سفارش طرح توجیهی
آشنایی با ماشین آلاتبخش صنعت

فرآیند تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

فرآیند تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

ظروف یکبار مصرف کاغذی، ظروفی مانند لیوان، سینی، بشقاب، پیاله، ظروف نگهداری غذا و موارد فوق می باشند که از کاغذ لامینت شده تولید میشوند. کاغذ لامی نت شده خود کاغذی است که دارای پوشش آلومینیومی، مومی و یا برخی پلیمرها می باشد که این پوشش ها جهت مقاوم سازی آنها در مقابل آب صورت می گیرد.
در طرح های تولید ظروف یکبار مصرف کاغذ لامینت شده به صورت آماده از بازار خریداری شده و سپس با استفاده از ماشین آلات مخصوص، کاغذ فوق به شکل ظروف مورد نظر شکل دهی می گردد. در شکل زیر فرایند تولید نشان داده شده است.

فرآیند تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

با توجه به فرایند تعریف شده، شرح فرایند به صورت زیر قابل تعریف است.

انتخاب کاغذ لامینت شده

مواد اولیه مورد استفاده در تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی، کاغذ لامینت شده است به عبارت دیگر می توان گفت که در فرایند تولید ظروف یکبار مصرف، تنها کاغذ به شکل ظرف مورد نظر شکل دهی می گردد. نوع کاغذ مورد استفاده تولید، تابع مورد استفاده ظرف تولیدشده می باشد. مثلاً برای تولید لیوان آبخوری از کاغذ آغشته به موم ولی برای تولید لی وان مورد استفاده جهت چای از کاغذ پوشش داده شده به وسیله آلومینیوم استفاده می شود. از این رو این مرحله در تولید ظروف یکبار مصرف، انتخاب مواد اولیه براساس موارد کاربرد ظروف مورد نظر می باشد.

نوشته های مشابه

برش کاغذ

کاغذ خریداری شده از بازار به شکل رول است . از این رو لازم است برش هایی در آن به اندازه ظرف مورد نظر تولید انجام گیرد.

شکل دهی کاغذ و تولید ظروف

عملیات شکل دهی کاغذ شامل رول کردن، لب برگردان، چسباندن ته ظرف و چسباندن دو ظرف می باشد که تمامی این عملیات به صورت خودکار توسط ماشین صورت می گیرد. به طوری که ورودی ماشین (خط تولید ) کاغذ برش خورده بوده و خروجی آن ظروف تولید شده با ابعاد و شکل مورد نیاز خواهد بود.

چاپ علائم و اطلاعات مورد نیاز روی ظروف

آخرین مرحله در تولید ظروف یکبار مصرف، چاپ علائم و اطلاعات تجاری روی آن است که این امر براساس سفارش مشتری صورت میگیرد. عملیات چاپ با استفاده از دستگاههای سیلک روتاری یا دیگر ماشین آلات چاپ صورت می پذیرد.

مقایسه روش تولید معمول کشورمان با دیگر کشورهای جهان

روش تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی در بند قبل شرح داده شد بنابراین د ر صورتی که این روش تولید با روش های تولید مورد استفاده در سایر کشورها مورد مقایسه قرار گیرد نتایج زیر حاصل خواهد شد:
تکنولوژی و روش تولید ظروف یکبار مصرف در سایر کشورها همان روشی است که در کشور ما انجام میگیرد و تاکنون روش دیگری برای این کار در نقاط دیگر جهان معرفی نشده است.
آن چه که در فرایند تولید این ظروف دارای اهمیت است و حتی می توان گفت که این عوامل کیفیت محصول تولید شده را تشکیل داده و در کشورهای صنعتی از درجه بالاتری برخوردار میباشد موارد ذیل هستند.

  • کیفیت کاغذ مورد استفاده
  • چاپ و ماشین آلات چاپ
  • توان فنی و مهندسی در طراحی و اجرای دقیق ابعاد ظروف

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
0 Comments
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی