ایده هاایده های خدماتی و گردشگری و تفریحیمقالات آموزشی

آموزش گام به گام ایجاد یک کسب و کار خانگی پرسود

سفارش طرح توجیهی

آموزش گام به گام ایجاد یک کسب و کار خانگی پرسود

قصد داریم بهترین راهها برای ایجاد مشاغل خانگی پرسود را بررسی کنیم. این روش که در اواخر قرن بیستم و ابتدا در چین به اجرا درآمده و خوشبختانه در مجلس شورای اسلامی ایران نیز به تصویب رسیده است.ما را قادر می سازد که اوقات فراغت خود و خانواده و افرادی را که فاقد شغل هستند به فعالیت تولیدی و ایجاد درآمد بدل کنیم.این روش مشکلات احداث واحدهای تولیدی و اخذ مجوزهای طولانی و سخت و قوانین مالیاتی و بیمه را برطرف می سازد.

روش فعالیت

 1. اتاقی مخصوص این فعالیت باید در محل سکونت شما قرار داشته و از نظر نظافت قابل قبول باشد.
 2. متقاضی نباید شاغل باشد و درخواست را می توان به نام فردی از خانواده که شاغل نیست ارسال کرد.
 3. سازمان مسئول صدور مجوز مشاغل خانگی وزارت کار، رفاه و تعاون است که در سایتی که آدرسش در ادامه آمده، آماده دریافت درخواست شماست: www.mcls.gov.ir
 4. با ارسال فرم درخواست و شناسنامه و کارت ملی برای ایده مورد نظر مثل مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی تقاضای مجوز می کنید. (این محصولات نیاز به مجوز و پروانه دارند چون مصارف آن انسانی است.)
  البته چنانچه محصولاتی که نیاز به مجوز ندارند مورد نظر باشد، مراجعه و ثبت نام لزومی ندارد. پس از اخذ مجوز کارگاه باید برای دریافت پروانه ساخت به اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی مراجعه کرد و کالا همراه با فرمول و مدارک مربوطه را ارائه داد تا پس از بررسی یا آزمایش، پروانه ساخت به نام شما صادر شود.
 5. بازدید کارشناسی: کارشناس اداره کار از اتاق شما بازدید می کند و چنان چه مزاحمتی برای همسایه مثل دود و صدا و … نداشته باشد، مجوز خواهد داد.
 6. پشتیبانی: کارشناس از شما می پرسد تخصص و رشته شما در رابطه با این تولید چیست و چنانچه دارای این تجربه هستید اعلام می کنید و اگر نباشید پشتیبان خود را می گویید. مثلا می گویید: دکتر جهانگیری پشتیبان علمی من خواهد بود.
 7. طرح ها: اداره مشاغل خانگی لیست بلندی از طرح ها را به شما ارائه خواهد داد و چنان چه طرح های پیشنهادی مورد تایید شما است انتخاب کنید و اگر مورد تایید نیست به مشاوران ما اطلاع دهید تا طرح های مورد نیاز را ارائه دهند و در هر زمینه ای که موافقت کردید اطلاع دهید تا طرحی متناسب با بودجه و امکانات شما ارائه دهیم.
 8. راهنمایی و مشاوره: برای اجرا کردن ایده انتخاب شده، شما را برای تامین مواد اولیه یا بسته بندی راهنمایی خواهیم کرد.
 9. پخش و فروش: ابتدا تعدادی نمونه از محصول مورد نظر را تولید می کنید و به مراکز زیر مراجعه خواهید کرد:
  • مرکز پخش آن محصولات: به شرکت های پخش (البته نه شرکت های معروف و بزرگ) آن نوع محصولات مراجعه یا مکاتبه کرده و کالای خود را جهت پخش در کشور عرضه می کنید.
 10. عقد قرارداد: در صورت موافقت یکی از مراکز پخش اقدام به عقد قرارداد کنید تا تعداد و مبلغ و تخفیف کالا مشخص شود. دقت کنید که در قرارداد نکات زیر مد نظر قرار گیرد:
 11. نمایندگی و پخش محصولات:

  1. مدت زمان آزمایش
  2. محدوده فعالیت
  3. مدت قرارداد
  4. میزان قرارداد
  5. نحوه پرداخت
  6. تضمین قرارداد
  7. درصد نمایندگی
  8. محل تحویل
  9. ضایعات ناشی از تولید
  10. ضایعات ناشی از فروش
  11. نحوه تبلیغ
  12. خدمات بعد از فروش
  13. عدم فروش کالای مشابه
  14. تحویل و تامین به موقع
  15. قیمت ثابت کالا
  16. خروج کالا از مغازه
  17. اگر مقدار کالای تولیدی ناچیز و محدد باشد باید فروشنده هایی که بیکار هستند دعوت شوند و با تخفیف قابل توجهی آنها را تشویق به عرضه آن محصول در منازل، عطاری ها و مغازه ها کرد.

امتیاز کاربران: 0.35 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x