سفارش طرح توجیهی
مقالات آموزشی

میکروگرین چیست ؟

میکروگرین ها ، کوچک، خوشمره، مغذی، ارگانیک، رنگی رنگی و خیلی کلمات دیگر که می توان برای توصیف این ماده مغذی که به خاویر گیاهان مشهور است به کاربرد.

میکروگرین ها سبزیجات کوچکی هستند که تاکنون به عنوان تقویت کننده طعم غذاها در رستوران های خاص و با کیفیت بکار برده می شد تا علاوه بر لذیذ کردن غذاها باعث ایجاد ظاهری مطلوب و دلپذیر برای آنها شود.این گیاه کوچک در حال شناخته شدن و محبوب تر شدن در میان مردم است و کم کم راه خود را به خانه ها و غذاها پیدا می کند.

این مواد نتها باعث بهبود طعم و ظاهر غذا می شوند بلکه سرشار از مواد مغذی شامل انواع ویتامین ها، فیبر، کلسیم، مواد معدنی و…می باشد.
با توجه به رژیم غذایی دنیای امروز و شرایط نامطلوب پرورش سبزیجات در ایران ، اشخاص ترجیح می دهند کمتر از آن ها استفاده می کنند که باعث کاهش میزان دریافت مواد مورد نیاز از سبزیجات می شود. بنابراین برای جبران این کمبود به قرص ها و ویتامین ها روی می آورند.یکی از راهکارهای مناسب استفاده از یک رژیم غذایی سالم می باشد. میکرو گرین ها می توانند یک راه حل ساده و طبیعی برای حل آن باشد.

دوره رشد میکرو گرین ها

سبزیجات کوچکی هستد متفاوت با سبزیجاتی که به صورت معمول مصرف می کنیم. این سبزیجات کوچک معمولا پس از 5 تا 12 روز پس از جوانه زدن برداشت می شوند.

نوشته های مشابه

دوره رشد میکروگرین ها

33510d34 e18e 40d9 aaae f7232c9b41f1 300x250 - میکروگرین چیست ؟

میکروگرین ها سبزیجات کاملی هستند که از یک ساقه مرکزی و دو برگ می تشکیل شده اند . بسیاری از سبزیجات و گیاهان را می توان در میکروگرین ها یافت. به این نکته دقت کنید که میکروگرین ها را با جوانه ها اشتباه نگیرید.

تفاوت میکروگرین ها با سبزیجات معمولی

همانطور که می دانید اکثر مواد مغذی مانند ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر،کلسیم و… در سبزیجات یافت می شود.پس میکروگرین ها چه چیزی هستند؟
اندازه کوچک آنها شما را فریب ندهد. میکروگرین ها در طعم و مواد مغذی بسیار قوی تر از همنوعان خود هستند.

در پژوهشی که دکتر کین وانگ از دانشگاه میرلند بر روی میکروگرین ها انجام داد به این نتیجه رسید که میکروگرین ها 4 تا 40 برابر بیشتر از همتایان خود ماده مغذی دارند. او باتوجه نتایج بدست آمده شگفت زده شد و برای اطمینان از اطلاعات بدست آمده این آزمایش را سه مرتبه تکرار کرد و هر بار نتایج مشابهی مشاهده نمود. بنابراین مواد موجود در برگ این گیاهان بسیار بیشتر از مقدار این مواد در برگ سبزیجات معمولی است.
هر میکرو گرین دارای خاصیت منحصر به فرد خود می باشد به عنوان مثال ویتامین C در میکروگرین کلم بسیار زیاد است.

تفاوت میکروگرین ها با سبزیجات معمولی

محققان بیشتری بر روی این ماده فوق العاده مطالعه کردند و به این نتیجه رسیدند که این مواد ارائه دهندگان عالی مواد مغذی هستند و حتی بیشتر از همتایان خود می توانند این مواد را ارئه دهند.
با توجه به مطالب گفته شده می توان آنها را به عنوان سوپر فود یا خاویار گیاهی در نظر گرفت که با مصرف چند گرم از آنها می توان بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین نمود.

چرا مواد مغذی میکروگرین ها نسبت به سبزیجات بیشتر است؟

بذر میکروگرین ها سرشار از مواد مغذی است که در آن ذخیره شده اند، این سبزیجات خیلی سریع رشد می کنند و برداشت می شوند. پس تمام مواد مغذی آنها با برگ های آن رشد می کند و برگ های آن حاوی مواد مغذی می باشد. بنابراین می توان میکروگرین ها را نیز بمب مواد مغذی نامید.

چگونه میکروگرین ها را پروش دهم؟

پرورش میکروگرین ها بسیار ساده است. برای شروع پس از قرار دادن بذر ها در بستر و آبیاری آن، برای تامین رطوبت و رشد سریع تر درب ظرف را بسته و آن را در محیطی دور از نور خورشید قرار می دهیم. هر روز درب ظرف را باز کرده و میزان رطوبت آن را کنترل کنید. پس از 2 الی 3 روز مشاهده می کنید که جوانه های تازه رشد نموده اند. حال نیاز به رطوبت کمتر و نور بیشتری دارند . بنابراین آنها را در محلی که نور مستقیم خورشید به آنها تابیده نشود قرار می دهیم تا رشد آنها تکمیل شود. این همه آن چیزی است که شما برای پرورش آنها باید بدانید.

برخی از مهمترین مزایای میکروگرین ها

 • سالم بودن
  میکروگرین ها سرشار از آنزیم‌های حیاتی، ویتامین ها، عناصر معدنی و کلروفیل هستند امّا آنها از جمله غذاهای تازه ای نیستند که شما غالباً به میزان زیادی روزانه مصرف می کنید.
 • سهولت پرورش
  میکروگرین ها را می توان با شیوه هیدروپونیک و بدون هیچگونه نیازمندی ویژه ای پرورش داد. آنها را می توان با استفاده از یک بشقاب کوچک در داخل و یا خارج از محیط خانه ها پرورش داد. میکروگرین ها فضای بسیار کمی لازم دارند و ظاهری نظیر باغچهٔ کوچک را متجلّی می سازند.
 • تفریح و سرگرمی
  میکروگرین های پرورشی نه تن‌ها سالم و خوشمزه هستند بلکه بعنوان نوعی مبارزه طلبی، تفریح و سرگرمی نیز مطرح می باشند.
 • خوشمزه بودن
  بدین طریق می توانید از انواع طعم ها و مزه ها برخوردار شوید زیرا گیاهان حداکثر طعم و مزه خویش را در اولین مراحل رشد یعنی دوره میکروگرینی بروز می دهند.

میکروگرین ها و جوانه ها چه تفاوتی دارند؟

ممکن است در نگاه اول تفاوتی میان آنها قایل نشوید اما آنها کاملا با یکدیگر فرق می کنند.
جوانه برگ رشد نیافته یک گیاه است که برگ های آن هنوز تکامل نیافته آن ها را در محیطی تاریک و با حداقل نور پرورش میدهند. طی یک یا دو روز برداشت می شوند. جوانه ها به صورت توده ای درهم تنیده شامل ریشه ها و ساقه های رنگ پریده و جوانه های برگی هستند که همه آن ها را مصرف می کنیم.
اما در میکروگرین ها پس از رشد اولیه، آنها را برابر نور قرار می دهند تا رشد آنها تکمیل و زمانی که به 10 تا 12 سانتی متر رسیدند فقط برگ آنها برداشت می شوند.

مشتریان میکروگرین ها چه کسانی اند ؟

میکروگرین ها را می توان به رستورانها، هتل ها، رستورانهای غذای سالم و گیاهی، فست فودها و کافی شاپها فروخت و یا از طریق فروشگاههای مواد غذایی و سوپر مارکت ها و هایپر مارکتها جهت استفاده عموم عرضه نمود.

امتیاز کاربران: 1.55 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس صرفا جهت سفارش طرح توجیهی
0
()
x