سفارش طرح توجیهی
ایده هاایده های صنعتی

چطور با بودجه محدود می توان یک واحد تولیدی راه اندازی کرد؟

همانطور که می دانید، صنعت تولید گرداننده اصلی اقتصاد در اکثر مناطق جهان به حساب می آید. راه اندازی واحد تولیدی نه تنها یک سرمایه گذاری سودآور محسوب می شود، بلکه فرصت های شغلی بیشماری را نیز ایجاد می کند.

با این وجود فعالیت های تولیدی حتی در ابعاد راه اندازی کارخانه کوچک، به هیچ وجه کار آسانی نیست. در واقع این کار همانقدر که نتیجه ای بزرگ و باارزش در پی دارد، مسیر چالش برانگیزی نیز در پیش رو دارد.

اگر قصد راه اندازی واحد تولیدی یا کارخانه ای کوچک را دارید، در ابتدا باید یک محصول بی رقیب برای تولید انتخاب کرده و پس از آن بازار بکر و غیر رقابتی آن را نیز در دست بگیرید.

راه اندازی واحد تولیدی با بودجه محدود

اجازه ندهید کمبود سرمایه شما را از شروع مسیر پیش رو، منصرف کند!

به احتمال زیاد در اولین مرحله از راه اندازی واحد تولیدی، به جیب خود نگاه می کنید و در صورت نداشتن سرمایه کافی، از پا گذاشتن در این مسیر منصرف می شوید.
باید بدانید که شما تنها نیستید! در واقع نداشتن سرمایه یکی از مهم ترین دلایلی است که خیلی از علاقمندان به فعالیت های تولیدی، به خودشان اجازه نمی دهند حتی شانسشان را در این صنعت امتحان کنند.

خبر خوب اینکه ما در این مقاله به شما ترفندهایی را آموزش می دهیم که با یاد گرفتن آنها، می توانید حتی بدون داشتن سرمایه اقدام به راه اندازی کارخانه کوچک خود کنید:

بدون داشتن سرمایه اقدام به راه اندازی کارخانه کوچک خود کنید

تحقیق انتقادی، اولین قدم راه اندازی واحد تولیدی

تحقیق و جمع آوری اطلاعات، نقش مهمی را در موفقیت هر کسب و کاری ایفا می کنند. شما به عنوان یک کارآفرین، ملزم به انجام بررسی هایی گسترده و دقیق در دو حوزه محصول و بازار هدف هستید. این کار به شما کمک می کند،که از پرداخت هر گونه هزینه برای اشتباهات احتمالی جلوگیری کنید.

مطلب مرتبط : قبل از راه اندازی کارخانه به این نکات توجه کنید

شما حتی می توانید با تحقیقات انتقادی نقص و ایراداتی که محصولات رقبای شما دارند را، شناسایی کرده و از آنها به نفع کسب و کار خود استفاده کنید. در واقع شما با آگاهی از کم و کاستی های محصولات تولیدی رقبایتان می توانید محصول کامل و بدون ایرادی تولید کرده و مشتریان زیادی را از این طریق به دست بیاورید.

فراموش نکنید که اگر می خواهید در این راه دچار مشکل نشوید، باید محصولی با کیفیت و منحصر به فرد تولید کنید.

تحقیق انتقادی، اولین قدم راه اندازی واحد تولیدی

از شراکت با دیگر واحدهای تولیدی نهایت استفاده را ببرید!

ایجاد همکاری های تجاری که برای هر دو طرف سود داشته باشد، در راه اندازی واحد تولیدی ضروری است. از آنجاییکه راه اندازی واحد تولیدی کار آسانی نیست و نیاز به زیرساخت های مالی و غیر مالی فراوانی دارد، شما می توانید با کمپانی های معتبر، همکاری کرده و از منابع آنها به نفع خود استفاده کنید.

شما حتی می توانید تجهیزاتی که برای تولید محصولات خود نیاز دارید را، توسط این کمپانی های شریک تأمین کنید.

دقت کنید که علاوه بر واحدهای تولیدی، کمپانی های برندینگ و بازاریابی نیز می توانند در زمینه تولید، بازاریابی و فروش محصولاتتان با شما همکاری کنند.

مطلب مرتبط : راهنمای تأسیس یک واحد تولیدی

بهترین راه برای قبول درخواست شما در جهت همکاری توسط کمپانی های معتبر، کارکردن به روش پورسانتی است. در این روش شما در ازای دریافت منابع مالی تجهیزات تولید و فروش محصولاتتان، درصدی از سود فروش را به کمپانی همکار اختصاص می دهید.

برای مثال اگر شما به تولید کفش علاقه دارید، می توانید کفش مورد نظر خود را طراحی کرده و آن را به نام خود ثبت کنید. پس از آن باید نشان تجاری خود را بر روی کفش ها درج کنید و با یک کمپانی تولید کفش معتبر در زمینه تولید و فروش آن همکاری کنید.

در واقع در این همکاری شما بدون صرف کوچکترین هزینه ای محصول خود را در یک کمپانی معتبر تولید کرده و به فروش می رسانید. کمپانی مورد نظر نیز به ازای فروش هر جفت کفش، درصدی از سود فروش را برای خود برمی دارد و یک معامله دو سر سود در اینجا صورت می گیرد.

از شراکت با دیگر واحدهای تولیدی نهایت استفاده را ببرید!

جذب سرمایه گذار برای راه اندازی کارخانه کوچک خود را در اولویت اقداماتتان قرار دهید

جذب سرمایه گذار یکی دیگر از روش های راه اندازی واحد تولیدی بدون صرف هزینه است. به این صورت شما با اعطاء بخشی از سهام واحد تولیدی خود به کمپانی یا شخص سرمایه گذار، می توانید بدون صرف هزینه کارخانه کوچک خود را راه بیندازید.

البته با بخشیدن بخشی از سهام کارخانه خود به سرمایه گذاران، قسمتی از تصمیم گیری ها و مسئولیت های مدیریتی و اجرایی را نیز با توافق دو طرفه به آنها محول می کنید.

جذب سرمایه گذار برای راه اندازی کارخانه کوچک خود را در اولویت اقداماتتان قرار دهید

یک برنامه کاری برای راه اندازی کارخانه کوچک خود در دست داشته باشید

به جای اینکه بدون فکر اقدام به راه اندازی واحد تولیدی کنید، با صرف زمان کافی یک استراتژی برای کسب و کار خود طراحی کنید.

داشتن یک برنامه مشخص و حساب شده از شما در مقابل تعداد زیادی از چالش های هزینه بردار حفاظت می کند.

یک طرح کاری خوب، بهترین سرمایه گذاران را جذب ایده و پتانسیل های شما کرده و جدیت کارتان را به آنان ثابت می کند.

مطلب مرتبط : پیش از راه اندازی یک واحد تولیدی باید چه اقداماتی انجام شود؟

از شبکه های اجتماعی و ارتباط برقرار کردن با صاحبان کسب و کار و فعالان عرصه تولید، غافل نشوید

شما در شبکه های اجتماعی می توانید به منبع انسانی بزرگی دست پیدا کنید، که ممکن است اهداف، علایق و فعالیت های مشترکی با شما داشته باشند. این فضا پتانسیل زیادی در جذب سرمایه گذار، شریک کاری، نیروی کار متخصص، روابط کاری دارد و فرصت های فراوانی را در اختیار شما قرار می دهد.

از شبکه های اجتماعی و ارتباط برقرار کردن با صاحبان کسب و کار و فعالان عرصه تولید، غافل نشوید

آخرین چیزی که باید بدانید!

برای شروع فعالیت خود در جهت راه اندازی کارخانه کوچک و یا هر گونه واحد تولیدی عجله نداشته باشید و از قدم های کوچک و مطمئن شروع کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی واحد تولیدی، می توانید به وبسایت «ای توجیهی» به آدرس www.etojihi.com مراجعه کنید.

امتیاز نویسنده

امتیاز کاربران: 4.21 ( 5 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی