سفارش طرح توجیهی
مقالات کسب و کار

برای راه اندازی کار در بخش کشاورزی از کجا شروع کنیم؟

اگر می خواهید اقدام به راه اندازی کسب و کار کشاورزی کنید و یا مزرعه کوچک خود را داشته باشید، باید بدانید که از کجا و چگونه شروع کنید.

شاید شما تنها ایده این کار را دارید و هنوز مزرعه مورد نظر خود را پیدا نکرده و یا سرمایه ای برای شروع کار ندارید. پس با ما همراه باشید تا شناخت درستی از همه شرایط و ملزومات راه اندازی مزرعه به دست آورده و اولویت اقدامات مهم را در این زمینه بشناسید:

راه اندازی کار در بخش کشاورزی

چگونگی راه اندازی مزرعه را، تئوری و عملی یاد بگیرید

اگر این اقدام را در اولویت امور قرار دهید، هرگز قدم اشتباه برنمی دارید. چنانچه شما یک مزرعه دار تازه کار هستید و به تازگی تصمیم به راه اندازی کسب و کار کشاورزی گرفته اید، باید تا حد امکان اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

نوشته های مشابه

البته فراموش نکنید که بعضی از مهارت ها در طی کار و از تجربیات عملی به دست می آیند، پس در این مورد منطقی باشید و انتظار نداشته باشید که بتوانید قبل از شروع کار همه چیز را بدانید و پیش بینی کنید.

اگر بتوانید یک شخص با تجربه را برای آموزش خود پیدا کنید و یا مدتی به صورت داوطلبانه در یک مزرعه مشغول به کار شوید، مطمئن باشید دانش زیادی در راه اندازی کسب و کار کشاورزی به دست می آورید.

راه اندازی مزرعه به صورت تئوری و عملی

تصویر روشنی از مزرعه خود داشته باشید

یک اقدام مهم در شروع راه اندازی کسب و کار کشاورزی، داشتن یک تعریف قابل تصور از چیزی که می خواهید بسازید است. آیا می خواهید یک مزرعه کوچک سبزی کاری داشته باشید؟ آیا علاقمند به داشتن مزرعه یونجه برای تأمین تقاضای دامداران هستید؟ آیا مایل به راه اندازی مزرعه چند منظوره با پرورش انواع مختلف محصولات کشاورزی هستید؟ شما حتی شاید مایل به راه اندازی یک مزرعه گیاه شناسی و یا پرورش گل باشید.

با داشتن تصویری روشن و واضح از چیزی که می خواهید، می توانید یک برنامه ریزی دقیق در رسیدن به هدفتان داشته باشید.

تصویر روشنی از مزرعه خود داشته باشید

یک برنامه ریزی دقیق برای راه اندازی کسب و کار خود داشته باشید

شاید فکر کنید که به این مورد نیاز ندارید. اما واضح است که اگر قصد دارید یک کسب و کار راه بیندازید، باید برایش برنامه ریزی داشته باشید.

در برنامه ریزی برای راه اندازی کسب و کار کشاورزی باید به مواردی چون بازار فروش محصولات، عرضه و تقاضا، مدیریت امور، تحلیل مالی، چیستی و چگونگی محصولات و حتی تعیین قیمت آنان داشته باشید.

برای جلوگیری از افتادن در دور باطل مراحل و پیش برد قدم به قدم و اصولی اهداف خود، باید یک برنامه دقیق و حساب شده در دست داشته باشید.

برنامه ریزی برای راه اندازی کسب و کار کشاورزی

در تقاضای وام های بانکی و جذب سرمایه دقت کنید

سعی کنید در ابتدای کار به دنبال سرمایه آنچنانی نباشید و از قدم های کوچک شروع کنید. لازم نیست در شروع کار هزینه زیادی صرف موارد غیر ضروری کنید و یا همه پولی که برای یک کسب و کار بزرگ لازم است را داشته باشید. شما می توانید از سرمایه گذاران خود به صورت ماهانه پول دریافت کنید و به مرور زمان در چرخه سوددهی و بازگشت سرمایه بیفتید.

همچنین فراموش نکنید که در گرفتن وام های پر سود بانکی که ممکن است شما را متضرر کنند، دقت کنید. چرا که؛ در صورتیکه نتوانید یک توجیه منطقی در این رابطه داشته باشید و از عهده پرداخت آن برنیایید ممکن است به طور کل کسب و کار خود را از دست بدهید.

وام برای راه اندازی کار کشاورزی

مجوزهای لازم برای راه اندازی مزرعه را کسب کنید

برای راه اندازی کسب و کار کشاورزی شما ملزم به گرفتن مجوزها و گواهینامه هایی هستید. برای مثال ثبت نام واحد کشاورزی، خرید مجوز شروع به کار، دریافت شماره شناسایی کارآفرینی و مواردی از این دست از الزامات راه اندازی کسب و کار کشاورزی هستند.

ضوابط مالی را مشخص کنید

شما ملزم به تعیین ساختار مالی کسب و کار خود و همه جزئیات اقتصادی آن در همان شروع کار هستید. نگران نباشید، در این زمینه می توانید با یک حسابدار با تجربه مشورت کرده و شرایط و مطالبات خود را به درستی برای او شرح دهید.

شما همچنین باید در برنامه مالی کسب و کار خود از اولین قدم ها و ریزترین جزئیات تا هزینه های سالانه و سودهای کلان را لحاظ کنید. این موضوع برای جلوگیری از ضرر و زیان اقتصادی، برداشتن قدم های اقتصادی اشتباه و ورشکستگی جلوگیری می کند.

مطلب مرتبط : طرح توجیهی برای فعالیت در بخش کشاورزی چه اهمیتی دارد؟

برای رویدادها و هزینه های پیش بینی نشده آماده باشید

در برنامه ریزی برای راه اندازی مزرعه و یا به طور کل راه اندازی کسب و کار کشاورزی، جایی برای اتفاقات غیرمنتظره و هزینه هایی که از قبل قابل پیش بینی نیستند، در نظر بگیرید.

شاید بهتر باشد خلاقیت و ایده پردازی خود را تقویت کرده تا در این چالش ها و شرایط بحرانی، کمترین ضرر را متحمل شده و حتی از آنها به نفع کسب و کار خود بهره ببرید.

برای رویدادها و هزینه های پیش بینی نشده آماده باشید

با انتخاب زمینه فعالیت خود در حوزه کشاورزی و مزرعه داری، به سبزتر شدن زمین و زندگی خود کمک کنید

راه اندازی کسب و کار کشاورزی و داشتن یک مزرعه با بیدار شدن قبل از طلوع آفتاب، استشمام بوی گیاهان، پوشیدن چکمه های بارانی و پا گذاشتن در زمین های گلی، نفس کشیدن در هوای آزاد و لذت بردن از طبیعت زیبا همراه است.

البته که ما منکر وجود چالش و دشواری در این راه نیستیم اما، لذت و نتیجه بزرگی که این کار دارد به سختی اش می ارزد.

فراموش نکنید که در برطرف کردن چالش هایی که ممکن است در این راه بر سر راه شما قرار بگیرد، می توانید با شرکت در دوره های کشاورزی وبسایت «ای توجیهی» به آدرس https://etojihi.com/training-course/ با آگاهی، آموزش و پشتیبانی کامل توسط متخصصین حرفه ای به این بخش ورود کتید.

امتیاز نویسنده

امتیاز کاربران: 2.83 ( 2 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی