توسعه ای در کشور و نیاز به این ماشین آلات، تقاضای این ماشین آلات بالا بوده و ریسک سرمایه گذاری در این صنعت بسیار کم می باشد.

با توجه به نقش موثر ایران در کریدور حمل و نقل منطقه ای ، برنامه های توسعه ای در بخش حمل و نقل همیشه در الویت های برنامه های عمرانی وتوسعه ای در قبل و بعد از انقلاب قرار داشته است. طرح های توسعه راه‌های زمینی و ریلی و آب راهه های کشور در برنامه‌های توسعه کشور در ادوار گوناگون، بیانگر آن است که برای تحقق این برنامه ها صنعت ماشین‌آلات راهسازی با چه فرصتی برای تجهیز و ارتقا روبرو است.بر همین اساس در فرصت سرمایه گذاری این نوبت تولید ماشین آلات راهسازی بررسی می شود.

معرفی محصول

ماشین آلات سنگین به عنوان زیربنای توسعه در جهت عمران کشور مورد نیاز است و به هیچ عنوان نمی‌توان آن را یک کالای مصرفی و لوکس تلقی کرد. چرا که می‌توانیم عمده فعالیت‌های خود را بدون ابزار و ماشینهای لوکس و شاید با سختی بیشتری انجام دهیم، اما بدون شک اجرای پروژه‌های عمرانی مانند راهسازی، راه اندازی یک خط راه آهن و یا ساختن یک سد بدون دخالت ماشین آلات سنگین حتی با سختی فراوان هم امکان‌پذیر نخواهد بود.

بیل مکانیکی

بیل‌های مکانیکی از اولین ماشین آلات مدرن ساختمانی است که درعملیات خاکی بکاررفته است. بیل‌های مکانیکی عمدتا برای گود برداری در خاک و بارکردن آن با کامیون یا تریلی و یا تسمه نقاله‌ها بکار می‌رود انواع پرقدرت آن قادر به گود برداری در تمام انواع خاکها بجز صخره سنگها بدون تخریب اولیه می‌باشد.

بیل مکانیکی

لودر

لودرها بطور وسیعی در كارهای ساختمانی برای حمل توده مواد (نظیر خاك و سنگ )، بارگیری كامیون ها، خاكبرداری ، حفاری و گاهی تسطیح (به عنوان بولدوزر ) و غیره بكار گرفته می‌شوند. بر خلاف اسكریپرها كه به طور همزمان برای بارگیری و حمل استفاده می‌شوند، لودرها همواره باید به همراه ماشین‌های انتقال دهنده مانند كامیونها به كار گرفته شوند.

لودر

بکهو لودر

این ماشین آلات درواقع لودرهای کوچکی هستند که درپشت خود یک بیل مکانیکی دارند وبرای کارهای سبک استفاده میشوند کلیه مشخصات عمومی آن ها مانند لودرها و بیل‌های مکانیکی است به دلیل دوکاره بودن این ماشین در بسیاری از پروژه های کوچک از این وسیله استفاده می‌شود.

بکهو لودر

بررسی بازار

همراه با افزایش بهره‌برداری از معادن و نیز افزایش عملیات راهسازی و پروژه‌های بزرگ عمرانی که در کشور بررنامه‌ریزی شده‌اند و نیاز به عملیات خاکبرداری زیادی که دارند و همچنین با مد نظر قرار دادن مقدار واردات این ماشین‌آلات و فرسودگی و از کار افتادگی بسیاری از این ماشین‌آلات که در داخل کشور وجود دارند، نیاز داخلی به این محصولات به اندازه‌ای است که به راحتی می‌توان بازار خوبی برای آنها در داخل کشور متصور بود. همچنین به دلیل برنامه‌های توسعه عمرانی برخی کشورهای همسایه نظیر عراق، افغانستان و آذربایجان بازار صادراتی خوبی برای این ماشین‌آلات وجود دارد.

سرمایه گذاری مورد نیاز

برای احداث یک واحد تولید ماشین آلات راهسازی به حدود 497 میلیارد ریال سرمایه ثابت نیاز دارید. بازدهی طرح حدود ۳4درصد می باشد و کمتر از ۳ سال می توانید سرمایه اولیه خود را برداشت نمایید.

مزایای اجرای طرح

با توجه به مواردی چون افزایش نیاز کشور به این محصولات در پی افزایش طرح‌های عمرانی و جایگزینی واردات این ماشین‌آلات و نوسازی ماشین‌آلات راهسازی عمدتاً فرسوده در داخل کشور همچنین امکان‌ صادرات محصول در صورتی که استانداردهای لازم در این محصول رعایت شوند از یک سو، نرخ بازده داخلی و بازگشت سرمایه مناسب طرح ، از سوی دیگر طرح را به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری ارزشمند می‌توان معرفی نمود.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی