ایده هاایده های کشاورزی

نحوه پرورش آلوئه ورا در مزرعه و سود آن

سفارش طرح توجیهی

[vc_row][vc_column]

گیاه آلوئه ورا (ویکی پدیا) به دلیل داشتن ویژگی های خاص از جمله: تحمل شرایط کم آبی، گرمای هوا و خواص دارویی از دیرباز در مناطق خشک گرمسیری و نیمه گرمسیری و حاره ای به عنوان گیاه زینتی و همچنین گیاه دارویی کشت می شده است .

به علت رویش در مناطق بیابانی به نام «لاله بیابان» نیز مشهور است. این گیاه هم اکنون در جنوب ایران در استان های هرمزگان و بوشهر به صورت اهلی و در سایر نقاط به صورت گلخانه ای کشت می شود.

الوئه ورا مخصوص جنوب ایران است

در ادامه به بررسی مناطق قابل کشت آلوئه ورا ، نحوه کشت ، فصل و روش برداشت ، اجزای اقتصادی و قابل فروش ، حداقل متراژ توجیح پذیر ،مقدار سودی که از این حداقل کسب می کنیم ، تعداد پاچوش در حداقل متراژ و خریداران برگ آلوئه ورا می پردازیم .

آلوئه ورا در چه مناطقی کشت می شود

مناطق اصلی کشت فضای باز (مزرعه) در استان های گرمسیری ایران از جمله استان هرمزگان به ویژه بندر لنگه، بندر سیریک ،ارتفاعات بشاگرد ،روستای نصیرابی میناب ، 35 کیلومتری بندرعباس در قلعه قاضی، بندر خمیر ،بندر کنگ ، بندر مقام، قشم ،بوشهر ، سیستان و بلوچستان، فارس و خوزستان می روید.

این گیاه در پانصد سال قبل ،از آفریقا به جزیره قشم آورده شده است.

از آنجایی که محل استقرار این طرح در مزارع جنوب کشور پیش بینی شده تمامی امکانات لازم اعم از نهاده های اولیه، نیازهای اکولوژی و…. جهت کشت آلوئه ورا مهیا می باشد.

این محصول به دلیل کشت آسان و تولید کم هزینه و نیاز آبی کم به عنوان یک گیاه مهم و مقرون به صرفه جهت کشت و سودآوری در مناطق جنوبی کشور به حساب می آید.
سایر مناطق مشابه آب و هوایی در استان های جنوبی فراوان می باشد که می تواند برای کشت و تولید این گیاه دارویی مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی در اینفوگرافیک زیر مناطق مناسب کشت باز و گلخانه ای آلوئه ورا نشان داده شده است.

اینفوگرافیک مناطق مناسب کشت باز و گلخانه ای آلوئه ورا

آلوئه ورا در استانهای شمالی (گیلان ،مازندران، رشت و…) اصفهان، تهران و… فقط به صورت گلخانه ای کشت می شود زیرا دمای استانهای مشخص شده در زمستان به منفی می رسد.

شرایط پرورش آلوئه ورا

آبیاری گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا به آبیاری زیادی نیاز ندارد؛ زیرا آبیاری به شیب و بافت زمین، فصل زراعی، کشت مختلط، روش آبیاری و وجود و سرعت بادهای گرم در منطقه بستگی دارد.
آبیاری به روش های مختلف ثقلی(فارو های کم عمق) ، قطره ای و بارانی امکان پذیر است . به طور کلی با توجه به اقلیم منطقه و گرمای هوا بایستی هر ۷-۱۰ روز یک بار آبیاری می شود.

نیاز آبی الوئه ورا

همچنین نکته مهم منظم بودن آبیاری می باشد، زیرا نظم در آبیاری عملکرد ژل را افزایش میدهد.

در آبیاری بیش از حد یا خیلی کم، برگ های گیاه شروع به خشک شدن و تحلیل رفتن ژل می کند و ممکن است رنگ برگ ها زرد یا قهوه ای شده و در نهایت گیاه از بین برود.

خشک شدن و تحلیل رفتن ژل آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا شدیدا نیازمند خاکی با زهکش بالاست. از این رو می توان از مخلوط ماسه (بادی) یا سنگریزه با خاک اصلی برای گیاه استفاده کرد.این گیاه در ماسه خالص به رشد مطلوب دست نمی یابد. بهترین خاک ،خاک شنی لومی می باشد

به طور کلی، خاک مناسب باید دارای: 1/3 خاک رس (خاک مزرعه) + 1/3 ماسه بادی + 1/3 خاک برگ باشد، تا تأثیر فوق العاده بر رشد گیاه آلوئه ورا داشته باشد.

خاک مناسب کشت

نیاز کودی و مواد غذایی پرورش آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی کم توقع است، ولی چنانچه خواستار شادابی همیشگی و تولید برگهایی مملو از ژل می باشید.باید قبل از کشت در سال اول به مزرعه یا گلخانه حتما ۵۵_۴۵ kg / h فسفر، ۶۵_۵۵ kg / h ازت، ۴۵_ kg / h۳۵ پتاس به اضافه ی کودهای حیوانی (مرغی و دامی) کاملا پوسیده اضافه نمود.سپس عملیات آفتاب دهی (soilsolariztion) و در پی آن کشت پاجوش صورت پذیرد.

نیاز کودی

نور مناسب کشت

بهتر است پاجوش آلوئه ورا نور را به صورت مستقیم دریافت نماید، البته چنانچه اشعه مستقیم در تماس با گیاه قرار گیرد، ممکن است گیاه را بسوزاند.
رشد گیاه صبر زرد ( آلوئه ورا) با باد گرم و آفتاب شدید رابطه معکوس دارد. در این حالت برگها به رنگ قهوه ای روشن در می آیند و رشد آن متوقف و از فعالیت گیاه به شدت کاسته می شود.

مقدار نور مفید

چنانچه پاجوش در گلدان و درون منزل نگهداری می شود، می بایست آن را در مکانی آفتاب گیر یا پشت پنجره قرار داد، و بهتر است گلدان هر روز چند ساعت در محیط خارج از منزل قرار داده شود.

دما و رطوبت مورد نیاز

آلوئه ورا گیاه بومی مناطق گرم و خشک است، از این رو تحمل گرما و خشکی را دارد. حداقل و حداکثر دمای قابل تحمل برای این گیاه ۱۰-۵۰ درجه سانتی گراد و بهترین دما برای رشد گیاه بین ۲۰-۳۰ می باشد.

دما مناسب کشت

معمولا دمای محیط رشد آن می بایست بالاتر از ۲ درجه سانتی گراد باشد. آلوئه ورا از جمله گیاهانی است که در صفر درجه سانتی گراد از بین می رود. این گیاه در هوای مرطوب نیز به خوبی رشد می کند و نیاز به آبیاری کمتری دارد.

PH مناسب (شوری)

میزان تحمل پاجوش آلوئه ورا به شوری براساس مطالعات صورت گرفته، بین ۵ -۱۵ دسی زیمنس بر متر می باشد. افزایش شوری بالاتر از ۸ دسی زیمنس برمتر سبب کاهش کیفیت محصول می شود.

تحمل به شوری پاجوش

گیاه آلوئه ورا حدود ۹۹ تا ۹۹/۵ ٪ آب دارد و pH برگ آن حدود ۴ – ۴/۵ و برای کشت حدود ۶/۵ می باشد.

تک بوته هاى گیاه در محیط هاى طبیعى ، مقاومت خوبى در مقابل استرس هاى محیطى ندارند این گیاه یکسال کاشته شده و تا 8 سال مورد استفاده قرار مى گیرد.

نحوه کاشت و پرورش آلوئه ورا

تکثیر آلوئه ورا از راه بذر ،قلمه برگ و جداسازی پاجوش های حاصل از گیاه مادری انجام می شود .حالت طبیعی تکثیر آلوئه ورا غالبا از طریق پا جوش صورت می گیرد، به این صورت که پاجوش های تولید شده در اطراف پایه مادری به آرامی و با خارج کردن خاک اطراف آن طوری که ریشه هایش صدمه زیادی نخورد را بیرون آورده و در زمین و در محلی مناسب به صورت ردیفی می کارند.

نمایی از یک مزرعه الوئه ورا که به صورت ردیفی کشت شده

در روش جداسازی پاجوش ها از گیاه مادری ، هنگامی که 4 برگی باشد ،جداسازی انجام می شود.در صورت رشد مناسب بوته مادری هر بوته بین 1 تا 15 پاجوش در اطراف خود تولید می کند. هدف از کاشت ، برداشت ژل است .

جداسازی پاجوش ها

فصل و روش برداشت آلوئه ورا

ماه های آذر ، دى و بهمن ،زمان مناسب برداشت در استان گرمسیری می باشد.

در زمان برداشت هر سه ماه یک بار از هر بوته، 3-4 برگ کنارى برداشت می شود. پس از برداشت بلافاصله باید در محیطی کاملا بهداشتی اقدام به استخراج ژل نمود یا برگ ها را توسط کانتینرها ی یخچال دار به کارخانه فر آوری منتقل نمود.

فصل برداشت آلوئه ورا

اجزای قابل فروش گیاه

قسمت مورد برداشت آلوئه ورا ، برگ های گوشتی آن که به منظور استخراج عصاره یا صمغ برداشت و همچنین پاچوش های تکثیر شده می باشد.

استخراج ژل آلوئه ورا

حداقل متراژ توجیح پذیر

برای گلخانه حداقل زمین مورد نیاز کاشت این گیاه در ظرفیت اقتصادی ۱۰۰۰ مترمربع می باشد. در هر متر مربع ۴ بوته گیاه کشت می شود و برای مزرعه حداقل ۳۰۰۰ متر پیشنهاد میشود.

ارزش اقتصادی آلوئه ورا

در مجموع از ۴۰۰۰ بوته کاشته شده در گلخانه ۱۰۰۰ متری حدود ۲۰ تن محصول شامل برگ آلوئه ورا و حدود ۵ پاجوش فرزند به دست می آید. در مزرعه هر ۱۰۰۰ متر ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ پاجوش کشت می شود که به همین ترتیب میزان برداشت محاسبه می شود.

برای محاسبه درآمد کافیست قیمت خرید هر کیلو برگ آلوئه ورا که در حدود 900 تا 1200 در در حال حاضر (۹۸-۹۹) می باشد. را ضربدر میزان برداشت کنید. این درآمد به علاوه درآمد حاصل از فروش پاجوش ها می شود .

برای اطلاع از ریز هزینه ها و میزان سود، تعداد کارگران و… می توانید طرح توجیهی کشت گیاه آلوئه ورا یک هکتار (موجود در ظرفیت های ۱ تا ۴ هکتاری ) را تهیه فرمایید.

سرمایه گذاری اولیه نیز به اقلیم کشت گیاه بستگی دارد. در صورتیکه شرایط آب و هوایی اقلیم مناسب نباشد کشت گیاه حتما باید در گلخانه صورت پذیرد که هزینه ساخت گلخانه نیز بسته به امکانات و تجهیزات آن متفاوت می باشد.

نکته مهم در مورد این گیاه آن است که چند ساله بوده و هزینه های کاشت فقط مربوط به سال اول بوده و پس از آن چندین سال قابل برداشت می باشد. با توجه به اینکه تولید این گیاه به آب، کود و مراقبت زیادی نیاز ندارد لذا از سال دوم بیشتر از ۹۰ درصد تولید سود خالص می باشد.

خریداران برگ الوئه ورا

خریداران برگ گیاه نیز معمولا کارخانجات دارویی و غذایی و همچنین عطاری ها می باشند. البته با توجه به افزایش تقاضا نسبت به عرضه ، در حال حاضر شرکتهای متعددی هستند که محصولات کشاورزان را بصورت تضمینی خرید می نمایند و معمولا نگرانی بابت فروش محصولات وجود ندارد.

آموزش کشت الوئه ورا

با توجه به تجربیاتی که تا به الان از کارآموزان و علاقه مندان این حوزه کسب کرده ایم ۸۰ درصد آنهایی که شکست خورده و باعث نابودی سرمایه خود شده اند کسانی بوده که بدون اطلاعات فنی وارد این کسب و کار شده و یا نتوانسته اند محصول خود را به فروش برسانند.توصیه میکنیم قبل از ورود به این حوزه با اطلاعات کامل وارد شوید که میتوانید در دوره آموزش حضوری و آنلاین کاشت آلوئه ورا (گلخانه ای و مزرعه ای) شرکت کنید و از خدمات ما از قبیل :

  • سرکشی از مزرعه و گلخانه (در صورتی که در استان فارس هستید)
  • پشتیبانی حین کار توسط مدرس دوره خانم دکتر جوکاری
  • مشاوره و راهنمایی های لازم در مورد آنالیز آب و خاک زمین
  • تامین مواد اولیه (پاجوش)
  • خرید تضمینی محصول شما با قرارداد محضری به قیمت روز (پاجوش و برگ)

سوالات خود را می توانید در بخش نظرات از ما بپرسید (بدون عضویت) تا کارشناسان همین بخش در کمتر از ۵ دقیقه به شما پاسخ دهند.

[vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

امتیاز کاربران: 4.03 ( 14 رای)
سفارش طرح توجیهی
دانلود رایگان طرح توجیهی

نوشته های مشابه

دنبال کردن این پرسش و پاسخ
اطلاع از
guest
174 Comments
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین رای
mohammadstore7
mohammadstore7
8 ماه قبل

با سلام . ببخشید متراژ زمینم تو شهرستان میناب 1000 متر هستش میخواستم الوورا کشت کنم ایا تو این متراژ امکان همکاری برای خریدپاجوش و فروش محصول با شما با این متراژ هستتش؟

ویراستار
ویراستار
مدیر
  mohammadstore7
8 ماه قبل

سلام و احترام
برای عقد قرارداد باید ۷۰۰۰ پاچوش به بالا خریداری کنین که برای حدود ۳ هزار متر زمین مزرعه مناسبه، این مقدار

نصراله
نصراله
8 ماه قبل

باسلام وسپاس،من در استان بوشهر شهرستان دشتستان هستم آیا در بین مزارع نخیلات میشه آلوئه ورا کشت کرد؟

ویراستار
ویراستار
مدیر
  نصراله
8 ماه قبل

سلام و احترام
بله میشه کشت کنید.

mohammadstore7
mohammadstore7
8 ماه قبل

با سلام . ببخشید سمت شهرستان میناب تو یک از روستاهاش من قصد کاشت الوورا تو مزرعه رو دارم تو زمین حدود 600 متر اگه مناسب هست هزینه مورد نیاز حدودا چقد میشه برا خرید پاجوش و چه زمانی برایه کاشت مناسبه ؟ سمت ما هوای تابستون دو سه ماهی خیلی سوزانه ؟ لطفا راهنمایی کنید و اگه بخوام شروع بکار کنم حداقل چقد باید از شما پاجوش بخرم که شا تضمینی از محصولات من خرید کنید ؟

ویراستار
ویراستار
مدیر
  mohammadstore7
8 ماه قبل

با سلام و احترام
زمین شما خیلی کمه برای مزرعه ۳۰۰۰ متر که شروع کنید خوبه.پاحوش رو اگر از شرکت طرف حساب ما بخرید بله خرید تضمینی هم دارن ولی حداقل خرید برای عقد قرارداد ۷۰۰۰ پاجوشه که برای ۳هزار متر زمین مزرعه مناسبه.
زمان کاشت برای مزرعه وقتیه که هوا رو به گرمی میره مثلا برج ۱۲ و ۱.

مصطفی
مصطفی
9 ماه قبل

سلام من در شیراز هستم چطور میتوانم در شیراز با مشاور جهت کاشت آلوءه ورا تماس داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

ویراستار
ویراستار
مدیر
  مصطفی
8 ماه قبل

سلام و احترام
واتس اپ پیام دهید:
۰۹۳۹۴۷۱۰۴۶۲

سارا
سارا
10 ماه قبل

سلام میبخشید برا گچساران میشه مزرعه زد و در ۱۰۰۰ متر چه تعداد پاجوش برای کاشت نیاز هست؟و چه ماهی برای کاشت مناسبه

ویراستار
ویراستار
مدیر
  سارا
10 ماه قبل

سلام و احترام
اگر دمای منطقه تون بین 5 تا 55 درجه است خوبه و میشه مزرعه زد اگر نه گلخونه لازمه.
زمان کاشت برای مزرعه وقتیه که هوا رو به گرمی میره مثلا برج ۱۲ و ۱.
۱۰۰۰متر گلخونه ۴هزار پاجوش نیاز داره

parand
parand
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
جهت پرورش آلوئه ورا در شهرستان لارستان به صورت مزرعه ای میشه کاشت یا احتیاج به گلخانه داره؟ممنون از راهنمایی شما

ویراستار
ویراستار
مدیر
  parand
1 سال قبل

با سلام و احترام

به صورت مزرعه ای میتونید کشت کنید آلوئه ورا رو در لارستان

seyedesmaeel_sobhani
seyedesmaeel_sobhani
1 سال قبل

سلام قصد کاشت در شهرستان پارسیان ر 3 هکتار زمین دارم . برای دریافت اطلاعات تکمیلی و عقد قرارداد خرید پاپوش و فروش برگ کجا مراجعه شود؟

ویراستار
ویراستار
مدیر
  seyedesmaeel_sobhani
1 سال قبل

سلام و احترام
به واتساپ ما پیام بدید تا شماره دفتر شیراز رو بهتون بدیم برای هماهنگی عقد قرارداد.
شماره واتساپ : ۰۹۳۹۴۷۱۰۴۶۲

سید اسماعیل سبحانی
سید اسماعیل سبحانی
1 سال قبل

در خاوران جهرم آیا نیاز به گلخانه دارد.
و در شهرستان پارسیان آیا بدون شید میشود کشت انجام داد رطوبت بالا و نور خورشید بخاطر رطوبت بالا سوزان نیست اما بادهای تند و گرم در ماه هایی از سال میسوزد
ضمنا آیا امکان تهیه پاجوش فراهم است با چه قیمت و بصورت تضمینی آیا محصول بدست آمده را خریداری می‌فرمائید. ممنون

ویراستار
ویراستار
مدیر

سلام و احترام
برای خاوران جهرم نیاز به گلخانه نیست حیر.
پارسیان بله شید لازمه.
بله اگر حداقل ۷۰۰۰ پاجوش به بالا خریدتون باشه قرارداد خرید تضمینی با شما میبندیم و محصولتونو هم برگ آلوئه ورا تولیدی و هم پاجوش تولیدی رو میخریم ازتون.
برای اطلاعات بیشتر واتس اپ پیام بدید. ۰۹۳۹۴۷۱۰۴۶۲

هانیه
هانیه
1 سال قبل

سلام توی تهران هم میشه کاشت نسبت به اب و هواش؟ اگ نمیشه کجا میتونیم بکاریم ک نزدیک ب تهران باشه؟

ویراستار
ویراستار
مدیر
  هانیه
1 سال قبل

با سلام و اخترام
تهران میشه آلوئه ورا کاشت اما به صورت گلخانه ای.
به صورت مزرعه فقط جنوب کشور امکان پذیر هست.

نیلو
نیلو
1 سال قبل

سلام در منطقه فردوس خراسان جنوبی ۵ هکتار زمین دارم میخواستم بدونم بصورت مزرعه ای میشه اونجا کشت کرد یا نیاز به گلخونه داره؟

ویراستار
ویراستار
مدیر
  نیلو
1 سال قبل

با سلام و احترام
بله در منطقه فردوس دما زیر ۰ درجه میاد و باید گلخونه بزنید.

محمد متین سلمانی
محمد متین سلمانی
1 سال قبل

سلام
من یه زمین 1 هکتاری در نواحی نبست سرد سیر استان قم بخش خلجستان نزدیک به شهر تفرش دارم، و علاقه مند هستم که این زمین رو زیر کشت آلوورا ببرم. می خواستم بدونم که آیا می تونم بدون ساخت محیط گلخانه ای مطابق‌ اینفوگرافی بالا به کشت آلوورا بپردازم؟

ویراستار
ویراستار
مدیر

یا سلام و احترام
مناطق سردسیر باید گلخونه ای کاشت کنید این محصولو.
گلخانه ی زیاد پیشرفته ای هم نیاز نیست و فقط محیطی که برای گلخونه سرپوشیده کردید باید دما رو تا ۵ درجه بالای صفر نگه داره.

رسول
رسول
1 سال قبل

سلام خدا قوت. ممنون از مطالب خوب و مفیدتون. بنده نزدیک به دو هکتار زمین کشاورزی با آب کافی در شهرستان نی ریز استان فارس دارم. آیا بنظرتون میشه اقدام به کشت الوورا در فضای باز کرد. و برای داشتن اطلاعات کامل و دقیق تر مثلا زمان کاشت و برداشت نحوه فروش و بازاریابی و…به چه صورت میتونم ازتون کمک بگیرم؟. در ضمن اگر کسی حاضر به سرمایه گذاری هست شراکتی هم کار میکنم چون سرمایه اولیه تهیه پاجوش و دیگر مواردش رو ندارم.

ویراستار
ویراستار
مدیر
  رسول
1 سال قبل

با سلام و احترام
نی ریز فک میکنم دما میاد زیر 5درجه، دما برای کاشت آلوئه ورا در فصای باز بهتره که بین 5 تا 55 درجه باشه.
زمان کاشت زمانی که هوا رو به گرمی میره است و از الان تا مهر خوبه برای کاشت.
برداشت هم ۵،۶ ماه بعد کااشت اولین برداشت خواهد بود به بعدش هر ۴ ماه حدودا.
فروش و بازار رسانی هم، اگر پاجوش از ما بگیرید(حداقل ۷۰۰۰ عدد) خرید تضمینی داریم با عقد قرارداد محضری

Ali
Ali
1 سال قبل

سلام ببخشید میخواستم بدونم در خوزستان شهر بهبهان میشه کاشت همچین چیزیو

ویراستار
ویراستار
مدیر
  Ali
1 سال قبل

با سلام و احترام
کلا جنوب کشور برای کاشت آلوئه ورا عالیه چون گیاه، گیاه گرمسیری هست.

قربانی
قربانی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر .پرورش الوورا 2هکتار در جنوب کشور بصورت مزرعه ای با شرایط خرید پاجوش از جناب عالی ومعرفی کردن زمین داری که نیاز به کار شراکتی دارد هستم 09374682970

مهران ملکشاهی
مهران ملکشاهی
1 سال قبل

سلام
چهار هکتار زمین در شهر مهران هم مرز با کشور عراق دارم . از نظر آب و هوا و خاک فکر میکنم مناسب باشه. میخوام علاوه بر کشت آلوئه ورا ، کارگاه فرآوری ژل هم همانجا بزنم .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

ویراستار
ویراستار
مدیر
  مهران ملکشاهی
1 سال قبل

با سلام و احترام
لطفا به واتس اپ ما پیام بدید و یا اینجا را کلیک کنید.

حسین
حسین
  مهران ملکشاهی
1 سال قبل

خیلی عالیه

طاهره
طاهره
1 سال قبل

سلام خسته نباشید آیا در شهرستان خرامه هستم استان فارس برای کاشت الورا نیاز ب گل خونه داریم؟

ویراستار
ویراستار
مدیر
  طاهره
1 سال قبل

با سلام و احترام
برای کاشت آلوئه ورا در خرامه استان فارس بهتره که از گلخونه استفاده بشه.

Majid
Majid
1 سال قبل

سلامم،خسته نباشید
ایا تو شهر نوراباد فارس میشه بصورت مزرعه ای کشت کرد؟

ویراستار
ویراستار
مدیر
  Majid
1 سال قبل

با سلام و احترام
نورآباد ، اگه دما زیر صفر میاد که قطعا میاد اونجا. شما باید به صورت گلخانه ای آلویه ورا رو کشت کنید.

خسرو
خسرو
1 سال قبل

سلام

آیا در شهر تنکابن میشه گیاه الوئورا را بدون گلخانه کاشت.
متراژ زمین 600متر. چه تضمینی برای خرید برگ الوئورا هست

ویراستار
ویراستار
مدیر
  خسرو
1 سال قبل

با سلام و احترام
تنکابن بایدگلخونه ای کشت کنید آلوئه ورا رو.
تضمین ما برای خرید عقد قرارداد محضری است .

Fatemeh
Fatemeh
1 سال قبل

سلام پاجوش دونه ای چند به عروش میره؟

ویراستار
ویراستار
مدیر
  Fatemeh
1 سال قبل

سلام پاجوش ۳۰ تا ۴۰ سانت باربادنسیس قیمتش ۳ هزار تومن هست که ما داریم و حداقل خرید برای عقد قرارداد ۷۰۰۰ عدد می باشد..

Fatemeh
Fatemeh
1 سال قبل

سلام برای فراوری آلوئه ورا در حدی که به توان به کارخانه دارها یا تولید محصولات آرایشی فروخت چه میزان سرمایه نیاز؟؟؟.
و چه فرآوری باید صورت بگیره روی آلوئه ورا

ویراستار
ویراستار
مدیر
  Fatemeh
1 سال قبل

با سلام و احترام
سرمایه مورد نیاز رو بایستی در قالب طرح توجیهی ارایه بدیم به شما چون نیازمند تحقیق و استعلام خط تولید و سایر هزینه هاست ،
اگر مایلید طرح توجیهیش برای شما نگارش بشه از منوی سایت – سفارش طرح توجیهی – درخواستتون رو برای ما ارسال کنید تا هماهنگی های لازم با شما صورت گیرد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس فقط جهت سفارش طرح توجیهی