ایده هاایده های خدماتی و گردشگری و تفریحی

راه اندازی کافی شاپ و درآمدی 24 میلیون تومان درماه + لیست قیمت تجهیزات

سفارش طرح توجیهی

راه اندازی کافی شاپ و درآمدی 24 میلیون تومان درماه

چگونه کافی شاپ راه بیاندازیم؟

گذر زمان بسیاری از کسب و کارها را از رده خارج و کسب و کارهای تازه ای را جایگزین آن کرد. از وقتی که حمامی ها لنگ های خود را آویزان کردند صاحبان قهوه خانه ها هم تخت های خود را از گود خارج کردند و کافه های جدید با آرایش مدرن جای آن را گرفتند.

به نقل از پول نیوز، کافی شاپ ها یکی از کسب وکارهای دنیای مدرن هستند که مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر به صورت وارداتی به اقتصاد کشورمان وارد شده و بسیاری از بخش های فرهنگ و اجتماع را تحت تأثیر قرار داده اند. کافی شاپ ها برخلاف قهوه خانه های سنتی محلی برای خوردن چای یا کشیدن قلیان نیست. کافه ها محلی برای دورهم بودن و گپ و گفت های دوستانه است.
در راه اندازی یک کافه یافتن یک محیط آرام و بدون تنش در اولویت قرار دارد. اما این کسب و کار مانند تمامی کسب و کارهایی که در کشورمان راه اندازی می شود نیاز به دریافت مجوزهایی دارد.
طبق اعلام اداره اماکن شرایط راه اندازی یک کافی شاپ به مجموعه ای از اولویت ها نیاز دارد که در زیر برخی از آنها نام برده می شود:

 1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 2. ارائه سند مالکیت
  یا اجاره نامه رسمی یا عادی یا مبایعه نامه یا حکم قطعی دادگاه مبنی بر الزام به تنظیم اجاره نامه یا رسید پرداخت اجاره بهای معتبر یا ارائه قرار دادهای منعقده فی مابین متقاضی پروانه کسب با ادارات و سازمان های دولتی، نهاد ها، شهرداری ها، شرکت های تعاونی مسکن و شرکت های خاص صنفی، شرکت های تحت پوشش سازمان های دولتی (ارائه اصل سند مالکیت جهت احراز مالکیت موجر یا فروشنده در خصوص اجاره نامه عادی یا مبایعه نامه عادی ضروری است)
 3. اصل شناسنامه و فتوکپی آن از تمام صفحات (۲ سری)
 4. اصل و کپی کارت ملی (۲ سری)
 5. گواهی پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم یا ارائه گواهی معتبر مبنی بر داشتن معافیت تحصیلی یا پزشکی دانشجویان با ارائه گواهی معتبر از دانشگاه مربوطه و تکمیل فرم تعهدنامه.
 6. ارائه آخرین مدرک تحصیلی (حداقل گواهی پایان تحصیلات ابتدایی یا سواد خواندن و نوشتن) به استثنای متقاضیانی که سن آنها از ۵۰ سال به بالا است. ۷ قطعه عکس ۴*۳ جدید.
 7. حداقل مساحت برای مغازه بستنی فروشی ۱۲ متر و مغازه بستنی و آبمیوه فروشی ۱۴ متر و کافی شاپ ۲۰ متر است.
 8. رعایت حدود صنفی ۳۰۰ متر.
 9. کد پستی ۱۰رقمی واحد صنفی (کپی قبض تلفن واحد صنفی).
 10. چنانچه متقاضی پروانه خانم باشد معرفی یک مرد به عنوان مباشر الزامی است.
 11. در تابلوی سر درب واحد صنفی به کار بردن اسامی و عناوین و نیز اصطلاحات بیگانه ممنوع، نام تابلو با کلمات فارسی انتخاب شود.

بیشتر کافی شاپ ها در شهرهای بزرگ واقع هستند و به ندرت در شهرهای کوچک می توان یک کافه به چشم دید. خود این موضوع بر بالا رفتن میزان هزینه اولیه راه اندازی این کسب و کار می افزاید. اکثر کافه ها در شهر تهران و در محل های خاصی هستند از آن جایی که دانشجویان و جوانان مهمترین مخاطب این کسب و کار به شمار می روند محل های نزدیک به دانشگاه ها، مناطق فرهنگی شهر و گاهی مناطق لوکس و لاکچری بهترین محل برای راه اندازی یک کسب و کار به شمار می روند. خیابان هایی محدوده انقلاب تا ولیعصر، فردوسی، ولیعصر شمال، خیابان بهشتی، میرداماد، ظفر، فلسطین و ماندلا بیشترین تعداد کافی شاپ را در خود جای داده اند. ایمان عربشاهی صاحب یک کافی شاپ در خیابان ولیعصر می گوید: «بهترین مکان ها برای کافی شاپ ها حوالی پارک های شلوغ، خیابان های نزدیک دانشگاه ها، لابی هتل ها، سالن های مراکز فرهنگی مانند سالن های تئاتر و سینما، و مراکز تجاری شلوغ است.» نگاهی به وضعیت ملک در مناطق یاد شده نشان می دهد که هزینه تأمین محل مناسب برای راه اندازی این کسب و کار بسیار مهم و در برخی مواقع دردسرساز است.
برای مثال اگر فردی تصمیم به راه اندازی یک کافی شاپ در خیابان ولیعصر محدوده انقلاب داشته باشد باید به صورت معمول برای یک ملک مناسب ۱۰۰ میلیون پیش و ماهی ۳ میلیون تومان اجاره پرداخت کند. این در حالی است که قیمت اجاره یک ملک مناسب برای کافی شاپ در خیابان میرداماد ۱۲۰ میلیون تومان ودیعه و ۸ و نیم میلیون تومان اجاره در ماه است.
البته قیمت خرید ملک در این مناطق هم بسیار گران است. برای مثال در محدوده انقلاب قیمت هر متر زمین بین ۶ تا ۸ میلیون تومان و در منطقه ای مانند میرداماد، قیمت هر متر بین ۱۵ تا ۱۶ میلیون تومان خرید و فروش می شود. به طور متوسط با در نظر گرفتن یک ملک ۱۰۰متری برای یک کافی شاپ باید ماهانه ۵ تا ۶ مییلیون اجاره در مرکز شهر را پرداخت کرد که این مبلغ در مناطق یک تا سه تهران به بیش از سه برابر هم افزایش پیدا می کند.

کافه آرایی

المان های بصری یکی از مهم ترین و شاید تأثیرگذار ترین بخش یک کافی شاپ برای جذب مشتری است. فرحناز صارمی دارنده یک کافی شاپ در خیابان جردن می گوید: «با توجه به اینکه جوانان مهم ترین مخاطبان کافی شاپ ها هستند باید به المان های بصری و دکوراسیون توجه ویژه ای داشت.» به گفته وی، به صورت عادی یک کافی شاپ برای طراحی دکور خود نیازمند یک طراح است که مجموع هزینه های مورد نیاز برای دکور آرایی و دستمزد طراح بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان می شود. البته در برخی مواقع اگر اجناس به کار گرفته شده در طراحی دکوراسیون عتیقه باشند تا مرز ۱۰۰ میلیون تومان هم تجاوز می کند.
راه اندازی کافی شاپ و درآمدی 24 میلیون تومان درماه

وسایل مورد نیاز

یک کافی شاپ پس از انتخاب محل و دکور آرایی به وسایل آشپزی و پذیرایی نیاز دارد.


33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - راه اندازی کافی شاپ و درآمدی 24 میلیون تومان درماه + لیست قیمت تجهیزات

به صورت معمول ظروف خاص ویژه ای در کافی شاپ ها به کار گرفته می شوند که خود این موضوع بر بالا رفتن هزینه ها تأثیر دارد. هر کافه در وهله اول به یک قهوه ساز حرفه ای نیاز دارد که میانگین قیمتی آن بین یک میلیون و ۴۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومان است.

کتری برقی بزرگ، آبمیوه گیری صنعتی به قیمت ۲ میلیون تومان، بستنی ساز به قیمت ۳ میلیون تومان، ظروف پذیرایی بین ۷ تا ۱۵ میلیون تومان، ماکروفر یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، سرخ کن ۸۰۰ هزار تومان و گوشت کوب برقی ۱۲۰هزار تومان از مهم ترین وسایل مورد نیاز یک کافی شاپ هستند.

مرجان اکرمی دارنده یک کافی شاپ در خیابان بهشتی می گوید: «میز و صندلی در کافی شاپ علاوه بر راحتی باید یک وجه تمایز ایجاد کند. با توجه به اینکه مشتریان کافه ها ساعت های طولانی را روی صندلی ها سپری می کنند راحتی و آسایش باید اولویت قرار گیرد.» به گفته وی، تامین و تدارک میز و صندلی مناسب در کافی شاپ ها نوعی سرویس دهی مطلوب در راستای مدیریت بر رضایتمندی مشتریان به شمار می رود.
راه اندازی کافی شاپ و درآمدی 24 میلیون تومان درماه

نیروی انسانی

برای راه اندازی یک کافی شاپ آموزش دوره های کافی شاپ داری یکی از الزامات سازمان اماکن است. اما هر کسب و کاری نیاز به نیروی انسانی متخصص دارد. نیروی های فعال در کافی شاپ ها معمولاً بین ۲ تا ۳ نفر هستند اما این افراد باید در حوزه های مختلفی صاحب سبک باشند.
برای مثال کارگر یک کافی شاپ علاوه بر مشتری مداری باید در ایجاد تمایز در محصولات هم سررشته داشته باشد. علیرضا قره گوزلو صاحب یک کافی شاپ در خیابان فلسطین می گوید: «باید کارگران در تهیه محصولات مهارت ویژه ای داشته باشند. برای مثال نوشیدنی یک کافی در سطح شهر مثال زدنی می شود که بدون شک حاصل مهارت و تخصص نیروی انسانی است.»
به گفته وی، هزینه دستمزد نیروی انسانی در کافی شاپ ها با اختلاف های بسیاری روبه رو است. اکثر کافه داران به صورت تخصصی در این زمینه وارد شده و تنها از چند کارگر برای پذیرایی استفاده می کنند. اما به صورت نرمال یک کارگر کافی شاپ که فعالیت آن از ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر و چهار بعد از ظهر تا ۱۰ شب است بین یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان دستمزد دریافت می کند.
نکته قابل توجه در این میان حضور دانشجویان در این محل ها برای کار است که دستمزد ها را بسیار پایین می آورد، یک دانشجو برای کار در کافی شاپ بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دستمزد دریافت می کند. اگر به صورت میانگین در نظر بگیریم یک کافی شاپ در ماه بین ۳ تا ۴ میلیون هزینه نیروی انسانی پرداخت می کند.

مواد اولیه

تامین مواد اولیه برای پذیرایی یک رکن مهم دیگر در کافه داری است. حسین علاء الدینی دارنده کافی شاپ در خیابان ظفر می گوید: «یک کافی شاپ با مشتریان متوسط ۱۰۰۰ نفر در ماه نیاز به ۲۰ کیلوگرم بستنی به قیمت هر کیلو ۳۰ هزار تومان، پرتقال بین ۸۰ تا ۱۰۰ کیلو به قیمت ۴ تا ۵ هزار تومان، هویج بین ۵۰ تا ۶۰ کیلو به قیمت هر کیلو ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان، قهوه ترک ۱۰ کیلو بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان، قهوه فرانسوی کیلویی بین ۱۴۰ تا ۲۰۰هزار تومان، ۱۰ کیلو از انواع شکلات ها با میانگین قیمتی ۳۰ هزار تومان، شیر ۳۰ کیلوگرم به قیمت هر کیلو ۱۵۰۰ تومان، ۷۰ کیلو کیک های خانگی هر کیلو ۱۴هزار تومان و… است.» به گفته وی، هر کافه دار میانگین باید ماهانه بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه مواد اولیه پرداخت کند. البته در برخی نقاط شهر که تراکم کافه ها بسیار زیاد است مشتریان هم به نسبت تقسیم شده و به همین دلیل هزینه تأمین مواد اولیه بین ۶ تا ۷ میلیون تومان در ماه هم میرسد.

هر کافه متوسط در خیابان های مرکز شهر تهران و نزدیک به مراکز فرهنگی روزانه ۱۰۰ مشتری دارد که این مشتریان در روز های آخر هفته به دو برابر هم می رسند. به طور میانگین هر مشتری در کافه بین ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان هزینه می کند.

به عبارتی هر کافه روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارد که بیش از ۴۰درصد آن را هزینه تأمین مواد اولیه، تأمین دستمزد کارگران و… دربر می گیرد. یک کافه دار به طور میانگین روزانه ۸۰۰ هزار تومان از کسب و کار خود سود می برد که سود ماهانه آن نزدیک به ۲۴میلیون تومان است.

اما این مبلغ در کافه های کوچک در نهایت به ماهی ۶ میلیون تومان می رسد، اما در کافه هایی که اسم و رسمی به هم زده اند و پاتوق هنرمندان یا ورزشکاران هستند این مبلغ تا شبی ۱۰میلیون تومان هم می رسد. البته درآمد کافه ها در شب های تعطیل و مناسبت ها هم افزایش چشمگیری پیدا می کند.

لیست قیمت بهتری اسپرسوساز های مناسب کافی شاپ در سال ۹۹

اسپرسوساز نوا مدل 149 NOVA

 

 • نوع اسپرسو ساز
  اسپرسوساز خانگی و کافه های کوچک
 • جنس بدنه
  استیل ضد زنگ
 • سیستم کاپوچینو ساز
  دارد
 • حالت آماده به کار
  دارد
 • فیلتر آب
  دارد
 • نشان گر سطح آب
  دارد
 • تنظیم میزان غلظت قهوه
  بله
 • قابلیت تولید کف شیر
  دارد
قیمت اسپرسوساز نوا مدل 149 NOVA

اسپرسوساز مباشی مدل ECM2013

 

 • نوع اسپرسو ساز
  خانگی، اداری، دکه های کوچک، مسافر خانه ها
 • جنس بدنه
  پلاستیک فشرده ABS
 • سیستم کاپوچینو ساز
  دارد
 • فیلتر آب
  ندارد
 • نشان گر سطح آب
  دارد
 • قابلیت تولید کف شیر
  دارد
 • فشار بخار
  15 بار
 • نوشیدنی‌های قابل تهیه
  اسپرسو , کافه لاته , موکا , کاپوچینو
 • سیستم گرم کردن فنجان
  دارد

قیمت: ۱/۴۶۴/۰۰۰ تومان

قیمت اسپرسوساز مباشی مدل ECM2013

اسپرسوساز دلونگی BCO420

 

 • جنس بدنه
  پلاستیک و استیل
 • سیستم کاپوچینو ساز
  دارد
 • فیلتر آب
  دارد
 • نشان گر سطح آب
  دارد
 • قابلیت تولید کف شیر
  دارد
 • ابعاد
  28.3×32.2×37.1 میلی متر
 • مشخصات فنی اسپرسو ساز
  – امکان تهیه‌ی اسپرسو با کیفیت بالا
 • – قابلیت استفاده از قهوه‌های یکبار مصرف کیسه‌ای
 • – دارای نازل بخار برای تهیه‌ی “کاپوچینو” با کیفیت عالی
 • – دارای سینی چکه جداشدنی برای تمیزکاری آسان

قیمت: ۵/۱۰۰/۰۰۰ تومان

قیمت اسپرسوساز دلونگی BCO420

اسپرسو ساز و کاپوچینو ساز نوا مدل 146

 • نوع اسپرسو ساز
  اسپرسو، کافه لاته، قهوه – اسپرسو – کاپوچینو – کف شیر – لاته – چای و سایر نوشیدنی های گرم
 • جنس بدنه
  استیل ضدزنگ و پلاستیک مقاوم
 • سیستم کاپوچینو ساز
  دارد
 • فیلتر آب
  ندارد
 • نشان گر سطح آب
  دارد
 • قابلیت تولید کف شیر
  دارد
 • نوشیدنی‌های قابل تهیه
  اسپرسو , کافه لاته , کاپوچینو
 • سیستم گرم کردن فنجان
  دارد

قیمت: ۱/۵۹۰/۰۰۰ تومان

قیمت اسپرسو ساز و کاپوچینو ساز نوا مدل 146

اسپرسوساز هانوور مدل 1125

 • جنس بدنه
  پلاستیک و استیل
 • ابعاد
  260x215x275 میلی متر
 • سیستم کاپوچینو ساز
  دارد
 • قابلیت تولید کف شیر
  دارد
 • قابلیت استفاده از
  پودر قهوه
 • فشار بخار
  18 بار
 • تمپر قهوه
  دارد
 • ظرفیت مخزن
  1.6 لیتر
 • نوشیدنی‌های قابل تهیه
  اسپرسو , کاپوچینو

قیمت: ۱/۵۸۸/۰۰۰ تومان

قیمت اسپرسوساز هانوور مدل 1125

اسپرسوساز نسپرسو مدل Lattissima Touch Black Titaniom

 

 • سیستم کاپوچینو ساز
  دارد
 • حالت آماده به کار
  دارد
 • قابلیت تولید کف شیر
  دارد
 • قابلیت استفاده از
  کپسول
 • فشار بخار
  19 بار
 • آسیاب قهوه
  ندارد
 • حجم مخزن آب
  0.9 لیتر
 • سینی چکه گیر
  دارد
 • نوشیدنی‌های قابل تهیه
  آب جوش , اسپرسو , کافه لاته , کاپوچینو , ریسترتو , لانگو , شیر گرم
 • سیستم خاموشی خودکار
  دارد

قیمت: ۵/۷۸۰/۰۰۰ تومان

قیمت اسپرسوساز نسپرسو مدل Lattissima Touch Black Titaniom

اسپرسوساز نوا مدل NOVA NCM-128EXPS

 • نوع اسپرسو ساز
  اسپرسو ساز
 • جنس بدنه
  استیل
 • سیستم کاپوچینو ساز
  دارد
 • حالت آماده به کار
  دارد
 • فیلتر آب
  دارد
 • نشان گر سطح آب
  دارد
 • تنظیم میزان غلظت قهوه
  بله
 • قابلیت تولید کف شیر
  دارد
 • توان
  1450 وات
 • قابلیت استفاده از
  پودر قهوه
 • فشار بخار
  15 بار
 • نوشیدنی‌های قابل تهیه
  آب جوش , اسپرسو , کافه لاته , موکا , کاپوچینو , ماکیاتو

قیمت: ۴/۱۱۹/۰۰۰ تومان

قیمت اسپرسوساز نوا مدل NOVA NCM-128EXPS

اسپرسوساز زیگما مدل rl-222

قیمت: ۱/۱۲۵/۰۰۰ تومان

قیمت اسپرسوساز زیگما مدل rl-222

اسپرسوساز مباشی مدل ECM2009TC

قیمت: ۱/۶۹۹/۰۰۰ تومان

قیمت اسپرسوساز مباشی مدل ECM2009TC

اسپرسوساز نوا مدل NOVA 140

قیمت: ۲/۱۳۰/۰۰۰ تومان

قیمت اسپرسوساز نوا مدل NOVA 140

طرح توجیهی راه اندازی کافی شاپ (آپدیت بهار ۹۹)

۲۵,۰۰۰ تومان

38 صفحه فایل Word و pdf
 حجم فایل : 894 کیلوبایت

لینک دانلود این فایل بلافاصله پس از پرداخت برای شما نمایان خواهد شد.همچنین یک نسخه به ایمیل وارد شده در صفحه پرداخت ارسال میشود.

الف) اطلاعات میزان ارائه خدمات در ضریب نقطه سربسر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سربسر 48 درصد
ب ) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 3,247 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 2,770 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 476 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 60 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 1.7 سال
6 سود خالص 1,933 میلیون ریال
7 سود ناخالص 5,902 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 7,598 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 3,288 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 5,246 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 5,728 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 35 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 93 میلیون ریال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 210 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 947 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 9,167 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 0 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 13,500 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 2,099 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 5 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 389 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 139 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 2,486 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 42 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 39 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 162 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 554 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 649 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 14 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 2,700 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 3,423 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 15 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 68 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 44 درصد

 
سرفصل های طرح توجیهی راه اندازی کافی شاپ شامل:
 

 • محاسبه سرمایه ثابت مورد نیاز طرح
  – سرمایه مورد نیاز جهت اجاره سوله
  – سرمایه مورد نیاز جهت محوطه سازی
  – سرمایه مورد نیاز جهت ساخت و سازهای واحد صنعتی
  – سرمایه مورد نیاز جهت تامین ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات
  – سرمایه مورد نیاز جهت تامین وسایل حمل و نقل کارگاهی و شهری
  – سرمایه مورد نیاز جهت تامین وسایل اداری ، آزمایشگاه و پشتیبانی
  – سرمایه مورد نیاز جهت تامین , نصب و راه اندازی تجهیزات مورد نیاز
  – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز
  – هزینه های قبل از بهره برداری
  – جمع بندی تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح
 • محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح
  – هزینه های حقوق و مزایای سالانه کارکنان
  – هزینه های سالانه حامل¬های انرژی و ارتباطات
  – هزینه های سالانه استهلاک
  – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات
  – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی
  – جمع بندی تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح
 • محاسبه سرمایه در گردش مورد نیاز طرح
  – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز
  – جمع بندی تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح
 • محاسبه سرمایه کل مورد نیاز طرح
  – ارزش محصولات تولید شده
 • متوسط ارزش سود خالص درطول یک سال کاری
  – محاسبه سود ناخالص
  – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات
  – محاسبه سود خالص
 • متوسط میزان برگشت سرمایه نسبت به سود خالص
 • مدت زمان برگشت سرمایه
 • تعیین نقطه سربسری

  – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه
  – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه
  – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده

 • تجزیه و تحلیل شاخص های (نسبت های) مالی طرح
 • محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی
  – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV)
  – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح
  – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح
  – نحوه محاسبه مقدار NPV
  – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I)
  – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR)
  – تحلیل حساسیت

طرح توجیهی اختصاصی نیاز دارید؟

از طریق فرم زیر می توانید طرح توجیهی اختصاصی(فقط بخش مالی) را با هزینه 200 هزار تومان سفارش دهید.

لطفا قبل از ثبت سفارش به نکات زیر توجه کنید:

 1. زمان انجام کار 3 روز به شرط ارایه ورودی های لازم از طرف مشتری می باشد.
 2. این خدمت فقط برای طرح های زیر 2 میلیارد تومان سرمایه گذاری قابل انجام است و طرح هایی با سرمایه گذاری بیشتر، در صورت تمایل ، از طریق نرم افزار کامفار نگارش می شود که هماهنگی لازم از طریق تماس تلفنی با شما انجام خواهد گرفت.
 3. اگر گزینه ای از فیلد های زیر برایتان مبهم است خالی بگذارید.

فرم سفارش طرح توجیهی اختصاصی (فقط مالی)

 • قیمت: 350,000 تومان

سرفصل های طرح اختصاصی (بخش مالی)

طرح توجیهی با سرفصل های زیر نگارش خواهد شد  :

 • براورد هزینه های ثابت – جاری – درامد ها
 • زمین محل اجرای طرح
 • محوطه سازی
 • ساختمانها
 • شرح مشخصات تجهیزات مورد نیاز
 • تاسیسات طرح (برقی و مکانیکی و سایر تاسیسات)
 • هزینه های قبل از بهره برداری
 • وسائط نقلیه و حمل ونقل
 • تعیین نیروی انسانی مورد نیاز به تفکیک بخش ها و با ذکر تخصص مورد نیاز ( تولیدی ، غیرتولیدی )
 • مشخصات مواد اولیه و کمکی و بسته بندی تولید(برای هر کدام از محصولات)
 • برآورد میزان مصرف برق ، آب ، سوخت ، ارتباطات و غیره به تفکیک تولیدی و غیر تولیدی
 • تعمیر نگهداری
 • استهلاک
 • بررسی هزینه های متغیرو هزینه های ثابت
 • هزینه های عملیاتی
 • هزینه های غیر عملیاتی
 • سرمایه در گردش مورد نیاز
 • پیش بینی قیمت فروش محصولات
 • پیش بینی درآمد حاصل از فروش محصولات
 • صورت سود و زیان طرح
 • نقطه سر به سر
 • دوره بازگشت سرمایه
دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest

امتیاز کاربران: 4.78 ( 2 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x